تاریخ انتشار :يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱
۰
plusresetminus
رضا رضایی با اشاره به برخی از مصوبات سفر وزیر آموزش و پرورش به استان‌ کرمان گفت: یکی از مصوبات این‌ سفر اختصاص اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان به ایجاد اردوگاه شهید سپهبد سلیمانی جهت راهیان نور دانش آموزی است.
اعتبار ۱۰۰ میلیاردی دولت برای راهیان نور دانش آموزی در جوار آرامگاه‌ شهید سلیمانی

به گزارش "راه آرمان"؛ رضا رضایی روز یکشنبه در آئین‌ معرفی رئیس جدید آموزش و پرورش رفسنجان‌ و قدردانی از رییس سابق این نهاد در سالن شهدای دانش آموز اداره آموزش و پرورش رفسنجان افزود: طی دو سفری که اخیراً وزیر آموزش و پرورش به استان کرمان‌ داشت مصوباتی ارزشمند را در حوزه آموزش و پرورش استان‌ دریافت کردیم.
وی افزود: اختصاص اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومانی دولت برای ایجاد اردوگاه شهید سپهبد حاج‌ قاسم‌ سلیمانی در راستای راهیان‌ نور دانش آموزی یکی از مصوبات این سفر بود.
رضایی ادامه داد: به سرانجام‌ رسیدن این‌ اردوگاه‌ می تواند در بحث ارتقاء و رشد گردشگری مذهبی‌ موثر و مفید باشد.

وی ارتقا سطح نوسازی‌ فضاهای آموزشی استان به سطح کشوری را از دیگر مصوبات عنوان کرد و گفت: استاندارد فضاهای آموزشی استان کرمان از متوسط کشوری پایین‌ تر است و اداره نوسازی مدارس موظف است طی سه سال آینده این فضاها‌ را به سطح کشوری ارتقاء‌ دهد.

رضایی‌ ادامه داد: در این سفر مقرر‌ شد تمام‌ پروژه های آموزشی بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال ۱۴۰۱ با اولویت خوابگاه‌ های دانش آموزی تکمیل شوند.

وی با اشاره‌ به اینکه سند ۲۰۳۰ نباید جایگاهی در کشور داشته باشد تصریح کرد: کشور ما تحت مقام معظم‌ رهبری هدایت می شود و ایشان به شدّت سند ۲۰۳۰ را نهی کرده و مخالف هستند لذا اگر موردی مشاهده شود برخورد خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان‌ کرمان‌ با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد جمعیت کشور به طور مستقیم‌ و غیر مستقیم‌ با آموزش و پرورش در ارتباط هستند گفت: برای توسعه پایدار باید نیروهای کارآمد را تربیت و تحویل جامعه داد.

وی افزود: در همین راستا طرح رتبه بندی معلمان‌ را با وزیر آموزش و پرورش مطرح کردیم‌ که وی نیز قول مساعدت داد و گفت شاید تا پایان امسال مسایل مربوط به این حوزه حل شود و نیروهای آموزش و پرورش باید ساماندهی شوند.

رضایی خاطرنشان کرد: بینه برخی معلمان ناقص است و باید ۳۰ روزه و تمام‌ وقت باشد؛ بحث خرید خدمات آموزشی باید به سرانجام‌ خوبی برسد.

وی گفت: در شمال استان کرمان شرکتی که این‌ مناقصه را بردارد یافت‌ نمی شود آموزش و پرورش را با خرید خدمات‌ آموزشی نمی توان‌ هدایت کرد.

در این‌ آئین‌ از خدمات حسین تقوی رشیدی زاده تقدیر و تشکر و حسین شفیعی به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش رفسنجان‌ معرفی شد.

انتهای پیام/ https://armanekerman.ir/vdcjvxevvuqe8tz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین