تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸
۰
plusresetminus
ظهر امروز همزمان با سومین روز از هفته بسیج، خانه صنعت یار بسیج مهندسین همراه با امضاء تفاهم نامه با مدیرعامل شرکت شهرک هاصنعتی در شهرک صنعتی خضراء کرمان افتتاح شد.
افتتاح اولین خانه صنعت یار به همت بسیج مهندسین صنعت کرمان در شهرک صنعتی خضراء
به گزارش "راه آرمان " ظهر امروز همزمان با سومین روز از هفته بسیج با شعار صنعت و مانع زدایی، خانه صنعت یار برای اولین بار در شهرک صنعتی خضراء کرمان با حضور محمد مهدی فداکار استاندار کرمان و ناصر بهروز جانشین فرماندهی در سپاه ثارالله و میجانی مدیر عامل شرکت شهرک های استان کرمان و جمعی از مدعوین برگزار شد.

در این افتتاحیه ناصر بهروز جانشین فرماندهی در سپاه ثارالله کرمان بسیج را خدمت رسان و تنها عامل عبور از بحران ها نام برد و گفت: بسیج همیشه خیر کثیر داشته است و متوقع هستیم که خروجی این خانه صنعت یار در شهرک صنعتی خضراء، رسیدن به تولیدی درون زا و رفع موانع تولید در استان باشد و در پایان سال شاهد رشد واحد های صنعتی از رکود به سمت تولید باشیم.راه اندازی دفتر صنعت یار برای استفاده از ظرفیت جهادی متخصصین است

حجت قاسم پور مسئول بسیج مهندسین صنعت در اقشار بسیج، گفت: در عرصه های تخصصی بسیج ما همانند دیگر اقشار ابلاغیه هایی داریم اما یک ماموریت تخصصی نیز  داریم که مهمترین آنها در بحث پایش شهرک های صنعتی استان و رفع مشکلات این صنایع است که بیشتر قصد ما ورود در مقوله صنایع کوچک و متوسط ورود کنیم و مشکلات را احصاء کنیم.


وی ادامه داد: همانطور که افسران جنگ اقتصادی کارفرمایان و تولید کنندگان هستند، کارگران نیز رزمندگان این جنگ هستند، بنابر این به دنبال حل مشکلات و عارضه یابی این واحد های تولید و به دنبال خروج این واحد ها از رکود هستیم تا به عرصه تولید دوباره وارد شوند.مسئول بسیج مهندسین صنعت اذعان کرد: کارکرد دفتر صنعت یار به اینگونه است که هر دوشنبه عارضه یابی صنایع مورد شناسایی شده مورد بررسی قرار می گیرد و سه شنبه ها از این واحد ها بازدید وبرای رفع مشکلات آن مسیرهایی مورد بررسی قرار می گیرند تا به چرخه تولید برگردند.

قاسم پور با بیان اینکه برای احیا واحد های صنعتی و پایش عارضه یابی، توسط گروه های جهادی و ظرفیت عظیمی که در اختیار داریم، صورت خواهد گرفت به این صورت که در این دفتر حضور خواهند یافت تا  به صورت جهادی مشکلات حل شوند.

وی ادامه داد: اعضای متخصص گروه های جهادی ما هفته ای سه روز در دفتر حضور می یابند و مشکلات را در واحد های صنعتی و پایش های عارضه یابی را انجام خواهند داد، تا در مسیر عارضه یابی و احصا مشکلات رشدخوبی را تجربه کنیم.

مسئول بسیج مهندسین صنعت تاکید کرد: امروز تفاهم نامه ایی هم بین بسیج مهندسین و مدیرعامل شهرک های صنعتی، امضاء شد تا از تمام ظرفیت ها و امکانات برای رفع موانع تولید واحد های مورد رکود استفاده شود.
بمب اسپار بازدید صورت خواهد گرفت.

فعالیت 45 شهرک صنعتی دراستان کرمان

در ادامه میجانی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعت استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر 45 شهرک صنعتی در سطح استان وجود دارد که از زیر ساخت های مناسبی برخوردارند و در این تعداد شهرک تعداد 284‪3 واحد فعال وجود دارد .

و ی ادامه داد: در مناطق محروم مثل نرماشیر جیرفت کشکوییه و در شهر کرمان 3 پروژه  شهرک صنعتی در حال اجراست که بیشتر ظرفیت سخت افزاری شرکت شهرک ها را نشان می دهد .مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اذعان کرد: در عرصه نرم افزاری حمایت از واحد های راکد مد نظر است که ضمن عارضه یابی و شناسایی و در نهایت رشد دوباره تولید در این واحد های راکد جزو برنامه های اصلی این مجموعه است که با همکاری بسیج شد بیشتری خواهد یافت.

شایان ذکر است در حاشیه این افتتاحیه از واحد لوله و پلی اتیلن ویژگان بسپار شرق، واحدی دانش بنیان است که تعداد 110 کارگر را به کار گمارده است.

انتهای پیام/ طهماسبی

  https://armanekerman.ir/vdcbfgb89rhbfwp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین