تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷
۰
plusresetminus
کوچه هایی که تشنه آسفالت هستند

۸۰ درصد معابر شهر فهرج همچنان خاکی

علیرغم وجود کارخانه آسفالت و تأسیسات شن و ماسه در فهرج اما متاسفانه ۸۰ درصد معابر این شهر خاکی هستند.
۸۰ درصد معابر شهر فهرج همچنان خاکی
به گزارش راه آرمان؛ فهرج در شرقی ترین نقطه استان کرمان واقع شده و قدمت بسیار بالایی همچون استان یزد دارد؛ اما متاسفانه پیشرفت چندانی از حیث عمران و آبادانی نداشته است.

از جدی ترین چالش های جدی که مردم این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می کنند وزش بادهای شدید در بسیاری از روزهای سال است سختی فراوانی را متحمل می شوند.

علیرغم وجود کارخانه آسفالت و تأسیسات شن و ماسه در فهرج اما متاسفانه ۸۰ درصد معابر این شهر خاکی هستند.

یکی از شهروندان طی گفتگو با خبرنگار ما با ابراز گلایه از وضعیت تأسف بار کوچه محل زندگی خود گفت: تا کی باید شاهد اذیت شدن خودم و فرزندانم در حین عبور و مرور از این کوچه خاکی باشیم؟ این وضعیت چندین و چند سال است که به کابوسی برای ما تبدیل شده و تقاضای رسیدگی داریم.

یکی دیگر از شهروندان فهرجی نیز در این رابطه گفت: بارش اخیر باران کوچه ما را به گل و لای تبدیل کرده بطوریکه تردد برای مان سخت شده است.

در ادامه این گزارش به سراغ یکی دیگر از ساکنین کوچه های خاکی شهر فهرج رفتیم که خانمی تقریبا ۳۷ ساله مصائب ۱۵ سال زندگی با گرد و خاک را برایمان بیان کرد و خطاب به مسئولان گفت: این حق ما مردم نیست که نفس هایمان مملو از خاک باشند و فکری برای این وضعیت اندیشیده نشود.

اما مسئولان فهرج در این رابطه چی می گویند؟ به گفته مسئولان این شهرستان آن چیزی که سبب شده ۸۰ درصد معابر خاکی بمانند عدم تخصیص قیر لازم به شهرداری است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در این رابطه به خبرنگار ما بیان کرد: در فهرج با طوفان شن و بادهای شدیدی مواجه هستیم که معابر خاکی نفس کشیدن را برای مردم سخت کرده است.

وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت کارخانه آسفالت، از استاندار محترم تقاضا داریم بر سهمیه قیر شهرستان بیفزاید تا بتوانیم معابر خاکی را آسفالت کنیم.

امیر باقری زاده فرماندار فهرج نیز با تأکید بر تخصیص قیر به کارخانه آسفالت فهرج بیان کرد: قطعا این ظرفیت برای شهرداری درآمدزایی میتواند به دنبال داشته باشد تا این مجموعه با ساز و کار بهتری به مردم خدمات رسانی کند.

همچنین علی رکن آبادی سخنگوی شورای شهر فهرج با اشاره به خاکی بودن ۸۰ درصد از معابر فهرج اظهار کرد: از مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمان خواستاریم در صورت صلاحدید اعتبار لازم را برای شهر فهرج در نظر بگیرند تا شهردار جدید با قدرت و نیروی مضاعف تری کار را آغاز کنند.

انتهای پیام/عباسزاده https://armanekerman.ir/vdcdjs0fsyt0xn6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین