تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲
۰
plusresetminus
معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان:

تنها راه نجات کشور بازگشت به فرهنگ بسیجی است/ مردم تاریخ 150 ساله کشور را واکاوی کنند

امین رضا کمالی گفت: مردم باید تاریخ 150 ساله را واکاوی کنند تا بدانند که چه اتفاقاتی رخ داد که امام خمینی(ره) دستور تشکیل بسیج را دادند.
تنها راه نجات کشور بازگشت به فرهنگ بسیجی است/ مردم تاریخ 150 ساله کشور را واکاوی کنند
به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین امین رضا کمالی صبح امروز در نشست جهاد تبیین با محوریت استکبار ستیزی و ظرفیت های مردمی ضمن تبریک هفته بسیج که یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ماست، گفت: تشکیل بسیج به فرمان امام راحل از الطاف خداوند تبارک و تعالی است؛ چرا که بذر بسیج را امام راحل قبل از دوران جنگ پاشیدند؛ بنابراین حکمت الهی در این مهم بوده است.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مصداق بارز شجره طیبه، بسیج است، اظهار کرد: واژه ها و تعابیری که امام راحل در آخرین پیام های خود در سال 1367 در خصوص بسیج صادر کردند، نشان از اهمیت این نهاد مقدس و نشان از نقش بی بدیل بسیج در کوران حوادث دارد.

وی با تأکید بر اینکه بسیج مصداق کاملی از اخلاص، ایثار، فداکاری و عشق به خداوند است، ابراز کرد: باید باور کنیم تنها راه نجات کشور بازگشت به فرهنگ بسیجی است؛ چرا که امام راحل نیز فرمودند" اگر نوای دلنشین تفکر بسیجی بر کشوری حاکم شود، چشم جهانخوران را از آن کشور دور می کند".

این مقام مسئول با بیان اینکه بسیجی جناحی و سیاسی نیست؛ اما سیاست دان است، عنوان کرد: بسیجی هر جا که ندای مظلومی را بشنوند حرکت می کند.

حجت الاسلام و المسلمین کمالی در خصوص فلسفه تشکیل بسیج تصریح کرد: افرادی در دوران قاجار به جهت حضور افراد روشن فکر و غرب زده ای که با فرهنگ غرب آمیختگی روحی و روانی داشتند، می گفتند اگر می خواهید پیشرفت کنید باید از فرق سر تا نوک انگشت همگی غربی باشید و بر همین اساس سنگ بنای کجی را در ایران اسلامی گذاشتند که رسوبات این تفکر غلط هنوز هم در عصر و زمان ما وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: کار را به جایی رساندند که اگر نخبگان، بسیجیان و اندیشمندان ما طرحی را بیاورند؛ می گویند اگر می خواهید طرحتان جواب دهد باید یک پیوست غربی به آن اضافه کنید.

وی تصریح کرد: در حرکتی که شیخ فضل الله نوری در مقابل استعمار انگلیس انجام داد؛ غرب زده ها حرکت شیخ فصل الله نوری را کُند کردند و جلوی این حرکت را گرفتند؛ در اقدام شهید مدرس نیز با هدایت های استعمار انگلیس اجازه پیشرفت را نداند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مردم باید تاریخ 150 ساله را واکاوی کنند تا بدانند که چه اتفاقاتی رخ داد که امام خمینی(ره) دستور تشکیل بسیج را دادند.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcjm8evtuqe8oz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین