تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۱
۰
plusresetminus
یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: دستگاه قضایی در هر مقطعی که نیاز به حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته است، با تمام توان خود از دستگاه قضایی پشتیبانی کرده اند که این پشتیبانی ها ، همکاری ها، تلاش ها و همراهی ها جای تقدیر دارد.
حمایت نمایندگان مجلس از دستگاه قضایی استان کرمان جای تقدیر دارد
به گزارش "راه آرمان"  یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در نشست با رئیس مجمع نمایندگان استان و جمعی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: دادگستری استان کرمان در سنوات گذشته با دو مساله جدی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز و توسعه فضاهای فیزیکی مورد نیاز روبرو بوده است که برنامه های متعددی برای حل این مشکلات اجرایی شده است.
وی با تاکید بر این مطلب منابع انسانی در دستگاه قضایی محوریت دارد، تاکید کرد: در سال 93 تقریبا 260 قاضی در استان کرمان حضور داشتند که یک چهارم این افراد غیربومی بودند که در مواردی پس از چند سال کار در استان کرمان، تقاضای انتقال به استان خود را داشتند.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان اظهارداشت: از این رو کمبود قاضی و وجود قضات غیربومی مشکلاتی را برای دستگاه قضایی استان ایجاد می کرد و در همین راستا برای حل بنیادی این مشکل، طرح بومی گزینی در استان کرمان اجرایی شد و چهار دوره کارآموزی قضایی نیز در این استان برگزار شده است و بر همین اساس تعداد قضات استان کرمان به 399 نفر افزایش یافته است.
موحد تصریح کرد: در حال حاضر برای انتقال قضات غیربومی از استان کرمان نیز زمینه تسهیل شده و قضات بومی، جایگزین آنها می شوند و در حال حاضر استان کرمان آمادگی دارد که قضات مورد نیاز برای جنوبشرق کشور را مورد آموزش قرار داده و جذب کند.
وی با تاکید بر این مطلب که دوره های کارموزی و جذب اختصاصی قضات در استان کرمان نباید متوقف شود، تاکید کرد: تاکنون حدود 35 قاضی برای استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان آموزش داده شده و جذب شده اند و این افراد در حقیقت سرمایه گذاری های قضایی برای استان کرمان هستند.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که در غالب شهرستان های استان کرمان فضاهای اداری مناسب قضایی احداث شده و یا در دست احداث است، تاکید کرد: به منظور حل مشکلات فضای فیزیکی مناسب قضایی در شهرستان های مختلف نیز کارهای زیادی انجام شده است و در حال حاضر در بسیاری از شهرستان ها به ویژه شهرستان های محروم اماکن قضایی مناسب و در خور شان مردم احداث شده است.
موحد یادآور شد: 25 پروژه فیزیکی در سطح استان کرمان در دست اجرا هستند و تحولی در حوزه منابع انسانی و فضای اداری نیز انجام شده است، اما به حد کفایت نیست و باید توسعه یابد.
وی خاطرنشان کرد: تعداد پرونده های ورودی به دستگاه قضایی استان کرمان از 445 هزار پرونده در سال 93  به 740 هزار پرونده رسیده است و رشد آمار پرونده ها موجب می شود به هر میزان که در زمینه تامین نیروی انسانی و فضای فیزیکی اقدام شود، جوابگوی نیازهای این حوزه نیست.

* چهار معاون وزیر و 10 مدیر ارشد از باب ترک فعل به دستگاه قضایی احضار شده اند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز در این نشست گفت: در راستای دغدغه مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه تامین مایحتاج واقلام اساسی زندگی و الزامات حاکمیت در خصوص ایجاد زیر ساخت خدمات عمومی وبرخورد با ترک فعل مدیران در مورد انجام وظایف سازمانی در خدمت رسانی به مردم، این دادستانی به عنوان مدعی‌العموم با اعلام جرم و تشکیل پرونده، چهار معاون وزیر را تحت عنوان ترک فعل و جهت اخذ توضیح به دستگاه قضایی استان کرمان احضار کرده است.
دادخدا سالاری تصریح کرد: همچنین چندین پرونده در راستای رسالت قوه قضاییه مبنی بر پیشگیری ،مقابله با جرم وترک فعل علیه روسای ادارات و مدیران کل اعلام جرم و تشکیل پرونده صورت گرفته و دستورات بازدارنده صادر شده است، بطوریکه فقط علیه ده مدیر کل اعلام جرم صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: دادسرای کرمان در اجرای وظایف خود در زمینه دفاع از حقوق مردم و جلوگیری از تضییع حقوق عمومی با هر گونه اهمال و قصور مدیران با جدیت، قاطعیت و بدون اغماض برخورد می کند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز در این نشست بر بازدید نمایندگان مجلس از زندان های حوزه های انتخابیه خود تاکید کرد و گفت: برای بیان و حل مشکلات زندان ها با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی آماده هستیم.
*دستگاه قضایی، زینتی برای استان کرمان به شمار می رود
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این نشست گفت: برای حل مشکلات زندان های استان کرمان آماده همکاری با مجموعه زندان 
ها هستیم.
شهباز حسن پور از رویکرد دستگاه قضایی تقدیر کرد و گفت: بارقه ای از امید در بین مردم بر اساس اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد ایجاد شده است.
وی بازدیدهای میدانی قضات استان کرمان از زندان ها را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: وضعیت زندان های استان کرمان با سنوات گذشته قابل مقایسه نیست و بهبودهای چشمگیری داشته است.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: آمادگی داریم که مسائل و مشکلات زندان های استان کرمان را در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به صورت ویژه پیگیری کنیم.
حسن پور با تاکید بر این مطلب که دستگاه قضایی، زینتی برای استان کرمان به شمار می رود، تاکید کرد: دستگاه قضایی استان کرمان در برخورد با ترک فعل ها گوی سبقت را از سایر مدیران ربوده است که جای تقدیر دارد.

* تقدیر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از اقدامات دستگاه قضایی 
دکتر پور ابراهیمی،رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز از عملکرد و خدمات  دستگاه قضایی استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: در راستای اهداف قوه قضائیه ،نمایندگان آمادگی لازم برای همکاری و تعامل با دستگاه قضایی را دارند

* مردم به عملکرد سالم قوه قضاییه در کشور و استان کرمان امیدوار هستند
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این مطلب که قضاوت قضات بسیار سرنوشت ساز است، تاکید کرد: مساله قسط و عدل و قضاوت قضات سرنوشت ساز است و امید مردم به اقامه قسط و عدل در جامعه است.
عفت شریعتی تاکید کرد: انتظار داریم در استان کرمان قضات با روشنگری، دیانت و نگرش وسیع به نحوی قضاوت کنند که حقی از هیچکس ضایع نشود.
وی بیان کرد: امید مردم به عملکرد سالم قوه قضاییه در کشور و در استان کرمان است و آمادگی داریم که درخواست های این حوزه را با جدیت در مجلس شورای اسلامی مورد پیگیری قرار دهیم.


* لزوم توجه جدی قضات به موضوع ترک فعل مدیران
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این مطلب که دستگاه قضایی؛ بزرگترین،  قوی ترین و محکم ترین پشتیبان مردم در هر عصر و زمانی به ویژه در دوران کنونی است، گفت: الحمدالله تاکنون نیز همکاری و همراهی بسیار خوبی را در این مجموعه شاهد بوده ایم.
صمدالله محمدی افزود: در مورادی نیز در احقاق حقوق مردم کوتاهی هایی انجام شده است که امروز با جدیت تحت عنوان ترک فعل ها مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: توجه ویژه قضات به برخورد به ترک فعل ها موجب حل بسیاری از مشکلات مردم شده و زمینه پیشگیری از ترک فعل سایر مدیران را نیز فراهم می کند.


انتهای پیام/ تاج الدینی https://armanekerman.ir/vdchvznzz23nimd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین