تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۶
۰
plusresetminus
مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان عنوان کرد:

افزایش ۲۳ درصدی بازدید گردشگران از اماکن تاریخی کرمان

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان گفت: در ایام نوروز ۱۸۵ هزار و ۹۷۶ نفر از اماکن تاریخی بازدید کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۲۳ درصد افزایش نشان داده است.
افزایش ۲۳ درصدی بازدید گردشگران از اماکن تاریخی کرمان
به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری«راه آرمان»؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان؛ فریدون فعالی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای جاذبه‌های منحصر به فرد تاریخی، گردشگری و طبیعی زیادی است، اظهار کرد: در کنار این جاذبه‌های ملی و بین‌المللی، این استان توانسته در زمینه امکانات اقامتی نیز رشد قابل توجهی داشته باشد.
 
مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان با بیان اینکه این اداره‌ کل نسبت به سال‌ گذشته در زمینه جذب، ورود و ماندگاری مسافران نوروزی موفق‌تر عمل کرده، افزود: اقامت مسافران نورروزی در مراکز تحت نظارت این اداره‌ کل شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر، اقامتگاه بوم‌گردی، خانه مسافر و ... از تاریخ ۲۸ اسفندماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین‌ماه جاری، ۷۳ هزار و ۵۰۱ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی به بازدید گسترده گردشگران از اماکن تاریخی این استان در ایام نوروز اشاره و بیان کرد: در ایام مذکور ۱۸۵ هزار و ۹۷۶  نفر از این اماکن بازدید کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۲۳ درصد افزایش نشان داده است.

فعالی با بیان اینکه کرمان از استان‌های مواصلاتی مهم کشور محسوب می شود، اظهار کرد: خوشبختانه این استان در نوروز امسال در زمینه ورود مسافر به رشد ۱۵ درصدی رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به برگزاری هفت نوروزگاه در شهرستان های شاخص این استان اشاره کرد و افزود: جشن ملی نوروزگاه به خوبی توانست جمع کثیری از مسافران نوروزی را به سوی خود جلب و به معرفی آداب و سنن مردم استان کرمان کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ غرفه سوغات و صنایع‌دستی در بخش‌ها و شهرستان‌های مختلف استان کرمان در ایام نوروز ۱۴۰۲ برپا شد، خاطرنشان کرد: در این بازارچه‌های نوروزی، انواع صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بومی و محلی استان کرمان به ویژه گلیم، پته و مس و ... در معرض نمایش و فروش گذاشته شد.


انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcawen6649nem1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین