تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۴
۰
plusresetminus
مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان عنوان کرد؛

تکمیل طرح جاده کوهپایه نیازمند ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است

علی حاجی زاده گفت: از ابتدای طرح تا کنون تنها ۴۱ درصد از اعتبارات مصوب به این طرح تخصیص یافته است و برای تکمیل طرح به اعتباری بیش از ۲ هزار میلیارد ریال نیاز است که برای تکمیل این طرح، پیشنهاد سازمان راه و شهرسازی، استفاده از ردیف پروژه های پیشنهادی سفر ریاست جمهوری به استان است که در سطح استان نیز مطرح شده است.
تکمیل طرح جاده کوهپایه نیازمند ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است
علی حاجی زاده مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در خصوص پروژه معلق مانده جاده کوهپایه که حواشی زیادی را تا کنون به همراه داشته است در گفتگو با "راه آرمان " عنوان کرد: پروژه چهار خطی شدن محور جاده کوهپایه در سال ۱۳۸۹ و در پی مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت در قالب ردیف استانی به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شد.

بهره برداری از فاز اول جاده کوهپایه در سال ۱۳۹۳

وی افزود:  این محور ۲۵ کیلومتر است که قطعه اول آن به طول ۱۰ کیلومتر در سال ۱۳۹۰ با عقد قرار دادی به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال آغاز شد و در سال ۱۳۹۳ با هزینه کرد ۴۶ میلیارد ریالی فاز اول به بهره برداری رسید.

حاجی زاده اذعان کرد: در سال ۱۳۹۴ قطعه دوم به طول ۳ کیلومتر با عقد قرار داد ۹ میلیارد ریالی آغاز شد ولی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم در سال ۱۳۹۶ به ادامه پروژه بعد از تکمیل زیر سازی خاتمه داده شد، مبلغ ۷ میلیارد ریال از مطالبات پیمانکار هنوز باقی مانده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان تاکید کرد: در سال ۱۳۹۸ قراردادی جدید جهت احداث پل ها در سه کیلومتر بعدی  قطعه دوم  با مبلغ ۴۴ میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده است که هم اکنون در حال اجراست.

تنها ۴۱ درصد از اعتبارات مصوب به این طرح تخصیص یافته است/ تکمیل طرح جاده کوهپایه به ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

وی اذعان کرد: از ابتدای طرح تا کنون تنها ۴۱ درصد از اعتبارات مصوب به این طرح تخصیص یافته است و برای تکمیل طرح به اعتباری بیش از ۲ هزار میلیارد ریال نیاز است که برای تکمیل این طرح، پیشنهاد سازمان راه و شهرسازی، استفاده از ردیف پروژه های پیشنهادی سفر ریاست جمهوری به استان است که در سطح استان نیز مطرح شده است.

حاجی زاده ادامه داد: اگر اعتبارات این طرح از سوی نهاد ریاست جمهوری به استان اختصاص داده شود طی مدت زمانبندی دو ساله این طرح اتمام و به بهره برداری کامل خواهد رسید.


مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان ادامه داد: محور موجود فعلی باند اول کرمان_ کوهپایه یک جاده روستایی استاندارد است که در حال حاضر مورد استفاده عموم  است.

راهداری موظف به رفع نقاط حادثه خیز در این محور است

وی در ادامه از مردم منطقه و حتی گردشگران این محور خواست که نسبت به رعایت نکات ایمنی و کاهش سرعت، اقدام کنند،  و تاکید کرد: مردم با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و حد سرعت مجاز سفری خوب را برای خود و خانواده رقم بزنند.

حاجی زاده در پایان خاطر نشان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تا تکمیل کامل این پروژه موظف به  رفع نقاط حادثه خیز در این محور است و نصب علائم هشدار دهنده و تابلو های اخباری و اطلاعاتی در دستور کار این سازمان باید قرار بگیرد تا این اقدامات پیشگیرانه سبب کاهش تصادفات محوری شود.

انتهای پیام / طهماسبی
  https://armanekerman.ir/vdcfycdy0w6d0ja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین