تاریخ انتشار :جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱
۰
plusresetminus
مجید اسدی گفت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی و با توجه به ذبح دام نذری از سوی هیئت ها دامپزشکی شهربابک در این ایام بر دام های قربانی نظارت ویژه دارد.
نظارت ویژه دامپزشکی در ایام تاسوعا و عاشورا بر دام های قربانی
به گزارش راه آرمان مجید اسدی گفت: همزمان با ايام تاسوعا و عاشورای حسينی و با توجه به ذبح دام نذری از سوی هئيت های عزاداری و شهروندان ، نظارت بهداشتی و شرعی توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی انجام می شود.
 
رییس شبکه دامپزشکی شهربابک افزود: برخی افراد برای ادای نذورات خود در ماه محرم اقدام به قربانی دام در معابر عمومی و برخی اماکن مذهبی در ایام تاسوعا و عاشورا می کنند که این اقدام به دلیل خطر انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام به خصوص بیماری تب کریمه کنگو تهدید جدی علیه بهداشت عمومی جامعه است.
 
وی تصریح کرد: در این راستا به شهروندان توصیه می شود دام های خود را جهت قربانی به کشتارگاه دام منتقل کنند تا با رعایت اصول بهداشتی و تحت کنترل ناظرین ذبح بهداشتی و شرعی مستقر در کشتارگاه ذبح شده و گوشت استحصالی دارای تایید بهداشتی را جهت مصرف نذورات را تحویل بگیرند.
 
 اسدی در ادامه خاطرنشان کرد: به منظور حفظ سلامت مصرف كنندگان گوشت های نذری و  قربان و تأمين بهداشت عمومی ، با هماهنگی که با شهرداری و هیئت های عزداری انجام شده است کشتارگاه دام شهرستان آماده پذیرش دام های قربانی و ذبح آنها از ساعت 7 صبح الی 13 ظهر در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی (ع) می باشند ، و بازرسین بهداشتی و ناظرین شرعی نیز در محل کشتارگاه حضور خواهند داشت.
 
وی در پایان بیان کرد: لازم به ذکر است کشیک ثابت نظارت بر ذبح دامهای قربانی مستقر در شبکه دامپزشکی شهرستان با شماره تماس ۳۴۱۱۲۰۳۴  در ایام تاسوعا و عاشورا آماده ارائه هرگونه راهنمائی و پاسخگويی به سئوالات شهروندان عزیز است.

انتهای پیام
صبوری شهربابک 
https://armanekerman.ir/vdcdkj0foyt0x96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین