تاریخ انتشار :شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱
۰
plusresetminus
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان:

سردیس شهید سلیمانی در فرودگاه کرمان رونمایی می‌شود

«اسدی» گفت: هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر سردیس شهید سلیمانی در فرودگاه کرمان رونمایی می‌شود.
سردیس شهید سلیمانی در فرودگاه کرمان رونمایی می‌شود
به گزارش راه آرمان؛ " مجتبی اسدی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان امروز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس در جمع خبرنگاران گفت: امروز  نبل و الزهرا و حلب و بوکمال و... خرمشهر های دیگری هستند که به واسطه یاری رساندن خداوند متعال و با درایت شهید سلیمانی آزاد شدند و به فرموده رهبر معظم انقلاب « خرمشهر ها در پیش است» خرمشهر هایی که نه در عرضه نظامی بلکه در عرصه مختلفی مانند فرهنگ و هنر بایستی به دست توانمند جوانان ما فتح شوند.

وی افزود: یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب ترویج و تبیین مکتب شهید سلیمانی است و بی‌شک استفاده از زبان هنر بهترین و ماندگارترین روش در تبیین این مکتب است.

مجتبی اسدی با اشاره به مأموریت ویژه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان در پرداختن هنری به مکتب شهید سلیمانی تصریح کرد: سردیس شهید سلیمانی که به سفارش حوزه هنری  توسط یکی از متبحرترین مجسمه‌سازان ایران یعنی استاد نادر قشقایی ساخته شده‌است  هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در فرودگاه کرمان رونمایی می‌شود.

رئیس حوزه هنری کرمان در پایان خاطرنشان کرد: برای جانمایی سردیس شهید سلیمانی چندین پیشنهاد بود مطالعات میدانی بسیاری در نقاط مختلفی از شهر کرمان انجام شد و در نهایت به دلیل اینکه رفت و آمد میهمانان ملی و بین المللی بیشتر از فرودگاه کرمان صورت میگیرد، بر آن شدیم تا یاد و نام و نشانی از  سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در بدو ورود و همچنین خروج از کرمان را با این اثر، در ذهن آنان به یادگار بگذاریم.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdcaa0n6m49nuw1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین