تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱
۰
plusresetminus
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

۸۹ درصد کودکان رفسنجانی هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند

سید محسن نژادقادری می‌گوید تاکنون تنها افزون بر چهار هزار و 500 کودک پنج تا ۱۲ ساله برابر با بیش از ۱۱ درصد جمعیت هدف زیرپوشش این دانشگاه در مقابله با کرونا واکسینه شده‌اند.
۸۹ درصد کودکان رفسنجانی هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند
به گزارش راه آرمان؛ دکتر سید محسن نژادقادری با اشاره به اینکه این آمار منتهی تا روز جمعه همین هفته بوده بیان کرد: ۲ نوع واکسن مورد تایید شامل پاستوکووک و سینوفارم برای ایمنی کودکان پنج تا ۱۲ ساله علیه کرونا تزریق می شود و این واکسن ها در همه مراکز شهری و روستایی رفسنجان موجود و در دسترس است.
 
به گفته وی جمعیت هدف کودکان پنج تا ۱۲ ساله در مناطق زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در شمال غرب استان کرمان حدود 44 هزار نفر است.
 
این مسئول علوم پزشکی به والدین توصیه کرد به واکسیناسیون کودکان اهمیت دهند و فرزندان خود را در برابر این بیماری با دریافت واکسن ایمن کنند.
 
نژادقادری آمار افراد واکسینه شده علیه کرونا در این مدت را تشریح و بیان کرد: در رفسنجان برای جمعیت بالای ۱۲ سال تاکنون ۵۸۳ هزار دُز واکسن تزریق شده که از این تعداد ۲۶۰ هزار نفر در قالب ۹۰ درصد نوبت اوّل و ۲۳۵ هزار نوبت دوّم ( ۸۱.۵ درصد) و ۸۷ هزار و ۲۱۴ نفر هم نوبت سوّم ( ۳۰ درصد جمعیت) واکسن را دریافت کرده اند.
 
مرگ و میر و بستری ها کاهش نیافته
 
مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: در پیک ششم و سویه اُمیکرون روند مراجعان سرپایی در این شهرستان کاهش یافته امّا از میزان مرگ و میر و بستری ها نکاسته که این ناشی از کاهش استقبال مردم از واکسیناسیون بوده است
 
نژادقادری ادامه داد: نتایج بررسی ها در رفسنجان نشان می دهد افرادی که سه دز واکسن دریافت کردند در برابر مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا ایمن شدند و عمدتاً کسانی که واکسنی دریافت نکرده اند با ابتلا به این بیماری در خطر مرگ و میر قرار گرفتند و جان خود را از دست داده اند.
 
وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام عید نوروز و انجام مسافرت ها و دید و بازدیدها توصیه کرد: مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و نیز رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مهمانی ها و مسافرت ها به مقابله با این بیماری بروند و چنانچه دچار علامت خفیف بیماری شدند حتماً خود را در خانه قرنطینه یا در صورت شدت گرفتن علائم به مراکز درمانی مراجعه کنند.
https://armanekerman.ir/vdcgnn9qtak9xx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین