تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷
۰
plusresetminus
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی:

سفر رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به جنوب کرمان

ذبیح الله اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی هم از سفر رییس کمسیسون صنایع معادن کشور به جنوب کرمان خبر داد .
سفر رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به جنوب  کرمان
به گزارش "راه آرمان "؛ آئین شروع به کار معدن کرور شهرستان عنبرآباد با حضور وزیر صمت برگزار شد.

دراین آیین ذبیح الله اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی هم از سفر رییس کمسیسون صنایع معادن کشور به جنوب کرمان خبر داد و گفت: این سفر به زودی انجام می شود، وزیر صمت  نیز نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارد بنابراین از نگاه ویژه ای که در رفع محرومیت زدایی دارند، سپاسگذار هستیم. 

وی به روند راه اندازی معدن کرور اشاره کرد و گفت: تمامی نمایندگان سابق جیرفت و عنبرآباد پیگیر راه اندازی این معدن بودند که جای تشکر دارد و امروز به لطف خدا شاهد شروع بکار معدن کرور هستیم.

اعظمی به تصویب مصوبات این سفر توسط وزیر صمت اشاره کرد و گفت: خواستار تشکیل شورای عالی معادن در جیرفت یا عنبراباد با حضور وزیر صمت، ادامه مطالعات اکتشافات،  احداث صنایع جانبی معدن کرور و توجه به صنایع نیمه تمام منطقه جنوب کرمان هستیم.

وی صنایع جانبی کشاورزی منطقه جنوب کرمان را ضعیف برشمرد و گفت: پایانه صادراتی جنوب کرمان ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

اعظمی  به قیمت خرما اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲ میز خدمت در عرصه خرما برگزار شد، امسال  باید توجه ویژه ای به محصول خرما و دیگر محصولات گلخانه ای شود.

در ادامه این مراسم؛ حجت الاسلام بامری امام جمعه عنبرآباد گفت: این بازدید در رفع موانع و بکارگیری همه ی ظرفیت ها برای آبادانی کشور تاثیرگذار است. 

وی از آغاز بکار معدن کرور تشکر کرد و افزود: این طرح باعث رشد  اشتغال و پیشرفت در منطقه خواهد شد.

امام جمعه عنبر آباد خواستار پیشرفت و بهره برداری زودتر کارخانه این طرح شد و گفت:  لازم است چارت سازمانی صنعت و معدن جنوب کرمان اجرایی شود زیرا با راه اندازی این چارت شاهد پیشرفت بیشتر منطقه خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه شغل اکثریت مردم جنوب کرمان کشاورزی است، گفت: تسهیلات خرد به متقاضیان منطقه جنوب کرمان بویژه در بخش صنایع تبدیلی باید اختصاص یابد.
 انتهای پیام/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcaoyn6049nuw1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین