تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸
۰
plusresetminus
سردار معروفی گفت: سپاه هرکجا انقلاب و مردم به او نیاز داشته باشند وارد صحنه می شود در همه جا سیل، زلزله،کم آبی، طوفان با اینکه وظیفه ذاتی او نیست؛ اما این رسالت سپاه نسبت به مردم و انقلاب است.
مکتبی بودن فلسفه وجودی سپاه است/ رسالت سپاه خدمت به مردم و انقلاب است
به گزارش راه آرمان؛ سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامی داشت روز پاسدار اظهار کرد: فلسفه وجودی سپاه پاسداران اسلامی انقلاب اسلامی مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن است.


وی اذعان کرد: ولایت باوری و مکتبی بودن از اصول سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ سپاه  ولایت باور است و  ولایت را در همه ساختارش باور دارد.

سردار معروفی با اشاره به اینکه هشت سال دفاع جانانه ی ما به نتیجه حقیقی رسید و جاودانه شد ادامه داد: اعتماد و اعتقاد و اطمینان به فرمان الهی از نکات مهم در سپاه است، که باور دارد فرمان الهی تخلف ناپذیر است و به آن اطمینان دارد. 

وی تصریح کرد:سپاه در طول این ۴۳ سال همواره خدا باور بوده و با اطمینان به فرمان الهی، یاری خدا را به دست آورده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه استحکام دورنی از نکات جدی سپاه پاسداران است و سپاه با استحکام درونی و درون رزمی به برون رزمی قوی تبدیل شده است و با دشمنان جنگیده تا عزت و شرف را به مردم و مسلمین و شیعیان و انقلاب اسلامی به ارمغان آورد. 

معروفی گفت: پاسداران در دورن محکم ایستادند و جاه طلب نیستند و هیچ چیز را برای خود نمی خواهند از خود برای خدا و مردم و انقلاب اسلامی عبور کردند و عبور می کنند این مولفه درون رزمی در سپاه است.

فرمانده سپاه ثارالله  استان کرمان  توضیح داد: جمهوری اسلامی جزئی از انقلاب اسلامی است که در چارچوب جغرافیا و دولت تعیین می شود اما انقلاب اسلامی عرصه های بسیاری دارد؛ عرصه بین المللی، منطقه ای و آزادی بخشی نهضت ها که حاج قاسم فرمانده آن جبهه حق را بر عهده داشت.

وی اذعان کرد: سپاه یک رسالت محوری دارد و هرکجا انقلاب و مردم به او نیاز داشته باشند وارد صحنه می شود در همه جا سیل، زلزله،کم آبی، طوفان با اینکه وظیفه ذاتی او نیست؛ اما این رسالت سپاه نسبت به مردم و انقلاب است؛ سپاه در انقلابی گری اهل معامله گری با هیچ فرد و گروه و حزبی نیست و محافظه کاری ندارد.

وی توضیح داد: سپاه بزرگ است با تشویق ذوق زده نمی شود و با طرح یک موضوع در فضا مجازی که دشمنان مطرح می کنند ضعیف نیست، سپاه در انقلابی بودن مکان زمان لباس نمی شناسد و  درهرکجا قرار بگیرد نه زمان برایش مهم است نه مکان  و کارهای اجرای چه در کرمان یا در سیستان بلوچستان یا هرشهری باشد رسالتش را انجام می دهد. 

سردار معروفی با اشاره به اینکه سپاه در مقابل کسانی که خط قرمزهای انقلاب را می‌گذرانند، کوتاه نمی‌آید و محافظه کار نیست بیان کرد: معیار سپاه برای خدمت‌رسانی ولایت است و مردم را حاکم می‌داند چرا که مردم پای دین، انقلاب اسلامی و ولایت ایستاده‌اند.

وی افزود:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مردم را حاکم می داند نه خود را چون در حقیقت  مردم پای دین و انقلاب اسلامی  ایستادند؛ ما می بینیم که مردم با روحیه ضداستکباری پای دین و حجت خدا ایستاده اند و چون امید جنود خدا و ناامیدی جنود شیطان است؛ سپاه پاسداران به دنبال ایجاد امید جامعه است.

وی با اشاره به اینکه وحدت حول محور ولایت را قبول داریم و اعتقاد قلبی داریم با وحدت می‌توانیم از دشمن عبور کنیم افزود: مسئولان نظام باید از پاکدست‌ترین افراد انتخاب شوند و روحیه جهادی داشته باشند.

معروفی گفت: سپاه یک نیروی مردمی است و تبلور آن در بسیج که پاره تن ملت ایران است مشخص است،  درود بر امامی که بسیج را ایجاد کرد و فرمانده بسیج بود، امام خمینی (ره) فرمود اگر سپاه نبود‌کشور نبود،  و امام خامنه‌ای فرمود سپاه سنگر بلای مردم ایران است، در حوادث به فرماندهان اعلام کردیم هر چه داریم متعلق به مردم است و ما برای خدمت به مردم از هیچ کس اجازه نمی گیریم ما تعلل نمی کنیم در خدمت به مردم است.

وی عنوان کرد:  3 هزار و 700 گروه جهادی ثبت سامانه سپاه داریم و هزار و 400 گروه جهادی ساماندهی شدندو استان کرمان به‌شدت مشکل کم آبی داشته و در همین راستا قرارگاه آبرسانی شهید سلیمانی در استان تشکیل شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در پایان با بیان اینکه هزار و 230 روستا در استان کرمان، مشکل آب شرب و کم آبی دارند گفت: 340 روستا در سال 1400 آبرسانی شدند که تعدادی از آنها به مناسبت ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdccipqs12bqii8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین