تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸
۰
plusresetminus
پورابراهیمی گفت: با پیگیری هایی انجام شده پیمانکار بازسازی ۴۶ کیلومترخطی ریلی مسیر کرمان - یزد تعیین و عملیات اجرایی آن با حدود ۱۸۵میلیارد تومان سرمایه گذاری از هفته آینده شروع می شود.
بازسازی نقاط بحرانی خطی ریلی مسیر کرمان-یزد آغاز می شود
به گزارش راه آرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی در آیین افتتاح خط اتصال شرکت روغن نباتی گلناز به ریل سراسری کشور گفت:  آغاز این کار منجر شد تا این شرکت در صنایع تولید غذایی کشور که روغن محصول اصلی آن است بتواند مجدد به چرخه جریان عملیاتی کشور برگردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با قدردانی از کارگران و مسؤلان این شرکت که روزهای سختی که کار متوقف شده بود را تحمل کردند، تصریح کرد: در حوزه ظرفیت ها یک مشکلی را در طول سال های اخیر مواجه شدیم و آن مشکل این بود که سیاست هایی که در خصوص تخصیص برای کالای اساسی مطرح شد عملا تولید این کالاها را دچار چالش کرد و با اینکه بارها در مجلس به دولت های قبلی و  و فعلی هشدار دادیم که ادامه این سیاست به نفع مصرف و تولید نیست و هر ۲ جهت را هدف گذاری می کند و دلیلی بر ادامه این سیاست اشتباه وجود ندارد.

وی ادامه داد: در دولت قبلی که اعتقادی به این سیاست نداشتند و در دولت جدید این اعتقاد ایجاد ‌شد اما  هفته های پایانی سال که قرار بود برای اصلاح روش تخصیص ارز ترجیحی تصمیم گرفته شود اما کنار رفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در رسانه ها و جاهایی مطرح می شود حذف ارز ترجیحی در حالی که ما این تصمیم را نگرفته ایم.

پورابراهیمی ادامه داد: سالی 15 میلیارد دلار برای اینکه ما کالاهای اساسی را به قیمت های سال ۹۶ با ارز 4200 تومانی برگردانیم، حساب می شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال دولت باید ۱۵میلیارد دلار ما‌ءالتفاوت کالاهای اساسی بپردازد و اگر با ارز آزاد حساب شود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در سال می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در لایجه بودجه 1401 در مجلس تصویب شد که دولت حدود ۲۸۰ هزار میلیارد تومان باید یارانه آماده کند و بپردازد و این یارانه به تولید کننده به ۲ روش پرداخت می شود اول اینکه به تولیدکننده برای واردات  ارز ۴۲۰۰ تومانی بدهیم و وردات را انجام بده و این در سال های قبل این سیاست جواب نداد به دلیل اینکه میزان واردات کشور افزایش پیدا کرد یعنی سرانه میزان هر ایرانی روغن و گوشت بین یک و دو دهم تا یک و نیم افزایش یافته اما مصرف واقعی دهک ها به ویژه دهک های کم درآمد در طول سال‌هایی که نرخ ارز ترجیحی 4200 داده شده به طور متوسط ۳۰ تا 40 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره اینکه سرانه واردات با مصرف واقعی در کشور متفاوت است افزود: مفهوم این مهم این است که حدود ۴۰ تا ۵٠ درصد قاچاق کالا داریم یا مصرفی داریم در شبکه به ایرانی نمی رسد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: یکی از راهکارها این است که تخصیص ارز را مستقیم به واردات ندهیم و براساس سرانه مصرف تخصیص داده شود و پیشنهاد دادیم که بک کارت اعتباری مصرف همانند کارت یارانه کالاهای اساسی را دریافت کنند همانند بنزین که مصرف کنند ماءالتفاوت را بپردازد و این مهم به عدالت هم نزدیک است و سرانه سهمیه شخص محفوظ است.

پورابراهیمی ادامه داد: 2 ساله بانک مرکزی یک زیرساخت برای کارت اعتباری خرید نمی تواند فراهم کند و اگر این مهم اتفاق بیفتد تولید کننده به راحتی می تواند تولیدات و صادرات داشته باشد و از سوی دیگر اشتغال ۲ برابر می شود.

وی با بیان اینکه دام در کشور به تعطیلی می رسد زیرا برای دامداران صرفه اقتصادی ندارد تصریح کرد: ارز ترجیحی و سیاست غلط ارز ۴۲۰۰ تومانی در طول این سال ها نه تنها مصرف کشور و قیمت ها را برای مردم دچار چالش کرده حتی تولید را هم بیچاره کرده است که نمونه آن در این کارخانه دیده می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تاکید بر اینکه ادامه این مسیر یک روز به صلاح کشور نیست و دولت باید تعیین تکلیف کند گفت: مافیای واردات دنبال نگرانی رییس جمهور هستند و می گویند کشور بهم می ریزد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اتصال شرکت روغن نباتی گلناز به ریل سراسری کشور  این اتفاق مثبتی است و با راحتی می توانند تولیدات را جابجا کند بیان کرد: هر چی مسیر ترددهای باری را از جاده برداریم و روی ریل ببریم تصادفات کشور کاهش می یابد زیرا سالانه ١٧ هزار نفر در اثر تصادفات کشته می شوند و این آمار کشته شده  را در جنگ نداشتیم.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه پیگیر نوسازی خطوط ریلی استان کرمان هستیم، خاطرنشان کرد: این خطوط ریلی در استان از قبل از انقلاب تا کنون هیچگونه تغییری نکردند  با پیگیری هایی انجام شده پیمانکار بازسازی ۴۶ کیلومتر خطی ریلی مسیر کرمان - یزد تعیین گردید و عملیات اجرایی آن با حدود ۱۸۵میلیارد تومان سرمایه گذاری از هفته آینده شروع می شود با اجرای این مهم سرعت قطارهای این مسیر از ۶۰ کیلومتر به ۱۲۰ کیلومتر افزایش و ایمنی ریل این خط بهبود می یابد.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdchw-nzi23nivd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین