تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲
۰
plusresetminus
به مناسبت دهه مبارک فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی را در شهرستان بردسیر از فرماندار این شهرستان جویا شدیم
دستاوردهای انقلاب اسلامی در بردسیر
سید حسن میرصادقی فرماندار بردسیر در گفتگو با خبرنگار راه آرمان، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ماه رجب گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم جهاد تبیین، وظیفه ما بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و روشنگری است.

وی شهرستان بردسیر را به لحاظ جغرافیایی، بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: شهرستان بردسیر با آب و هوای خوب و پتانسیل های بسیار بالا، دارای ۵ شهر و جمعیتی بالغ بر ٨٢ هزار نفر در ۵٠ کیلومتری مرکز استان و در مسیر ترانزیتی قرار دارد.

میرصادقی بیان کرد: شهرستان در تمام ابعاد پیشرفت های چشمگیر و قابل توجه ای بعد از انقلاب داشته است و این دستاوردها کار شخص خاصی نیست بلکه دستاوردهای نظام است و البته مردم انتظارات به حقی دارند که باید مد نظر قرار بگیرد. 

وی تصریح کرد: نسل جوان ما باید بداند که نه تنها دوستان که معاندین و دشمنان ما معترفند که در این ۴٣ سال دستاوردهای عظیمی در فصول مختلف حاصل شده است.

فرماندار بردسیر گفت: عمران و آبادانی روستاها بعد از انقلاب در بردسیر مورد توجه ویژه قرار دارد به طوریکه ما در شهرستان روستای بالای ١٠ خانوار بدون برق نداریم و اگر قانون اجازه می‌داد آمادگی برق رسانی به روستاهای بالای ۵ خانوار را نیز داریم.

وی افزود: ٨٠ درصد روستاها و ١٠٠ درصد شهرهای شهرستان از نعمت گاز بهره مند هستند و اکثر روستاها از نظر آب آشامیدنی تامین هستند.

میرصادقی نتیجه عمران روستایی را در شهرستان مهاجرت معکوس دانست و گفت: اجرای طرح های هادی روستایی و آسفالته شدن اکثر راه های روستایی پرجمعیت و فراهم کردن زیرساخت هایی نظیر تلفن و اینترنت و نیازهای ضروری سبب شده تا جوانان برای اشتغال و ساخت و ساز در روستاها ترغیب شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه در بحث زیرساخت ها کارهای خوبی در شهرستان انجام شده است تصریح کرد: در بحث آموزش و پرورش جزء شهرستان های خوب استان هستیم و در تحصیلات عالی دارای سه واحد دانشگاهی هستیم.

فرماندار بردسیر بیان کرد: امروز شهرستان دارای یک بیمارستان، ٣۵ خانه بهداشت، ٩ درمانگاه و ٧ پایگاه اورژانس جاده ای و شهری است که نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی سطح زیرکشت محصولات کشاورزی را در بردسیر بیش از ۴٠ هزار هکتار دانست وتشریح کرد: در تولید محصولاتی نظیر سیب و گلابی، گندم و گردو ما جزء رتبه های برتر استان هستیم و در تولید گل محمدی رتبه دوم کشوری را داریم.

میرصادقی گفت: امروز بردسیر با داشتن سه کارخانه فولاد در لیست ١٠ شهر فولادی کشور قرار دارد و به زودی با توجه به زیرساخت ها و پتانسیل های موجود با اجرای طرح شهرک صنعتی گهر زمین با اعتباری بالغ بر 90 هزار میلیارد تومان، از نظر صنعتی شاهد تحول عظیمی در شهرستان خواهیم بود. 

وی در بحث گردشگری و میراث فرهنگی بیان کرد: بردسیر رتبه اول ثبت آثار فرهنگی را در استان دارد و در بحث گردشگری پتانسیل های خوبی از جمله خانه های بوم گردی ایجاد شده است و به دلیل نزدیکی به مرکز استان و وجود روستاهای متعدد و  آب و هوای خوب، این شهرستان جزء نقاط هدف گردشگری استان است. 
فرماندار بردسیر در حوزه اشتغال گفت: بردسیر سال گذشته رتبه اول استان را با تحقق ١٨۶ درصدی اشتغالزایی کسب کرده است و امسال نیز تا الان با تحقق ١٨٠ درصدی اشتغال رتبه اول را داریم و خوشبختانه مشکل بیکاری در شهرستان تا حد قابل توجهی رو به کاهش است. 

وی آب و هوای مناسب، وجود زمین های مساعد کشاورزی و راه اندازی گلخانه، وجود کارخانه های فولاد و معادن، موقعیت جغرافیایی برای استفاده از انرژی خورشیدی، راه اندازی کارخانه های تولیدی برای فرآوری محصولات کشاورزی از جمله گل محمدی را از جمله پتانسیل های موجود در بردسیر برشمرد و گفت: فرش قرمز ما برای سرمایه گذاران در بردسیر پهن است و دست همه آنها را به گرمی می فشاریم. 

فرماندار بردسیر در پایان ضمن تقدیر از همه مسئولان و مردم، امام جمعه و نماینده مردم در مجلس گفت: آنچه بیان شد گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان بردسیر است و امیدواریم بتوانیم با توان مضاعف و همدلی و وحدت در راستای آرمان های انقلاب و رفع مشکلات مردم بیش از گذشته گام برداریم و مدیون خون شهدا نباشیم.

انتهای پیام/شاه حیدری https://armanekerman.ir/vdcdfo0ffyt0x56.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما