تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵
۰
plusresetminus
ابراهیم حمیدی گفت: تمامی ظرفیت های قضایی و اجرایی باید برای ارائه راهکار و نظارت بر تامین قطعات موردنیاز صنایع کرمان به ویژه صنایع مادر؛ از تولیدات داخل استان به کار گرفته شود.
حمایت دادگستری کرمان برای تامین قطعات موردنیاز صنایع از داخل استان
به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در بازدید از مجموعه دانش بنیان قطعه گستر کرمان بر همت ویژه برای اجرای قوانین تاکید کرد و افزود: در اجرای قوانین و مصوبات با مشکلاتی مواجه هستیم و این در حالی است که در صورت اجرای صحیح قوانین، بسیاری از مشکلات موجود برطرف می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه در استان کرمان ظرفیت های بزرگی وجود دارد که در سطح کشور کم نظیر هستند، تاکید کرد: باید ظرفیت های موجود استان شناسایی و تقویت شوند و  در کنار این موارد، همت بگذاریم که قوانین موجود نیز اجرا شود و باید توجه داشت که این ظرفیت ها به حدی است که نه تنها پاسخگوی نیازهای استان بلکه پاسخگوی نیازهای کشوری خواهد بود.

حمیدی تاکید کرد: گلایه مندی شرکت ها از این است که محصولات تولیدی در کرمان در بین صنایع استانی و کشوری استفاده نمی شود و این در حالی است که بسیاری از تولیدات این واحدها منحصر به فرد است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: باید تمامی ظرفیت های اجرایی و قضایی پای کار بیاید تا ضمانت اجرایی برای تامین نیازهای استان از داخل استان و در مرحله بعد در سطح کشور وجود داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که در معرفی محصولات تولیدی و ظرفیت های استان به نحو شایسته اقدام نشده است، ادامه داد: در صورتی که محصولات و قطعات تولیدی در استان کرمان از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با نمونه های خارجی باشد، الزام به تامین از درون کشور و استفاده از ظرفیت ها درون کشور وجود دارد.

حمیدی ضمن بیان این مطلب که اجرای تعهدات دو طرفه باید مورد توجه طرفین باشد، عنوان کرد: حمایت از تولید یکی از اولویت های اصلی قوه قضاییه به شمار می رود و تاکنون نیز تلاش های گسترده ای در این زمینه به انجام رسیده است.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان کرمان آمادگی کامل دارد که از تولیدکنندگان واقعی حمایت کرده و از این مسیر، زمینه توسعه اقتصادی و اشتغال را فراهم آورد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این نشست با اشاره به این مطلب که ظرفیت های کم نظیری در مجموعه قطعه گستر وجود دارد، اظهار کرد: باید در ثبت سفارش شرکت های بزرگ استان بر استفاده از ظرفیت های استانی تاکید و این موضوع باید در شورای تامین استان نیز مصوب و پیگیری شود.

وی افزود: شرکت های بزرگ اقتصادی در صورت حمایت از واحدهای دانش بنیان می توانند در آینده از مزایای آن بهره مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: تلاش می شود که لیست پیوست محصولات تولیدی واحدهای استان تدوین و به صورت سالانه به روز رسانی شود تا بتوان برنامه ریزی های لازم برای تامین قطعات مورد نیاز صنایع استان از شرکت های استانی فراهم شود.


انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcjiyeviuqetoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین