تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳
۰
plusresetminus
عباس زابلی در خصوص حوادث اخیر در کشور گفت: درپی وقوع انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷، مواضع کشورهای دوست و دشمن به خوبی قابل بررسی است. مواضع خصمانه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونسیتی و در مقابل عملکرد دوستانه لبنان، سوریه قابل تأمل است.
حمایت دوستانه با حفظ حریم ایران و ظلم دشمنان، دوست نما با تحریم دوباره
عباس زابلی وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با "راه آرمان" از جیرفت، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، ایران دوستان و دشمنانی داشته که دوستان، همراه و حامی ایران بودند و دشمنان که به هر توطئه‌ و فشاری متوسل شدند تا بر سر راه انقلاب، مشکل ایجاد کنند که ناکام ماندند.

وکیل دادگستری افزود: اغتشاشات اخیر در داخل ایران به بهانه مرگ مهسا امینی هم امتحانی برای شناخت دوستان و دشمنان ایران بود. دوستانی که دخالت در امور داخلی ایران را مردود خواندند و بدخواهانی که با صدور بیانیه‌ها و حمایت از اغتشاشگران و تهدید بر اعمال تحریم و اعمال آن بر آتش اغتشاشات دمیده و همچنان به این روند ادامه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ۱۱ مهرماه سالجاری در دانشگاه افسری با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی، مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

زابلی درخصوی عملکرد بدخواهان نظام، گفت: همزمان با اغتشاشات، ایالات متحده آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌های مداخله جویانه از اغتشاشگران حمایت کردند و همچنین آمریکا و انگلیس به ابزار پوسیده تحریم متوسل شدند.

وی درباره دوستداران ایران تصریح کرد: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان از جمله کسانی بود که به این اغتشاشات واکنش نشان داد و گفت که به دلیل مرگ مبهم خانم مهسا امینی، کشورهای غربی غوغا به راه انداخته‌اند.

وکیل پایه یک دادگستری افزود: سوریه در بیانیه‌ای مخالفت خود با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی ایران را اعلام و بر لزوم لغو تحریم‌های غیرقانونی ظالمانه و یکجانبه علیه ملت ایران تأکید کرده است.

عباس زابلی گفت: هدف اوباش خیابانی آن است که به‌تدریج فضا متشنج شده و اعتراض به سمت راهزنی، سرقت و قتل‌های مرموز هدایت شود. و مشخص شده که جنس آشوب سازی‌ها به سوی تخریب گری تغییر کرده است.

انتهای پیام/ فاریابی https://armanekerman.ir/vdcew78z7jh8xzi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماندگارترین قاب تصویر سال 1401 استان کرمان
مسیر گلزار شهدای در سومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی
نماز عید فطر در مصلی امام علی (ع) کرمان
کمک رسانی به سیل زدگان
حضور رئیس جمهور بین مردم در طوفان شن
بارش برف و شوق برف بازی مردم بعد از چند سال