تاریخ انتشار :شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۷
۰
plusresetminus
همراه با شهدای دیار کریمان؛

وصیت‌نامه شهید آقاجان اعظمی

در بخشی از وصیت‌نامه شهید آقاجان اعظمی آمده است: با حمایت بی‌دریغ از امام و دفاع از اسلام و مسلمین جهان و نجات دادن آنها از یوغ ستمگران جهان پاسدار و ادامه دهنده راهمان باشید.
وصیت‌نامه شهید آقاجان اعظمی
به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان» به نقل از نوید شاهد از کرمان، شهید «آقاجان اعظمی ساردویی» هشتم مرداد ۱۳۴۲ در روستای پلپیرن ساردوئیه از توابع شهرستان جیرفت به دنیا آمد. دانش‌آموز سال چهارم متوسطه بود. وی به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

سرانجام  دوم فروردین ۱۳۶۱ بر اثر اصابت گلوله به سر شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای جیرفت واقع است.


در ادامه وصیت‌نامه شهید «آقاجان اعظمی ساردویی» را مرور می‌کنیم:
بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ
آنان که چون به حادثه سخت و ناگواری دچار شدند صبوری پیشه کنند و می‌گویند به فرمان خدا آمده و به سوی او رجوع خواهیم کرد. و حال بدنهای ما که برای مردن آفریده شده است پس چه بهتر که در راه خدا باشد و الگوی شهادت سیدالشهدا.
پدر و مادر و برادر عزیزم امیدوارم که شما از مرگ من غمگین و ناراحت نشوید و همچنان در مسیر الی الله و خط امام پیشرو باشید و این را بدانید که من در این راه کامروا و سعادتمند هستم زیرا این راه حق است و حتی خداوند در قرآن کریم فرمود: مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلًا برخی از مومنان هستند که به عهد و پیمانی که با خدا خواسته‌اند کاملا وفا کرده‌اند پس برخی به آن عهد ایستادگی کرده و هیچ عهد خود را تغییر نمی‌دهند. 

پیامی که برای برادران دانش‌آموز دارم این است ای برادران عزیز اگر ما در سنگر جبهه جنگیده و می جنگیم شما هم در سنگر مدرسه این امانت خون شهیدان و در سنگر کلاس با خواندن درس و جهاد در راه خدا بپردازید.

با منافقان مبارزه کنید و با این کار خود که درس خواندن است با جیره‌خواران غرب و شرق و ایادی داخلیشان بستیزید زیرا به گفته اماممان تعلیم و تعلم عبادت است و همچنین پیامی که برای شما برادران هنرجوی هنرستان صنعتی دارم این است: ما که رفتیم و شما جای ما را خالی نگذارید و ادامه دهنده راهمان باشید و حافظ خونمان باشید و آن فقط با وحدت و یکپارچگی و خواندن درس و مبارزه علیه امپریالیسم می‌توانید ادامه دهنده راهمان باشید که ان‌شاءالله چنین عمل کنید.

در پایان به تمام خواهران و برادران مسئول و متعهد این را توصیه می‌کنم که با حمایت بی‌دریغ از امام و دفاع از اسلام و مسلمین جهان و نجات دادن آنها از یوغ ستمگران جهان پاسدار و ادامه دهنده راهمان باشید.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

انتهای خبر/  https://armanekerman.ir/vdcaeyn6m49ne01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین