تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۴
۰
plusresetminus
یدالله موحد گفت: در صورت کوتاهی در رسیدگی به پرونده ها، حجم پرونده ها افزایش می یابد و در نهایت موجب آشفتگی شعب و نارضایتی مردم می شود و از این رو باید توجه داشت که رسیدگی به موقع به پرونده ها از حقوق مردم به شمار می رود و باید مورد توجه قرار گیرد.
رسیدگی به موقع به پرونده از حقوق مردم به شمار می رود
به گزارش "راه آرمان" یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان در جمع کارکنان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان افزود: هر یک از قضات این شهرستان به مانند یک مدیر هستند و باید در حوزه کاری خود مدیریت لازم را انجام دهند و می طلبد که همت قضایی ویژه ای در این حوزه انجام شده و رسیدگی به پرونده ها به فراخور ورود پرونده ها انجام شود تا از انباشتگی و عقب ماندگی پرونده ها جلوگیری شود.

وی با اشاره به این مطلب که حوزه قضایی سیرجان از حوزه های بسیار مهم و بزرگ استان کرمان به شمار می رود و شرایط این حوزه متفاوت از سایر نقاط استان و کشور است، تاکید کرد: این حوزه قضایی از حیث کثرت دعاوی و پرونده ها از حوزه های قضایی مهم استان کرمان به شمار می رود و به دلیل اهمیت خود باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با بیان این مطلب که متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای سیرجان نیز 53 روز است، ادامه داد:  براساس آمار موجود در 5 ماهه امسال ورودی پرونده ها به دادسرای سیرجان 23.68 درصد رشد داشته و در مجموع هشت هزار و 488 پرونده در این دادسرا مختومه شده است.

موحد با اشاره به این مطلب که نرخ رسیدگی به پرونده ها در دادسرای سیرجان طی پنج ماهه امسال 86.54 درصد بوده است، گفت: در حال حاضر 98 درصد ابلاغیه های دادسرای سیرجان به صورت الکترونیکی صادر می شود.

انتهای پیام/تاج الدینی http://armanekerman.ir/vdcao6n6049nue1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین