تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹
۰
plusresetminus
محمد حسن زاده گفت: سیستم پنل های خورشیدی ساخت ما بر اساس میزان ذخیره انرژی در مزارع خورشیدی به کار گرفته می شود، در این مزارع پنل ها تنها 45 درصد انرژی خورشیدی را جذب می کنند اما پنل ساخت ما تا 75 درصد انرژی را ذخیره می کند.
افزایش ۳۵ درصدی جذب انرژی با طرح پنل خورشیدی دانش آموزان کرمانی/ استفاده از هوش مصنوعی برای بهینه سازی مصرف آب
دو دانش آموز کرمانی تیم دو نفره ای تشکیل داده اند و نبوغ و استعداد و خلاقیت را جمع کردند تا تداعی گر عبارت ما می توانیم باشند؛ محمد حسن زاده و محسن عسکری تیم دو نفره نخبه دانش آموزی هستند که طراح ۳۶ طرح نخبگانی هستند، با آنها به گفتگو نشستیم.

محمد حسن زاده در گفتگو با "راه آرمان " از اختراع 36 طرح نخبگانی نام برد و گفت: طرح شیر آلات شنیداری که با هزینه 3 میلیون تومانی ساخته شده است هنوز به تولید انبوه نرسیده است اما قابلیت های فراوانی دارد که آن را نسبت به همتایان خودش ارجح ساخته است.

وی ادامه داد: طرح شیرآلات به صورت غیر تماسی و تنها با صدای اشخاص تنظیم می شود و این محصول با استفاده از هوش مصنوعی طراحی شده  و با حرف زدن می توان آن را تنظیم کرد.
این نخبه جوان مدعی شد: این شیر شنیداری قابلیت تنظیم دما وفشار را دارد و از راه دور می توان به وسیله هوش مصنوعی و نصب اپلیکیشن آن را کنترل کرد، در انتهای هر ماه می توانید میزان استفاده آب به لیتر در روز و در هفته و ماه را محاسبه کنید.

وی افزود: با قابلیت هایی که این نوع از شیرآلات دارند می توان میزان هزینه و حتی صرفه جویی آب در بازه زمانی انتخابی را به وضوح دید و همچنین این محصول سیستم عیب یابی دارد که اگر به هر دلیلی یک قطره آب نشتی داشته باشد، این ایراد توسط مانیتور دیده می شود و به گوشی همراه اعلان ارسال می کند.

حسن زاده اظهار کرد: برای نصب این نوع از شیر آلات نیازی به تعویض شیر آلات قبلی منزل نیست  زیرا می توان بر روی شیرهای اهرمی آن را نصب کرد؛ بنابراین می توان به راحتی از امکانات هوش مصنوعی این سازه استفاده کرد.

این جوان نخبه با اشاره به یکی دیگر از طرح های خود در زمینه پنل های خورشیدی تاکید کرد: سیستم پنل های خورشیدی ساخت ما بر اساس میزان ذخیره انرژی است که در مزارع خورشیدی به کار گرفته می شود، در مزارع خورشیدی پنل ها تنها 45 درصد انرژی خورشیدی را جذب می کند اما پنل ساخت ما تا 75 درصد انرژی را ذخیره می کند.

حسن زاده تاکید کرد: قدرت بالای جذب انرژی خورشیدی سبب تولید برق بیشتری می شود که می توان چرخه تولید برق را افزایش داد که هم در مصارف خانگی و هم در مصارف صنعتی می تواند راندمان کاری زیادی را ایجاد کند.

نخبه  جوان کرمانی در پایان خاطر نشان کرد: برای طرح پنل خورشیدی اولیه نزدیک به یک میلیون تومان برای ساخت سرمایه گذاری شده است که امیدواریم هرچه سریعتر به تولید انبوه رسیده و سرمایه گذرای در این دو محصول صورت گیرد.

انتهای پیام /ط1 https://armanekerman.ir/vdcfymdyyw6d0xa.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین