تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۰
۰
plusresetminus
حجت الاسلام مصطفی گرجی گفت: در  ایام عید نوروز بچه های مسجد؛ خصوصاً مساجدی که در گذر و مسیر مسافران نوروزی قرار دارد خدمات فرهنگی ارائه می دهند که یکی از این کانون ها مسجد صاحب الزمان است که در جوار گلزار شهدا قرار دارد و برنامه های ویژه ای در ایام نوروز پیش بینی شده است.
استمرار فعالیت های کانون مساجد در فضای مجازی/ معرفی ویژگی های شهید سلیمانی به مسافران نوروزی
حجت الاسلام مصطفی گرجی مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان  در رابطه با برنامه های مساجد استان کرمان در ایام نوروز با خبرنگار "آرمان کرمان" اظهار داشت: مساجد همواره از جایگاه ویژه‌ای در عرصه فرهنگی و اجتماعی برخوردار بوده و در طول تاریخ به پایگاهی برای هم اندیشی و رفع معضلات فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده‌اند.

وی افزود: فعالیت کانون های فرهنگی مساجد استان کرمان این است که بتوانیم مخاطبین را به لحاظ اندیشه اقناع کنیم، با توجه به اینکه امسال به دلیل کمتر شدن محدودیت های کرونایی  میزان زائرین و مسافرین به استان کرمان بیشتر از سال گذشته پیش بینی می شود، برنامه های مساجد در گذر مسافرین نوروزی هم باید دقیق تر برنامه ریزی شود.
 
وی با بیان اینکه  فعالیت های فرهنگی در سال های گذشته به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل و متوقف شده بود ادامه داد: اما باز هم بچه های مساجد استان کرمان  با تدارک برنامه های متنوع و استفاده از ظرفیت فضای مجازی درصدد آن برآمدند تا ایام ماندن خانواده ها در خانه را با معنویت گره بزنند.
 
گرجی توضیح داد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و نیز همزمان با ایام ماه مبارک شعبان و رمضان که همیشه با مناسک معنوی همراه بوده است، استمرار فعالیت کانون های مساجد در فضای مجازی در این بازه زمانی دوچندان می شود و مطمئنا اقدامات و فعالیت های خودجوش و خلاقانه جوانان مساجد در استان کرمان در سال جدید ارائه می شود.
 
وی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی مساجد هم قطعاً در ایام نوروز برنامه هایی را در پیش رو دارند تصریح کرد: استان کرمان پس از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک شمایل و یک جلوه دیگر از خودش بروز داده است و به عنوان پایگاه و پایلوت جهان مقاومت اسلام معرفی شده است.

 مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان گفت: واضح است که کانون های فرهنگی مساجد استان کرمان و با نگاه ویژه ای که  خود سردار سلیمانی به مساجد داشتند یک نگاه فاخر بود،  باید در آن تعامل وجود داشته باشد.
 
وی اذعان کرد: ما در کانون های فرهنگی مساجد در ایام نوروز سال گذشته یک رویدادی به نام رویداد (بهارانه فهما) داشتیم، که مطمئنا امسال هم در حوزه فعالیتی خودمان متناسب زمان ها و مکان‌های خاص برنامه هایی را تدوین و تبلیغ کنیم، تا برای حضور زائران و مسافرین گلزارشهدا آمادگی کافی را داشته باشیم.
 
وی در پایان افزود: در  ایام عید نوروز بچه های مسجد؛ خصوصاً مساجدی که در گذر و مسیر مسافران نوروزی قرار دارند که یکی از کانون های ما  کانون فرهنگی مسجد صاحب الزمان است که در جوار گلزار شهدا قرار دارد و برنامه های ویژه ای را ذیل ایام نوروز در ۱۲ رواق در مسجد را انجام می دهند، از جمله  فعالیت در این رواق ها؛ رواقهای کتاب، همدلی، سرود و رواق تئاتر و معرفی کتاب های جبهه و جنگ خصوصاً کتاب‌هایی که وصف ویژگی های سردار سلیمانی نوشته شده است توسط بچه های مسجد  بیشتر ارائه می شود  تا در این چند روز به خوبی بتوانند سردار بزرگ جبهه مقاومت را بشناسند،و به نظر می رسد که کارهای خوب و فاخری صورت بگیرد.
 
انتهای پیام/ط
  https://armanekerman.ir/vdchmmnzk23nixd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین