تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶
۰
plusresetminus
نماینده مردم شهرستان زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی؛

هفته دفاع مقدس عظمت ایران را ماندگار کرد/اقتدار ما رابطه مستقیم با تولید دارد

نشست مشترک نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان به اتفاق مدیر عامل شرکت ذغال سنگ استان کرمان ،به همراه سایر مسئولین و جمعی از کارگران در محل سالن اجتماعات معدن هشونی برگزار شد.
هفته دفاع مقدس عظمت ایران را ماندگار کرد/اقتدار ما رابطه مستقیم با تولید دارد
به گزارش " راه آرمان"سید عزیز مجیدی مدیر منطقه هشونی ضمن قدردانی از نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس و مدیر عامل شرکت ذغال سنگ که در راستای بهبود معیشت کارگران ، فراهم‌نمودن بستر افزایش تولید و برگزاری منظم جلسات شورای کارگری همکاری داشتند، اظهار کرد: امروز کارگران معادن ذغال سنگ کرمان حامی ترین مدیر عامل ذغال سنگ را دارند لذا با دلگرمی بیشتر در راستای افزایش تولید گام بر می دارند.

در ادامه محمد محسن بیگی نماینده کارگران معادن ذغال سنگ بخش طغرالجرد گفت: بیش از چهار دهه است که کارگران‌ معادن ذغال سنگ از مشکلات زیادی رنج می برند و با توجه به سخت بودن کار معدن کاری در دنیا به فراموشی سپرده شده اند و‌ کتاب قانون بر علیه آنان نوشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: در این زمان های طولانی و با گذر از همه سلیقه ها و انتخابات انجام شده اکنون مشاهده می شود که شیر زنی از جنس کارگر برای حق طلبی کارگران بلند شده و باعث دلگرمی کارگران معادن ذغال سنگ‌شده است.

محسن بیگی بیان کرد: در یک سال گذشته شرکت ذغال سنگ با مدیریت جهادی و ولایی دکتر نیک طبع جانی تازه به خود گرفته لذا زحمات این بزرگ مرد شایسته تقدیر است .

نماینده کارگران معادن ذغال سنگ بخش طغرالجرد ضریب شغلی دو برای معدن کاران ، اجرای قانون‌ماده ۷ قرار دادهای کار مستمر ، مزایای قرار داد دائم و ایجاد امنیت شغلی ، اشتغال زایی جدید در معادن، رونق بخشیدن به تولید، ریشه کن کردن معضل بیکاری و نجات معادن از زیر سلطه پیمانکاران و سرمایه داران را از جمله خواسته های کارگران بیان کرد.

نماینده کارگران معادن ایجاد تعاونی مسکن برای کارگران، رفع خلأ بیمه کارگران ،تبدیل وضعیت کارگران و تعیین تکلیف در مورد خانواده های شهدا و ایثارگران، تخصیص ضریب جهت پرسنل متوفی ناشی از کار  را از دیگر خواسته های کارگران معادن ذغال سنگ عنوان کرد. 

هفته دفاع مقدس عظمت ایران را ماندگار کرد
 در ادامه نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد:هفته دفاع مقدس عزت و عظمت ایران اسلامی را ماندگار کرد و ایران را اوج ایثار اقتدار و بزرگمردی در جامعه جهانی رساند.

وی تاکید کرد: مدیر عامل شرکت ذغال سنگ‌استان کرمان مخلصانه و مومنانه در راستای تولید و مانع زدایی گام بر می دارد .

عفت شریعتی کوهبنانی افزود : نامگذاری مقام معظم رهبری بیانگر  اسم مسمایی است لذا دست مایه صنعت در ابعاد مختلف کلام و بیان معظم له است. 

وی تاکید کرد: اقتدار ما رابطه مستقیم با تولید دارد و همگان باید در راستای رفع مشکلات و هموار کردن  مسیر تولید گام برداریم.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در مسیر تولید قطعا موانع، آسیب ها و تهدیدهایی وجود دارد برنامه ریزان عرصه صنعت و معدن باید موانع را با نشست های تخصصی و کارشناسی شده مرتفع کنند. 

وی خطاب به مدیر عامل شرکت ذغال سنگ کرمان گفت: باید موانع را از مسیر تولید برطرف کنید که قطعا پشتیبانی در عرصه تولید و‌ حمایت از سرمایه گذاران را در بر دارد.

نماینده مردم‌شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس افزود: همواره پشتیبانی از سرمایه گذاران و جامعه کارگری باید مد نظر باشد کارگر معدن در فضای سخت کارش اصلا قابل قیاس با سایر مشاغل نیست کاری پسندیده، سترگ، سخت که  رضایت خداوند و شهیدان را در بر دارد.

وی ابراز کرد : مدیر عامل واقعا کارهای کلانی انجام داده و مسیر را دگرگون کرده باید اقدام جدی در راستای ضریب دو کارگران داشته باشیم‌ تا نیروهای جوان وارد عرصه کار در معادن شوند و از تجربه کارگران بازنشسته بهره مند گردند.

شریعتی کوهبنانی تصریح کرد: با فراهم نمودن بستر بازنشستگی می توان زمینه را برای اشتعال ۱۰۰۰  نیروی جوان فراهم و زمینه رونق تولید را رقم زد .

وی ادامه داد: بیمه کارگری باید تعیین تکلیف و سامان دهی شود تا کارگران با وجود سختی کار و خانواده های آنان نگران این مهم نباشند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطرنشان کرد: کارگرانی که  مجاهدانه در معادن سخت کار کردن و جان خود را از دست دادند اما  مشکلاتی برای خانواده های آنان وجود دارد که باید مرتفع شود.

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس تصریح کرد: مساله امنیت شغلی کارگران در معادن ذغال سنگ همواره باید مد نظر باشد تا نگران فردای خود  نباشند و در راستای افزایش تولید گام بردارند.

وی یادآور شد: شرکت ذغال سنگ  کرمان باید به جانبازان، ایثار گران و خانواده شهدا عنایت خاصی داشته باشد تا مشکل استخدام آنان مرتفع گردد.

کار در معادن زغالسنگ سخت تر از سخت است
در ادامه باقر نیک طبع مدیر عامل شرکت ذغال سنگ استان کرمان گفت: کار در معادن ذغال سنگ سخت تر از سخت است چرا که در اعماق درونی زمین و در شرایط سخت صورت می گیرد.

وی ضمن تشکر از نماینده مجلس شهرستان، مدیران و کارگران معادن ذغال سنگ‌ تاکید کرد: نماینده شهرستان های زرند و کوهبنان شیر زنی است که تاکنون تعداد ۲۰ جلسه برای حل و فصل مشکلات کارگران معادن ذغال سنگ گذاشت که حذف دالاهو مهمترین اقدام وی بود البته تمام نمایندگان استان کرمان‌ در این راستا کمک کردند تا دوباره شرکت به بخش خصوصی واگذار نشود . 

 نیک طبع افزود: در سال ۹۹ اجرای طرح طبقه بندی با توجه به تمام نواقص انجام شد، امروز پرداخت حقوق و مزایا  از حد متوسطه به بالاست البته نواقصی در درمان داریم که باید برطرف شود.  

وی تاکید کرد : در سال ۱۴۰۰ باید اقداماتی در راستای تولید و خدمت به کارگران صورت پذیرد تا شاهد تحقق شعار مقام معظم رهبری باشیم .

مدیر عامل شرکت ذغال سنگ‌کرمان افزود: بعضا کارگران معادن بالای بیست سال سابقه دارند تلاش کردیم که خلأ بیمه ای برطرف شود البته باید قوانین تامین اجتماعی اصلاح شوند.

وی خاطر نشان کرد: بازنشستگی پیش از موعد تبصره و لایحه می خواهد لذا از دولت  انتظار داریم با تشکیل کمیته ای تخصصی کمک کنند تا ضریب ها درست و خلا بیمه ای برطرف گردد.

نیک‌طبع بیان کرد: در حال حاضر آمادگی جذب نیرو داریم که متاسفانه  پیمانکاران بعضا بد عمل کردند لذا باید خودمان نیرو جذب کنیم .

وی تصریح کرد: در سال  ۱۴۰۰ تلاش ما بر افرایش تولید هست بیمه تکمیلی نقص دارد که واحد درمان می تواند در همین راستا کارهای خوبی انجام دهد.

درخواست دعوت از رئیس جمهور برای بازدید از معادن زغالسنگ شهرستان کوهبنان
در ادامه یدالله زمانی نماینده کارگران معادن ذغال سنگ شهرستان کوهبنان  گفت: نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی از صد مرد هم‌ مردتر است که با تمام وجود در راستای حل مشکلات جامعه کارگری تلاش می کند.

وی ابراز کرد: شیر زن کوهبنانی طی دو سال فعالیت از ۲۰ سال گذشته بیشتر برای جامعه کارگری کار‌کرده و همواره خواسته کارگران معادن ذغال سنگ را در اولویت برنامه های خود قرار داده است. 

نماینده کارگران معادن ذغال سنگ شهرستان کوهبنان تاکید کرد: کاهش تنش کارگران بخش خصوصی،توجه به خانواده شهدای جبهه اقتصاد در معادن ذغال سنگ‌ و رفع مشکلات آنان از خواسته های بحق کارگران است.

وی ادامه داد: از نماینده مردمی تقاضاداریم با توجه به درخواست نمایندگان کارگران برای حضور رئیس جمهور  و وزیر کار به معادن ذغال سنگ استان کرمان دعوت کنند.

زمانی خاطر نشان کرد: از نظر حقوقی هم کارگران را حمایت کنید و تلاش کنید تا در مجمع نمایندگان استان و شورای عالی کار کارگران معادن ذغال سنگ نماینده ای داشته باشند.

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی https://armanekerman.ir/vdce7z8zfjh8wpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین