تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷
۰
plusresetminus
حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه رودبارجنوب گفت: اقتدار و امنیت غذایی یکی از ابزارهای نوین قدرت در عرصه بین المللی است و کشور ما باید از این ظرفیت عظیمی که در اختیار دارد بهره ببرد.
امنیت غذایی یکی از ابزارهای نوین قدرت در عرصه بین المللی است/ توطئه های غرب برای منزوی کردن ایران خنثی شده است
به گزارش راه آرمان؛ آیین عبادی-سیاسی نمازجمعه این هفته در تمام شهرستان های استان کرمان برگزار شد؛ مشروح خطبه ها را در ادامه می خوانیم.

امام جمعه موقت کرمان: مردم در صحنه های مختلف حامی انقلاب بوده اند

 حجت الاسلام و المسلمین محمد صباحی در خطبه‌های نمازجمعه امروز کرمان که در مصلی امام علی (ع) شهرکرمان برگزار شد، گفت: هیچ کس را قوی‌تر از رهبری در دفاع از حق مردم نمی‌شناسم.

وی تاکیدکرد: در دو انقلاب بزرگ جهان که در قرن ۱۸ و ۲۰ در فرانسه و شوروی رخ داد مردم هیچ کاره شدند در نهایت، اما انقلاب اسلامی را مردم با خون و جان ومال خود ایجاد کردند.

وی افزود: آیا مردم از انقلاب کنار رفته اند؟ خیر مردم باقی مانده اند، اینکه امام روی نقش مردم تاکید می‌کند این برگرفته از متن اسلام است.

وی تصریح کرد: مردم کنار زده نشده اند در این چهل سال والا چرا در ۵۰ انتخابات مردم شرکت کردند.

وی گفت:برجسته‌ترین خصوصیت رهبری دفاع از مردم و احقاق حق آنهاست.

حجت الاسلام صباحی گفت: امروز خطیب جمعه هستم اگر حرفی می‌زنم خلاف باشد، شانیت ندارد من تا امروز کسی را مانند در ایشان در دفاع از حق مردم نمی‌شناسم.

وی افزود: خیلی سختی‌ها به جان خریده و حرف‌ها وتهمت‌ها شنید، اما ذره‌ای از احقاق حق مردم کوتاه نیامده است.

امام جمعه موقت کرمان گفت: امیدواریم خداوند هم به مردم که سختی‌های انقلاب را با جان ومال توان بیشتر عنایت کرده وبرعمر وعزت رهبری بیفزاید.

امام جمعه موقت کرمان گفت: شخص پیامبر قبل از اسلام به محمد امین مشهور بود و آراسته به صفات والایی بود.

وی گفت: امام صادق می‌فرماید"علی جان پیامبربود، چون علی راستگو بود وامانت دار بود" و این دو ویژگی را نباید دست کم گرفت.

خطیب جمعه کرمان بیان کرد: سه چیز است که برای ترک این‌ها خدا رخصت نداده و آن هم، ادای امانت نسبت به آدم خوب وبد، وفای عهد نسبت به خوب و فاجر و سوم نیکی به پدر و مادر ولو اینکه کافر باشند.

امام جمعه جیرفت: لزوم فعال کردن کشاورزی قراردادی

 حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: یکی از مصادیق تقوا و رعایت آن به ویژه در این سال‌های خشکسالی و گرمای شدید تابستان استفاده درست از نعمت‌های الهی و صرفه‌جویی در آب و برق است.

امام جمعه جیرفت افزود: یکی از توصیه‌های مقام معظّم رهبری مدظله العالی که در پایان سخنرانی حکیمانه سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) توصیه پنجم ایشان استفاده از عمل صالح و ایمان مردم برای تولید عمل صالح بود.

وی بیان کرد: خداوند متعال عمل سعادت و خوشبختی را در ایمان و عمل صالح دانسته‌اند و غیر از این ضرر و زیان است، و تنها راه سعادت انسان برای انجام اعمال صالح و شایسته توفیق ورود به این راه است.

خطیب جمعه جیرفت اظهار کرد: در دعا کردن یکی از موارد ضروری عمل صالح انسان است که خداوند بزرگ و بلند مرتبه برای انجام اعمال صالح و شایسته انسان را توفیق می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین تارم تصریح کرد: انجام عمل خیر و نیک با توجه به شرایط زمانی و مکانی است و مفهوم آن فراتر و وسیع‌تر خواهد بود که در ماهیت عمل صالح تأثیرگذار است.

وی ابراز کرد: عمل صالح با توجه به شرایط زمانی و مکانی مختلف است و در حال حاضر جهاد سازندگی از بهترین مصادیق عمل صالح است که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و بسیاری از فرماندهان نظامی تربیت یافته جهاد سازندگی هستند.

امام جمعه جیرفت عنوان کرد: جهاد کشاورزی امروزه از اهمیّت بیشتری برخوردار است و جنوب کرمان یکی از مناطق مهم قطب کشاورزی کشور محسوب می‌شود و در تولیدات کشاورزی مقام اول را نیز دارا می‌باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین تارم تصریح کرد: در بحث کشاورزی چیزی که مهم و اثرگذار است فعال کردن کشاورزی قراردادی است که کشاورز دغدغه فروش محصولات خود و مشکلات پیش رو را نداشته باشد.

امام جمعه قلعه گنج: جایگاه ایران باید در مسئله اقتدار غذایی ارتقا یابد

ظهر امروز ۲۷ خرداد ماه حجت الاسلام «رضا احمدی نیک» در خطبه های نماز جمعه قلعه گنج، ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی، گفت: یکی از موارد تحکیم بنیان خانواده نصیحت پذیری است به این معنا که در خانه اگر زن و مرد از یکدیگر خطایی دیدند تذکر غیر مستقیم دهند.

 خطیب جمعه شهرستان قلعه گنج افزود: پیامبر (ص) فرمود؛ دین چیزی نیست جز خیرخواهی، سپس فرمود؛ نصیحت و خیرخواهی برای خدا، پیامبر اکرم (ص) برای امام، جامعه اسلامی و کسانی که با آن سر و کار دارند.
 
حجت الاسلام احمدی نیک بیان کرد: امروز سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام(ره) با ماهیت رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده ایران است، این نهاد انقلابی جهاد سازندگی بعد به جهاد کشاورزی تغییر نام داد.
 
 
خطیب جمعه قلعه گنج تاکید کرد: اقتدار غذایی یکی از ابزارهای نوین قدرت در دنیا است بنابراین باید جایگاه منطقه‌ای ایران اسلامی در قدرت غذایی ارتقا یابد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی نیک ابراز کرد: اراضی بی سند در معرض تغییر کاربری است که در ادامه این روند برای آینده تهدید می باشد و زمین کشاورزی مستعد نخواهیم داشت.
 
 
حجت الاسلام احمدی نیک تصریح کرد: در بحث خودکفایی و کاهش وابستگی و امنیت غذایی به جد باید تلاش کنیم.
 
امام جمعه قلعه گنج با اشاره به نقض آمار و اطلاعات، اظهار کرد: کمبود سرمایه گذار در بخش کشاورزی یکی دیگر از مسائل مربوط به امنیت غذایی است.
 
حجت الاسلام احمدی نیک یادآور شد: اول تیر سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام راحل و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی است که تبریک و خدا قوت به همه مبلغان دین و پرسنل خدوم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان داریم.
 
حجت الاسلام احمدی نیک با اشاره به در پیش بودن روز اصناف، گفت: امروز روی صحبت ما با صنف نانواها است از نانوایی های فعال و پرتلاش تشکر می‌کنیم اما عده ای هستند که سوء استفاده کرده و به مردم خدمات رسانی نمی کنند.
 
امام جمعه قلعه گنج ضمن تشکر از اقدامات پلیس کشور و تهران در کشف سرقت بزرگ و پیچیده از بانک ملی تهران و دستگیری سارقان، بیان کرد: مسئولان مربوطه باید هر چه سریعتر به این پرونده رسیدگی کرده و با کسانی که کم کاری کرده اند طبق قانون برخورد کنند.

امام جمعه ارزوئیه: از اقدامات مهم پیشرفت فرهنگی، فعال شدن مساجد است

حجت الاسلام والمسلمین رسول خادمی پور امام جمعه موقت ارزوئیه ضمن توصیه و سفارش نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به سالروز راه اندازی جهادکشاورزی و هفته جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: اسلام درباره کشاورزی تاکید داشته که حدیث دارد کشاورزان کسانی هستند که گنجینه های خداوند را در زیر زمین قرار می دهند و بعد استخراج می کنند.

خطیب موقت نماز جمعه ارزوئیه با بیان اینکه هفته پیش رو هفته تبلیغات اسلامی را داریم افزود: تبلیعات از سرمایه های بشمار می آید، پس از پیروزی انقلاب نهاد شورای عالی تبلیغات اسلامی بوجود امد برای هدایت نیروهای مومن و تشکلات مردمی تاسیس شد و پس از آن ۱۴فروردین ۱۲۶۸ به فرمان امام به نام تبلیغات اسلامی تغییر نام داد.

امام جمعه موقت ارزوئیه خاطرنشان کرد: این نهاد قریب به یک سال ودو ماه در شهرستان شروع بکار کرده است، یکی از اقدامات مهم پیشرفت فرهنگی فعال شدن مساجد شهر و روستا است، الحمدالله این مهم درسطح شهرستان انجام شده و موفق به جذب ۵ روحانی شدیم و همچین در بحث زیرساخت ها درحال ساخت خانه های عالم هستیم و همچین تحکیم و تعمیرات یکسری خانه های عالم ، دربحث تربیت فرزندان و راه اندازی مدرسه صدرا بحث مجوزهایش انجام شده اما تنها مشکل زیرساخت است که انشاءالله تا سال آینده رفع شود و راه اندازی شود.

حجت الاسلام خادمی پور گفت: طی یکسال گدشته شورای عالی مساجد ، شورای ائمه جماعات، شورای هیئت های مذهبی ، هیئت هایی تشکیل شده اعم از هیئت بانوان، هیئت شهدای گمنام، هیئت ریحانه النبی درشهرستان انجام شدند.


امام جمعه زرند: کشاورزی به عنوان اولویت اصلی در کنار سایر صنایع دیده شود

حجت الاسلام شجاعی امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته زرند ضمن اشاره به تاسیس جهاد سازندگی افزود: همزمان با پیروزی انقلاب حرکت عظیم تاسیس جهاد سازندگی به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب  با شعار گسترده و فراگیر همه باهم شکل گرفت.


حجت الاسلام شجاعی افزود: این نهاد انقلابی در مدت زمان کوتاهی توانست کارنامه بی نظیری در خدمت رسانی به اقشار نیازمند و در جهت محرومیت زدایی و فقرزدایی از خود نشان دهد .

وی با اشاره به دلیل ادغام جهاد سازندگی و کشاورزی اظهار داشت: پس از مدتی در جهت کم شدن موازی کاری ها جهاد سازندگی با وزارت جهاد کشاورزی ادغام شد و خدماتش در قالب یک وزارت استمرار پیدا کرد.

خطیب جمعه زرند افزود: از مطالباتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم و همچنین رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی از جهاد کشاورزی دارند مسئله توجه به اولویت هاست که در برخی موارد رعایت رتبه بندی و اولویت ملاحظه نشده است .

وی  با اشاره به اهمیت و ارزش کشاورزی گفت: نکته مهم دیگر در کشور ما کشاورزی است، که میتواند گره های زیادی را در این حوزه از کشور باز کند. و در زمینه  اشتغالزایی ، کشاورزی با توجه به زمینه های موجود میتواند در بحث اشتغالزایی گره گشا باشد و در بحث تولید نیز میتواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.

امام جمعه زرند ضمن اولویت بودن کشاورزی در صنایع ابراز داشت: توسعه صنعت کشاورزی در کنار دیگر صنایع میتواند گام موثری در استقلال کشور باشد در بحث تامین غذا و اهمیت غذایی کشاورزی میتواند تاثیر گذار باشد و کشوری که بتواند خوراک و نیاز غذایی خودش را در درون خودش تامین کند نیازی به بیرون ندارد و فشار و تهدیدی از خارج متحمل نمی شود.

وی افزود: کشاورزی باید به عنوان اولویت اصلی و اول در کنار سایر صنایع دیده شود و نباید کشاورزی در حاشیه دیگر صنایع دیده شود که عمل پسندیده ای نیست.

حجت الاسلام شجاعی با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران گفت: حضرت امام خمینی (ره) سه تعبیر قابل تامل در خصوص این شهید والامقام بیان میکنند که ابعاد شخصیت ایشان را برای ما روشن تر میکند ، امام خمینی (ره) در خصوص شهید چمران تعابیر جنگجوی پرهیزکار ، معلم متعهد و شهادت انسان ساز را بکار بردند و وقتی زندگی آن شهید را بررسی میکنیم با جامعیت شخصیت آن شهید والامقام رو به رو میشویم که با بررسی رفتار ، اخلاق و حتی در نوشته های شهید چمران و شهید حاج قاسم سلیمانی تشابهات زیادی بین این دو شهید والامقام وجود دارد .

وی ضمن تبریک هفته قوه قضاییه گفت: اول تیرماه هفته قوه قضاییه است که خدمت تمامی عزیزان زحمتکش این حوزه تبریک عرض میکنیم.

وی افزود: با اغاز فصل گرما و تابستان این هفته را هفته صرفه جویی در آب نامگذاری کردند و تنها راه علاج عبور از بحران در این فصل صرفه جویی است و صرفه جویی به معنای کم مصرف کردن نیست بلکه به معنای استفاده صحیح می باشد.

خطیب جمعه زرند در پایان گفت: سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را در پیش داریم که هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نام گذاری شده است اگر ما بدنبال جامع پردازی توحیدی هستیم که در کشور ما اتفاق بیفتد راهی نداریم جز اینکه معارف توحیدی برای تربیت انسان های موحد اموزش بدهیم و در فصل تابستان از ظرفیت های تبلیغی این نهاد استفاده و بهره کافی برده شود.

امام جمعه کوهبنان: تلاش کنیم مساجد غریب نشوند

نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان به امامت حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری و با حضور جمعی از مسئولین اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی ، علما و روحانیون ، مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد بزرگ و تاریخی حضرت امام خمینی (ره) کوهبنان برگزار شد.

حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری پس از دعوت همگان به تقوای الهی با استناد به کلام نورانی امام رضا (ع) گفت: خداوند انسان را به نماز و زکات امر کرده زیرا قبولی این دو در گرو هم هستند از طرفی خداوند انسان را به تشکر از خودش و والدین سفارش و تاکید کرده است.

وی تاکید کرد:  خداوند انسان را به صله رحم و ارتباط با فامیل ولو با سلام کردن و احوال پرسی کوتاه دعوت کرده است .

امام‌ جمعه کوهبنان افزود: ۲۶ خرداد سالروز شهادت سرباران رشید اسلام بخارایی، امانی ،صفار هرندی و نیک نژاد و همچنین ایام شهادت دکتر مصطفی چمران است.

وی ابراز کرد: هفته جهانی محیط زیست را در پیش داریم که باید از دست اندرکاران محیط زیست و محیط بانان شجاع شهرستان تشکر کنیم و به این دوستان کمک‌ کنیم تا محیطی سالم داشته باشیم.

خطیب جمعه کوهبنان تصریح کرد: باید با کسانی که در راستای تخریب محیط زیست ، شکار حیوانات و پرندگان اقدام می کنند طبق قانون برخورد کرد.
 
وی یادآور شد: هفته صرفه جویی و روز جهاد کشاورزی را در پیش داریم که باید از دوستان جهاد کشاورزی و اداره آب تشکر کنیم ما در بحران آب و خشک سالی های متوالی قرار داریم لذا باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم .

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: در کشاورزی محصولاتی کشت شود که آب کمتری نیاز دارند کشاورزان کاشت گندم را در اولویت قرار دهند و جهاد کشاورزان گندم کاران را تجلیل و تشویق کند.

وی ابراز کرد: اول تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نام گذاری شده که باید از دوستان اداره تبلیغات اسلامی کوهبنان ، مبلغین و طلبه ها تشکر کنیم.

امام جمعه کوهبنان بیان داشت: تلاش کنیم که مساجد غریب نشوند تا در روز قیامت از ما شکایت کنند لذا در رونق ، عمران ، آبادانی و روشنایی مساجد همکاری کنیم.
 
وی ادامه داد: هیات امنا باید به نظافت و روشنایی مساجد توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه عنبرآباد: با جهاد سازندگی پیام انقلاب به عمق روستاها و دورترین نقطه کشور رفت

حجت الاسلام والمسلمین حمید بامری امام جمعه شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر با توصیه به رعایت تقوای الهی و در ادامه مباحث فرزندآوری گفت: متوسط سن ازدواج در جهان و ایران بسیار بالا رفته و در عرض آن، میزان فرزندآوری به شدت کم شده است که این تحدید نسل، زنگ خطری برای جامعه ما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ۲۷ خرداد ماه سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: در ۲۷ خرداد سال ۵۷ حضرت امام برای تثبیت و تقویت آرمان‌ها و عینیت بخشی به شعارهای انقلاب، فرمان جهاد سازندگی را صادر کردند که منشاء برکات بی‌شمار و ماندگار انسانی و تربیتی و فرهنگی و عمرانی برای کشور و انقلاب شد، اما متأسفانه این نهاد انسان‌ساز در سال ۷۹ در بیست و یک‌سالگی جوان‌مرگ شد و متأسفانه دولت وقت اصلاحات، به هشدارهای امام خامنه‌ای عزیز توجهی نکرد و با انحلال این نهاد انقلابی، خسارتی بزرگ و ضرری متراکم را به کشور، نظام و انقلاب وارد کرد.

امام جمعه عنبرآباد افزود: امروز احیاء رسم جهاد سازندگی به‌جای اسم آن یک ضرورت است، آن تجربه گران‌سنگی که در دل و جان جهادگران وجود دارد امروز باید استخراج شود و الگوسازی شود شاید در عظمت خدمات نهادهای انقلاب اسلامی هیچ نهادی به دو نهاد سپاه و جهاد نرسد این دو نهاده مظهر ایمان، انقلابی گری، روحیه و مدیریت جهادی و سازندگی مادی و معنوی شدند.

وی گفت: با جهاد سازندگی پیام انقلاب به عمق روستاها و دورترین نقطه کشور رفت، با جهاد سازندگی خدمت مجاهدانه و بدون مرز در لبنان و سوریه و آفریقا و خیلی از جاهای دیگر معنا پیدا کرد، با جهاد سازندگی اردوهای جهادی و تربیتی و تشکیلاتی در چارچوب نگاه انقلابی شکل گرفت، با جهاد سازندگی امنیت نرم، سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی در جای‌جای مملکت تثبیت و تقویت شد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید بامری خاطرنشان کرد: امروز خیلی از مشکلاتی که ما در زمینه کشاورزی و باغداری و دام‌پروری و منابع طبیعی و در زمینه محیط‌زیست شاهدیم و با آن مواجه هستیم عواقب و نتیجه تصمیمات عجولانه و مبهمی است که در گذشته برای سرنوشت جهاد سازندگی گرفته شد.

وی با گریز به موضوع آموزه‌های هنر اسلامی عنوان کرد: سرودی که حدود سه ماه از انتشار آن می‌گذرد و الحمدالله ماندگار شد به گویش‌های مختلف زبان‌های مختلف در سراسر دنیا در حال گسترش است یکی از اصلی‌ترین عواملی که این کار را این‌گونه ماندگار کرد اخلاص و صفای دست‌اندرکاران ساخت این سرود بود که یکی از آموزه‌های این سرود، انس صادقانه با امام‌زمان(عج) است.

حجت الاسلام بامری عنوان کرد: موضوع مهدویت امید زا، آینده‌ساز، نشاط‌بخش و وحدت‌آفرین است، که اتفاقاً جریان انقلابی باید پرچم‌دار این ارتباط معجزه آفرین باشد نه جریان متحجر مثل انجمن حجتیه.

وی افزود: این سرود نشان داد که جامعه اسلامی ما مخصوصاً نسل نو با نمادهای معنوی و انقلابی به‌خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و این نکته خیلی مهمی است که تکرار میلیونی این زمزمه توسط میلیون‌ها نفر، حقیقتاً خط بطلانی بود بر این گزاره غلط که عده‌ای می‌گفتند: "در فضای دینی و مذهبی نباید کار انقلابی و سیاسی کرد" این تصور را محو کرد.

امام جمعه عنبرآباد آموزه دیگر این سرود را پیوند با مسجد بر شمرد و گفت: خاستگاه این سرود مسجد است که اگر مساجد ما و ائمه جماعات ما با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و نیروهای مخلص انقلابی در شهر و دیار خودشان در عرصه‌های مختلف ترویجی و تبلیغی همت کنند و پای کار بایستند شگفتی‌هاآفریده می‌شود و نقطه‌ها و جرقه‌ها تبدیل به جریان ممتدی از نور می‌شود.

وی با اشاره به فصل تابستان و شروع اوقات فراغت دانش‌آموزان گفت: ائمه جماعات، نهادهای فرهنگی، متولیان فرهنگی، پایگاه‌های بسیج و والدین از این اوقات فراغت که فرصتی است برای جذب نوجوان و جوان به سمت آموزه‌های دینی و ایجاد نشاط و امید در دل نسل نو استفاده کنند و برای این فرصت برنامه داشته‌باشند.

امام جمعه عنبرآباد با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی قرار داریم گرامی می‌داریم این ایام را و تبریک عرض می‌کنیم خدمت عزیزانی که در این نهاد مقدس نهاد دینی و تبلیغی و ارزشی توفیق خدمت دارند و خدمت همه مجموعه‌های منسجمی که ذیل این نهاد مشغول به فعالیت تبلیغی فرهنگی و دینی هستند، عزیزانی که دغدغه‌مندانه تلاش می‌کنند، جهت گذاری می‌کنند و برنامه‌ریزی می‌کنند که البته کارهای بر جامانده روی زمین فراوان است باید همت کرد، تلاش کرد، اراده را جزم کرد و کارهای بزرگ و تأثیرگذار انجام داد.

امام جمعه کهنوج: برای توسعه و پویایی کشاورزی نیاز به جهاد همگانی داریم

حجت الاسلام احمد  نجنو امام جمعه  کهنوج درخطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان  به تقوای الهی گفت: انسان اگر انگیزش در انجام یک عمل الهی باشد و نیت خدایی داشته باشد این عمل او مستحق پاداش است اما اگر صرفاً ظاهر غصه باشد دیگر هیچ آثاری برای آن عمل نیست.


حجت الاسلام نجنو با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام رحمت الله که به منظور رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده ایران این نهاد انقلابی یعنی جهاد سازندگی تاسیس شد خاطر نشان کرد: بعد از پایان ماموریت در موضوع ساخت و ساز زیرساخت های کشور با توجه به اهمیت و ضرورت پرداختن به بحث کشاورزی این نهاد از جهاد سازندگی به جهاد کشاورزی تغییر نام پیدا کرد.


خطیب جمعه کهنوج اذعان کرد: موضوع کشاورزی یکی از مسائل بسیار مهم و حیاتی هر کشوری است که برای پویایی و توسعه و پیشرفت این ظرفیت حقیقتا نیاز به جهاد همگانی دارد.


نجنو تصریح کرد: در تمام دنیا دولتهای متولی امنیت غذایی هستند در فضای امروز جهانی به خصوص بعد از جنگ اوکراین همه کشورها در سیاست های خودشان نسبت به امنیت غذایی هم در بخش واردات و صادرات و ذخیره سازی تجدید نظر جدی دارند.


وی در پایان گفت: از آن جایی که اکثر مردم منطقه جنوب از طریق کشاورزی ارتزاق می کنند اگر کشاورزی ما هم اوضاع خوبی داشته باشد قطعاً بازار رونق می گیرد.

امام جمعه ریگان: بسیج سازندگی نمونه به روز شده جهاد سازندگی است

حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضازاده در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ریگان با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی، اظهار کرد: بعد از سالها فعالیت جهاد سازندگی در کشور این نهاد تعطیل شد.

امام جمعه ریگان عنوان کرد: بسیج سازندگی بدون شک نمونه بروز شده جهاد سازندگی است.

وی افزود: از فرمانده دلسوز سپاه ریگان و گروهای جهادی که در روستاهای دورافتاده شهرستان در حال خدمت رسانی هستند قدردانی می نماییم.

خطیب جمعه شهرستان ریگان اشاره داشت به فصل گرما و تصریح کرد: همه ما باید به فکر صرفه جویی در آب و برق باشیم.

رضازاده با اشاره به خاموشی ۵ ساعته موتور پمپ کشاورزی در ریگان و عنوان کرد: بنده پیگیر این موضوع شدم و همچنین نماینده مردم شرق استان در مجلس پیگیر هستند که ساعات قطعی برق موتور پمپ های کشاورزی کم شود.

امام جمعه رودبارجنوب: اقتدار و امنیت غذایی یکی از ابزارهای نوین قدرت در عرصه بین المللی است

حجت الاسلام «اکبر افشارمنش» در خطبه های نماز جمعه رودبار جنوب، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: براساس روایت پیامبر اکرم (ص) بدگمانی به برادر مومن مانند بدگمانی به خداوند متعال است و اولین کسی که به خدا بدگمان شد شیطان بود.

 وی بیان کرد: بعضی انسان ها که دچار بلا و امتحان می شوند و دعای آنها استجابت نمی شود به پروردگار عالم بد گمان می شوند.

 حجت الاسلام افشارمنش یادآور شد: امام خامنه ای (مدظله العالی) در سالروز رحلت امام راحل فرمودند؛ نگذارید از انقلاب هویت زدایی شود، انقلاب اسلامی هویت مستقلی دارد، مهمترین هویت های این انقلاب اسلام ناب محمدی(ص)، ولایتمداری و مردم سالاری است.

 خطیب جمعه رودبار جنوب ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: قوه قضائیه یک نهاد تامین کننده امنیت است که انتظارات مردم از این نهاد سلامت اداری، قاطعیت در برابر مفسدین و حمایت از مظلومان است.

 وی اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با درایت امام خمینی (ره) تاسیس شد و مهمترین اهداف آن ترویج فرهنگ قرآنی، ساماندهی هئیت های مذهبی و مساجد است.

 حجت الاسلام افشارمنش خاطرنشان کرد: اقتدار و امنیت غذایی یکی از ابزارهای نوین قدرت در عرصه بین المللی است و کشور ما زمین و آب فراوان در اختیار دارد.

 امام جمعه رودبار جنوب سرود سلام فرمانده را کار فرهنگی تاثیر گذار برشمرد و تصریح کرد: اجرای این سرود در کشور ما و بسیاری از کشورهای منطقه فراگیر شده که نشان از اخلاص و ماهیت حماسی آن دارد.

 
وی در خاتمه عنوان کرد: متاسفانه قیمت بسیاری از کالاها افزایش یافته که کنترل بازار نیازمند نظارت جدی است نا به مردم و قشر مستضعف ضربه کمتری وارد شود.


امام جمعه موقت جازموریان: از مسئولین استدعا داریم زودتر بخشدار جازموریان معرفی کنند

حجت‌الاسلام پیروزی نیا امام جمعه موقت جازموریان در خطبه‌های این هفته دعوت به تقوای الهی افزود: خداوند متعال در قرآن مجید سوره مبارکه جمعه  مردم را در روز جمعه سفارش به نماز جمعه و تعطیلی کسب وکار  می کند چرا که رزق و روزی نزد خداست و منافاتی با یک روز تعطیلی نیست  و امر خداوند  را بر داد و ستد ترجیح ندهیم طبق سوره مبارکه جمعه هیچ فرقی بین انسان ها نیست فقط تقوای الهی ملاک برتری است.

حجت‌الاسلام پیروزی نیا با توجه به هفته جهاد کشاورزی گفت: جهاد سازندگی در اوایل انقلاب اسلامی خدمات گسترده ای در مناطق مختلف به خصوص جازموریان داشتند و اخلاص در کار آنها باعث شده هنوز هم از خدمات آنها به نیکی یاد کنیم.

حجت‌الاسلام پیروزی نیا باتوجه به روز تبلیغ دین و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: از خدمات ارزنده سازمان تبلیغات اسلامی تقدیر و تشکر داریم و از مردم عزیزجازموریان خواستاریم که نهایت همکاری را با این نهاد داشته باشند.

حجت الاسلام پیروزی در پایان از عدم انتخاب بخشدار جازموریان گلایه کرد و افزود: ما این روزها زمزمه شهر شدن شهرمان را داریم ولی هنوز بخشدار انتخاب نشده  جازموریانی با جمعیت بالا و مشکلات متعدد که به حوزه بخشداری برمیگردد البته ما نمی خواهیم در فرایند آنها دخالت کنیم اما وسعت و جمعیت بالای جازموریان و مشکلات متعدد می طلبد که هر چه زود تر بخشدار انتخاب شود.

امام جمعه فهرج: توطئه های غرب برای منزوی کردن ایران خنثی شده است

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته با تأکید بر حفظ امنیت غذایی کشور گفت: هر کس میخواهد برای امنیت غذایی کاری انجام بدهد باید در بحث کشاورزی جهادی حرکت کند.

وی از بیابان زدایی بعنوان چالش آینده نزدیک کشور نام برد و بیان کرد: در شهرستان کویری فهرج همه مردم و مسئولین باید برای بیابان زدایی تلاش کنند و جلوی پیشرفت بیابان را بگیرند.

آقاملایی همچنین از صرفه جویی بعنوان تنها راه علاج بحران آب کشور یاد کرد و افزود: بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد آب در کشاورزی مصرف میشود و ما باید صرفه جویی در مصرف آب و روش صحیح آن را رعایت کنیم چرا که تنها راه علاج بحران آبی نه تنها در شهرستان فهرج بلکه در کشور صرفه جویی است.

خطیب جمعه فهرج در ادامه با اشاره به سفر مادورو به ایران اظهار کرد: مواضع اتخاذ شده از سوی دو کشور ایران و ونزوئلا به وضوح نشان میدهد که آنها به زوال و اضمحلال نظام مبتنی بر سلطه غرب بر جهان باور عمیقی داشته و مقابله با قدرت های بزرگ سلطه گرا را همچون رسالتی برای تداوم همکاری و حفظ جایگاه خود در نظام جهانی می بینند.

وی با بیان اینکه دنیا فقط چند کشور اروپایی و آمریکا نیست اضافه کرد: آن کسی که آمریکا را منزوی می کند ما هستیم و امروز ایران نه تنها در خاورمیانه و آسیا و آفریقا بلکه در ونزوئلا، حیات خلوت آمریکا آمده است و این نشان دهنده منزوی شدن آمریکاست.

آقاملایی همچنین پیرامون چرایی گسترش روابط ایران و هند گفت: سفر ماه های اخیر وزیر امور خارجه به کشورهای همسایه و یا مقامات کشورهای دیگر به ایران نشان داده که توطئه های غرب برای منزوی کردن ایران خنثی و کمپین فشار حداکثری علیه ایران انقلابی را شکست داده است.

امام جمعه منوجان: قوه قضائیه مسئول تحقق بخشیدن به عدالت در جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین حسن سالاری امام جمعه موقت آسمینون (نودژ)منوجان در خطبه های نمازجمعه(۱۴۰۱/۰۳/۲۷)  این شهر با گرامی داشت پیشاپیش هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر گفت: قوه قضاییه قوه مستقل و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت در جامعه است و یکی از برنامه های راهبردی آن مبارزه با ظلم و است و یکی از ارکان حیاتی جامعه ما است و انتظار مردم از قوه قضاییه برقراری عدالت است.

وی در ادامه با گرامی داشت روز جهاد کشاورزی مطرح کرد: امام خمینی( ره )دستور تشکیل جهاد را دادند و دو ماموریت مهم که رفع محرومیت و ایجاد اشتغال را بر دوش جهاد سازندگی را دادند البته جهاد سازندگی با چهل گردان مهندسی، جنگ را پشتیبانی می کردند و لقب سنگرسازان بی سنگر را گرفتند و در ادامه از دولت سیزدهم که با تمام وجود در بحث خودکفایی و پرداخت قیمت مصوب گندم اقدام نمود قدردانی کرد.

امام جمعه موقت آسمینون(نودژ) بیان کرد:اگر جامعه اسلامی ما به چهار شاخص عمل کنند قطعا یاری خدا برای انسان های مومن است نماز،زکات ،امر به معروف و نهی از منکر این چهار شاخص هستند اگر حکومت به انسان های صالح رسید اولین شاخص توجه به اقامه نماز است شاخص دوم بعد از نماز توجه مردم به پرداخت زکات است خداوند آن را به عنوان معیار مطرح می کند .

حجت الاسلام سالاری عنوان کرد:در همین تریبون از عاملین زکات قدردانی می کنم و این نشان از توجه مردم به فریضه نماز و زکات است در روایات آمده است قبولی تمامی اعمال در قبولی نماز است و قبولی نماز در پرداخت زکات است و سی و دو آیه صریحا بعد از نماز ،زکات را مورد توجه قرار داده است و این اهمیت توجه به فریضه زکات را نشان می دهد.

وی‌در پایان به شهادت مصطفی چمران،سالروز تاسیس نهاد سازمان تبلیغات اسلامی و روز اصناف اشاره کرد.

امام جمعه رابر: دولت ضعف دیپلماسی در حوزه غذا را جبران کند

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت:  چه گناهی باعث میشود نعمت از انسان گرفته شود و دعایش مستجاب نشود و از او سلب توفیق شود.
 وی با اشاره به  روایتی از سجاد علیه السلام  بیان کرد: گناهی باعث میشود معنویت در زندگی ها کمرنگ گردد و حال خوش سحری ما از بین ببرد و نخستین عامل مانع استجابت دعا را سوء نیت برشمرد.

خطیب جمعه رابر  با بیان اینکه سوءنیت، ناپاکی درون، اعتقاد نداشتن به اجابت دعا،  تاخیر در  نماز واجب، جاری شدن  فحش و ناسزا  در کلام  را از گناهان که  ارتباط انسان با خدا را قطع و  مانع اجابت دعا می‌شود و گفت: دعا شرایط و ضوابطی دارد گاهی اجابت دعا به نفع انسان نیست و شرایط به نفع انسان رقم نمی‌خورد و به ضرر اوست.
وی با بیان اینکه هر مسجدی؛ مسجد قبا، یا هر قربانی، قربانی هابیل و هر کتابی، کتاب الغدیر نمیشود، افزود: خلوص نیت در دل و عمل را برای ذات الهی خالص کردن و حسن نیت؛ عمل ما را ماندگار می‌کند.

وی با اشاره به نصایح پیغمبر به اباذر تصریح کرد: نیت نیکو ؛ عبادت است، کارهای انگیزه غیر الهی دارد هیچ استقرار و ماندگاری ندارد.

خطیب جمعه رابر با اشاره به امروز ۲۷خرداد مصادف با ۲۷خرداد ماه ۵۸ سالروز فرمان امام رضوان الله علیه  به تشکیل جهاد سازندگی  و تبریک  هفته جهاد کشاورزی به سربازان فداکار عرصه تولید گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی  به سه نکته اشاره میکنم، در تمام دنیا قانون اساسی کشورها، امنیت غذایی از وظایف دولت هاست، باید  دولت ها امنیت غذایی کشور های خودشان را تامین کنند.

وی ادامه داد: در فضای امروز جهانی بخصوص بعد از جنگ روسیه با اوکراین، همه کشورها در سیاست های خود نسبت به امنیت غذایی سه مؤلفه صادرات، واردات و ذخیره سازی یک  تجدید نظر جدیدی دارد.

 خطیب جمعه رابر بیان کرد: کشور ها  همانطور که دنبال اقتدار نظامی هستند ، همه کشورها دنبال اقتدار امنیت غذایی هستند.

 وی، امنیت غذایی را  بسیار مهم  خواند و افزود:  وقتی در جنگ داعش هواپیمای روسیه را ترکیه هدف قرار داد همه تحلیلگران نظامی  تحلیل میکرند باید ترکیه منتظر گوشمالی سخت از ناحیه روسیه باشد اما همگان دیدند هیچ اتفاقی می‌افتد بلکه وارد مذاکره شدند دلیل آن این بود ۲۰میلیارد دلار غذای روسیه را ترکیه میداد یعنی میتوانم بگویم اقتدار نظامی در مقابل اقتدار امنیت غذایی زانو زد.

وی گفت: روس ها به خاطر امنیت غذایی را تهدید جدیدی برای کشورشان می‌دیدند با مذاکره پای محفل میز مذاکره نشستند.
 
امام جمعه رابر تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا شرایط ویژه ای از نظر اقلیم، منابع آب ، خاک و  قدرت غذایی دارد امیدوارم دولت سیزدهم  با این قدرت امنیت غذایی؛ نبض قدرت امنیت غذایی غرب آسیا را به عهده بگیرند.
 

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی با اشاره به بحث خودکفایی و کاهش وابستگی  تأمین امنیت غذایی در پیام نورزی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: دولت سیزدهم بحث کشاورزی قراردادی را به جد دنبال کرد مزایای کشاورزی قراردادی این است؛  به کشاورز ، بذر، سم، بیمه، مایحتاج مالی یک کشاورز برای امور کشاورزی را دولت سیزدهم برطرف میکند تا  کشاورز ما  دغدغه کشت و سم نداشته باشدو اثر این طرح خودکفایی است.

 وی ادامه داد: اگر از زمین  تغذیه نشود به تبع با کاهش برداشت مواجه هستیم اگر قرار است  از یک زمین کشاورزی ۶تن گندم برداشت شود با عدم تغذیه زمین  این به ۳تن و کمتر  تقلیل پیدا می‌کند

 خطیب جمعه رابر با اشاره به آمار خرید گندم در سال های گذشته گفت :  ۸/۵میلیون تن گندم در سال ۱۳۹۹  از کشورهای دیگر گندم  وارد  کشورمان کردیم و ۴/۵میلیون تن  گندم در سال ۱۴۰۰  وارد کشور شد امنیت غذایی در جهان به شدت مورد بحران است، گندمی که به ۵۷۰دلار رسیده  و هر روز این آمار  افزایش پیدا می‌کند کشاورز قراردادی یعنی اینکه  مایحتاج مالی  یک کشاورز را تأمین کنیم تا کشاورز به فکر کشاورزی باشد وضع کشاورزی بهبود پیدا کند.

 وی افزود: امیدوارم زادگاه  سردار دلها بحث  کشاورزی؛  قرارداد محور کشاورزی را  دنبال تا در این زمینه کشاورزان دغدغه جز کاشت نداشته باشد.

 خطیب جمعه رابر اظهار کرد:  در بحث کشاورزی، دیپلماسی در حوزه غذا با همسایگانمان هست،  حضور ما در سر سفره همسایگان ۲درصد است روسیه عمده غذایش را وارد میکند  کل صادرات ما در روسیه  ۳۵۰میلیون دلار است و  ترکیه ۲۰میلیارد دلار  به روسیه صادر می‌کند سوال کشور ما از کشور ترکیه کوچکتر است؟؛ نه، کشور ما کشت و محصولش  از ترکیه کمتر است؟ پاسخ خیر است.

وی ادامه داد:  ترکیه  کشت تمام کشورهای همسایه من جمله جمهوری اسلامی را جمع و  بسته بندی می‌کند بعد  ترکیه عامل صادرات می‌شود در دولت سیزدهم باید ضعف دیپلماسی که در حوزه غذا وجود داشت این ضعف و بحران باید جبران پیدا کند حضور در سر سفره همسایگان برای ما امنیت خلق می‌کند.

 وی با اشاره به هفته اول تیرماه که هفته قوه قضاییه نام گرفته است با تبریک این روز بیان کرد: در این مدت سه سال و نیم مشکل دادگاه شهرستان رابر یک ساختمان بود که با مبلغ پنج میلیارد تومان این ساختمان در دو طبقه ساخته شد و کارکنان دستگاه قضا هفته قبل وارد ساختمان جدید شدند و  دادگاه عمومی شهرستان رابر تبدیل به دادگستری شد،  همینجا جا دارد از  دکتر موحد مدیر کل سابق دادگستری  تقدیر و تشکر کنم.

وی از  مدیر کل جدید دادگستری شهرستان رابر تقاضا کرد: شهرستان رابر نیاز به دادسرا دارد شهرستان رابر زادگاه شهید سلیمانی  با وجود تعداد قضات کم زمان رسیدی به پرونده ها طویل می‌شود، بعضاً جرایمی اتفاق می‌افتد که باید در همان هفته قضاوت گردد اما شاهد برخی از  پروند ها هستم که ماه ها طول کشیده است، رابر  نیاز به دادسرا دارد نامه به رییس دستگاه قضا زده شده  است مدیر کل جدید تقاضا دارم نامه را پیگیری  و مجوز دادسرا برای زادگاه شهید سلیمانی گرفته شود با تعداد قضات بیشتر این معضل زمان بندی رسیدگی به  پروند ها بر طرف می‌شود.


خطیب جمعه رابر گفت: شهرستان رابر مشکلاتی دارد بعضی مشکلات با اعتبارات شهرستانی قابل حل است طبق آمار  سال قبل ۷۰میلیارد تومان اعتبارات شهرستانی در این زادگاه جذب شد معنای این رقم این است  بخش هنزا و مرکزی و روستاهایی که از دهستان های  ۴هزار نفره و کمتر  زندگی میکنند با ۷۰میلیارد مشکلات روز مره  این دو بخش، دهستان و روستاها را برطرف کنند.


 وی ادامه داد: برخی از  مشکلات زادگاه شهید سلیمانی باید مدیران استانی  وارد میدان شوند برق زادگاه شهید سلیمانی قرضی است پست برق برای استقلال  نیاز به ۱۰۰میلیارد اعتبار دارد پس مدیران استانی به زادگاه شهید سلیمانی  نه غفلت کنند و نه تغافل بورزند.

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی با اشاره به کمبود آب و جیره بندی آب در زادگاه شهید سلیمانی گفت: مدیران استانی بدانند زادگاه شهید سلیمانی با ۳۰۰میلیارد آب  قرضی و جیره بند آن  قابل حل است پس اعتبارات استانی باید وارد میدان شود

وی ادامه داد:  اینکه نام شهید سلیمانی به زبان جاری میکنند در عمل  هم مثل شهید سلیمانی جهادی  و پای کار باشند و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

خطیب جمعه رابر بخش سوم مشکلات  زادگاه شهید سلیمانی که  نگاه ملی می طلبد، گفت:  نگاه خاص رییس جمهور عدالت محور  و هیات دولت می طلبد  یکی از آنها جاده رابر به کرمان است این جاده  که امروزه محل تردد زادگاه شهید سلیمانی است بر اساس آمار هفته ای  یک گزارش فوتی دارد این برای شهرستان رابر آمار تکان دهنده  و سنگینی است بنا به اعلام  کارشناسان رقم  ۶۰۰میلیارد برای دولت پول خوردی است،  رییس جمهور در سفر استانی خود برای زادگاه شهید سلیمانی  جاده رابر به کرمان را با این اعتبار کلنگ بزنند.


وی یکی دیگر از مشکلات زادگاه  شهید سلیمانی که نگاه ملی را می طلبد معدن درآلو رابر است، گفت: معدن درآلو تنها معدنی در کشور است که زیر تابلوی آن  نام هویت هیچ شهرستانی ثبت نیست،  سوال میکنم؛ این سوال از دو استاندارد دولت قبل هم پرسیدم با عدالت تصمیم بگیریم،  عمامه روی سر من حکم عدالت میکند، اما متاسفانه پاسخی به عدالت داده نشد.

خطیب جمعه رابر افزود: در این  سفر  استانی به کرمان از رییس جمهور عدالت محور  تقاضا دارم  یکی از معضلات بحث معدن درآلو  است زادگاه شهید سلیمانی مردمی هستند  نه دنبال به کسی ظلم کنند و نه ظلم را از هیچ کسی می پذیرند.

وی  گفت: زادگاه شهید سلیمانی در مکتب شهید سلیمانی نفس می کشد مکتبی که  از این زادگاه  جهانی و بین المللی شد لذا منشی مثل منش شهید سلیمانی باید دنبال کنند ، معضل این زادگاه بیکاری است، جوانان ما از معضل بیکاری در رنج اند با  اجرای  عدالت در معدن درآلو  بحث بیکاری زادگاه شهید سلیمانی به عدالت  حل خواهند شود.

وی از  نماینده دولت در شهرستان رابر خواست  به جد همه مسئولین ادارات بسیج و به خط کنند در این سه حوزه مشکلات مردم بررسی گردد و در سفر استانی دغدغه  رییس جمهور باشد و در کارتابل مصوبات هیأت دولت قرار گیرد.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم با کمک هم  غباری از این محرومیت این مردم مظلوم برطرف کنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی همچنین  در پایان با قدردانی از اقتدار نیروی انتظامی در شناسایی و  کشف سرقت بزرگ و پیچیده که  بانک ملی دانشگاه تهران صورت گرفت  این اقتدار نیروی انتظامی جای تقدیر و تشکر  دارد .

امام جمعه فاریاب: اقتدار غذایی بر اقتدار نظامی غلبه دارد

خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان فاریاب توسط حجت الاسلام گروهی امام جمعه اقامه شد.

حجت الاسلام گروهی ابتدا سالروز تشکیل جهاد سازندگی به دستور امام خمینی (ره)، را تبریک عرض کرد و گفت:هدف از جهاد سازندگی، رسیدگی به مناطق محروم و مستضعف بود.

وی با بیان اینکه ابزار قدرت یک کشور نیروی انسانی، تسلیحات نظامی و غیرنظامی و . . . است گفت: یکی از موارد ابزار قدرت امنیت غذایی یک کشور است، غذا، به عنوان یک عامل اقتدار کشورهاست اقتدار غذایی بر اقتدار نظامی غلبه دارد
زیرا اگر کشوری به منابع غذایی و کشاورزی کشور دیگر آسیب بزند، آن کشور فلج خواهد شد.

خطیب نماز جمعه فاریاب ضمن تبریک به مناسبت هفته جهاد کشاورزی بیان کرد: اعلام میکنیم که جلوگیری از تغییر کاربری و اسناد اراضی کشاورزی، دو موضوع مهمی است که اداره جهاد کشاورزی فاریاب، باید بصورت جدی پیگیری کند.

وی گفت:اگر اراضی ما داری سند باشند، در گرفتن تسهیلات، مشکلی نخواهیم داشت
کشاورزی قراردادی، بزرگترین عامل در افزایش تولید و بازدهی است،بدین صورت که قراردادی بین کشاورزان و اداره جهاد کشاورزی، بسته می شود تمام هزینه کود ، بذر و . . . توسط اداره جهاد کشاورزی تامین می شود و در نهایت زمان برداشت محصول به خود دولت فروخته می شود.

حجت الاسلام گروهی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام (ره)، هفته قوه قضائیه را تبریک و تهنیت عرض کرد و گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه، از زحمات دو قاضی شهرمان جناب آقای سالاری و احمدی، تشکر می کنیم.

وی گفت : نوه ی جهانگیرخان مالکی، حکم قلع و قمع آموزش و پرورش فاریاب را گرفت
وی مدعی ۸۰ درصد زمین های ادارات شهرستان فاریاب بخصوص آموزش و پرورش و مدارس اطراف آن است و هم اکنون از طریق قضائی دستور قلع و قم این اداره را گرفته است، اداره بنیاد مسکن هم ادعای مالکیت دارد و در این زمینه اعتراض زده است از دستگاه قضا خواهشمندیم تا پایان رسیدگی به اعتراض این اداره، مهلت دهند.

انتهای پیام/ https://armanekerman.ir/vdcjiaevvuqe8mz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین