تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰
۰
plusresetminus
مهدی تقوی رفسنجانی تاکید کرد: بدیهی است به هر میزان اهمیت یک مکتب، نقاط درس آموز و انسان ساز آن از درجه بالاتری برخوردار باشد تلاش های گسترده تری از سوی دشمنان برای نابودی عناصر حیات بخش آن مکتب انسان ساز و تاریخ ساز به کار گرفته خواهد شد.
انسان سازی عاشورا خار چشم دشمنان/ کارزار جنگ به فضای مجازی کشیده شده است

دکتر مهدی تقوی رفسنجانی استادیار دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با " راه آرمان " در خصوص  اهمیت حفظ و صیانت از فرهنگ عاشورا، خطرات و تهدیدات دشمن در تحریف و عقیم سازی آن عنوان کرد: با فرارسیدن ماه محرم  انسان های آزاده از اقصی نقاط عالم از هر مکتب و مسلکی داغ دار هجرت مظلوم ترین انسان تاریخ و یاران وفادارش می شوند.

وی ادامه داد: حدود۱۴۰۰سال پیش دشت کربلا عرصه نمایش ایثار، شهامت، فداکاری، ایمان و اخلاص پیروان راستین خاندان اهل بیت(ع) بود که به جرات می توان گفت؛ این دیار، بزرگترین دانشگاه بشریت است که در آن درس آزادگی و رادمردی به تمامی نسل ها آموخته شده است.

استاد یار دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان تاکید کرد: بدیهی است به هر میزان اهمیت یک مکتب، نقاط درس آموز و انسان ساز آن از درجه بالاتری برخوردار باشد تلاش های گسترده تری از سوی دشمنان برای نابودی عناصر حیات بخش آن مکتب انسان ساز و تاریخ ساز به کار گرفته خواهد شد.

خط سرخ شهادت و خط سبز مهدوی دو بال پرواز تا دستیابی به والاترین تمدن بشری

تقوی رفسنجانی اذعان کرد: مکتب تشیع و مولفه های پیش برنده آن یعنی خط سرخ شهادت و خط سبز مهدوی از دیرباز به اذعان دشمنان به عنوان دو بال پرواز تا دستیابی به والاترین تمدن بشری مطمح نظر آنان بوده و در ادامه نیز خواهد بود.

وی افزود: در این راستا دشمنان دانا و دوستان نادان با اغراض متفاوت خدشه و خلل هایی را بر نهضت و فرهنگ اصیل و غنی عاشورا وارد ساخته و به نوعی قیام عاشورا را از تحریف های غلط خود متاثر کرده اند.

تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: دشمنان با توجه به اشراف کامل به عظمت، پیامد و سیاست های قیام عاشورا با هدف کاهش تهدیدهای متاثر از این نهضت آزادی بخش و دوستان نادان با نیت ترویج حرکت عاشورا به قیام امام حسین (ع) ضربه وارد کرده اند.

استاد یار دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان با بیان اینکه بدیهی است ایجاد بدعت ها و سنن غلط، اهداف اصیل نهضت عاشورا را به انحراف کشانده است گفت: دشمن با این تحرکات اهداف اساسی  مکتب تاریخ ساز تشیع را عقیم می سازد؛چیزی که از اساس و شالوده برنامه ریزی دشمن بوده و با صرف هزینه های هنگفت بابت نابودی این فرهنگ به دنبال اجرای به کم و کاست آن تا نیل به هدف غایی آن است.

تئوری مذهب علیه مذهب روش دیرینه دشمنان در مواجهه با مذهب تشیع است

وی اذعان کرد: ترویج  مناسک غیر عقلانی و مغایر با اصول انسانی و ناسازگار با دین در همین راستا و برای باقی گذاشتن چهره مخوف و خشن از اسلام ، تشیع و تخریب پایه های این مکتب بی بدیل و سرنوشت ساز است، اصولا کاربست تئوری مذهب علیه مذهب و استفاده از نمادهای مذهبی برای نابودی مذهب  روش دیرینه دشمنان مذهب بوده  و در خصوص مواجهه با مذهب تشیع این تئوری با همه ابزار و امکانات مادی و معنوی و به اشکال مختلف به میدان آمده است.


تحلیل گر سیاسی ادامه داد: یکی از این اشکال شبهه افکنی و بدعت آفرینی در دین در جهت تخریب تدریجی چهره مذهب هدف در انظار و افکار عمومی جوامع است، بدیهی است ایجاد بدعت، سوال های انحرافی، تحریف، سنن غلط و شبهات باعث تغییر مسیر تدریجی این حرکت تاریخی انسان ساز و کامیابی دشمن در رویارویی با نهضت فراگیر و جهانی اسلام و حاکمیت آن در پهنه گیتی می شود.

شکل گیری خط مقدم هجمه های دشمن در فضای مجازی با هدف پیکار با نهضت عاشورا

تقوی رفسنجانی تاکید کرد: امروزه با فراگیر شدن رسانه های مجازی و تاثیر شگرف آن بر باورها و فرهنگ جامعه تلاش های هدفمند و دنباله داری از سوی دشمن در فضای مجازی با هدف پیکار با نهضت عاشورا شکل گرفته و در ایام محرم شدت و حدت بیشتری پیدا می کند.

استاد یار دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان تاکید کرد: فضای مجازی به مثابه تیغ دو لبه ای فارغ از محدودیت های زمانی و مکانی است که هم می تواند محلی برای تجمع مریدان و دلسوختگان واقعی اهل بیت و هم فرصتی برای دشمنان به منظور تخریب و تحریف این نهضت باشد.

کارزار فضای مجازی در بدعت گذاری سنن غلط در نهضت عاشورایی

وی تاکید کرد: دشمنان به کمک ظرفیت عظیم و قدرتمند فضای مجازی و رسانه های جمعی با نگاهی هوشمندانه و هدفدار سعی در القای مسیرهای انحرافی و ورود شبهه، بدعت و سنن غلط در نهضت عاشورا می کنند تا در جامعه مسلمانان و شیعیان اصل ظلم ستیزی ، مبارزه با ظالم،  اشاعه فرهنگ و سنت امر به معروف و نهی از منکر را کمرنگ و بی اثر سازند.


تقوی رفسنجانی ادامه داد: در تمامی سخنرانی های رهبر انقلاب بخصوص در دیدار با نسل جوان و مسئولان دولتی، تاکیدات مکرر رهبری انقلاب، بر اهمیت جهاد تبیین و ارتقای سواد رسانه ای آحاد جامعه ، حضور فعال و دغدغه مندانه در فضای مجازی  برای خنثی سازی مکائد و نقشه های شوم دشمن در تغییر ذائقه مذهبی جامعه و استحاله فرهنگ دینی امت اسلام است.


 استاد یار دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان  تاکید کرد: پرواضح است که این مهم در مناسبت های حساس همچون عاشورا و اربعین ضریب بیشتری پیدا کرده و به همین میزان حضور فعالانه تر و آگاهانه تری از سوی مبلغان دینی،فعالان اجتماعی،جوانان مومن و انقلابی و آحاد جامعه برای مراقبت از کیان تشیع که امروزه ما وارث آن هستیم می طلبد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: انتقال صحیح فرهنگ اسلام به طور عام و فرهنگ عاشورا به طور اخص به نسل های بعد همچون پیشینیان که در حفظ و حراست از این فرهنگ متعالی و حیات بخش کوشیده اند، بر عهده تک تک مسلمانان و عاشقان مکتب اهل بیت علیهم السلام است.

انتهای پیام / طهماسبی https://armanekerman.ir/vdciyvazyt1arq2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین