تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰
۰
plusresetminus
فتح الله مویدی رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شواری شهر کرمان گفت: حضور دکه های فروش در پارکینگ آرامستان صاحب الزمان موجب نارضایتی مردم است.
پروژه مرمت قلعه دختر و قلعه اردشیر به نگاه ملی نیاز دارد/ جابه جایی موقت دکه های فروش محدوده آرامستان صاحب الزمان در دستور کار شورای شهر است
به گزارش "راه آرمان" نشست علنی شورای شهر کرمان صبح امروز برگزار شد.

فتح الله مویدی رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست: حضور دکه های فروش در پارکینگ آرامستان موجب نارضایتی مردم است

فتح الله مویدی رئیس کمیسیون خدمات شهری، در رابطه با دکه های فروش در محوطه آرامستان و گلزار شهدای کرمان گفت: به دلیل اینکه شهرداری نمی تواند تعهدی در رابطه با دکه های موجود در پارکینگ محدوده آرامستان داشته باشد؛ مصوب شد این دکه ها به جای دیگری منتقل شوند.


وی توضیح داد: تعداد زیادی از مردم  این مطالبه را دارند که بخشی از پارکینگ اشغال شده و این بخش اشتغال شده فقط قسمت دکه ها نیست سایر وسایل آن ها باعث می شود ماشین ها تا شعاع خیلی زیادی جایی برای پارک نداشته باشند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست افزود: به زودی باید این افراد به جاهای مربوطه که پیشنهاد داده شده است نقل مکان کنند؛  غرفه داران بازارچه گلزار شهدا طبق مصوبه باید به صورت موقت به بازارچه  میدان شهدا  یا بلوار 22 بهمن منتقل شوند.


در ادامه محمود ایرانمنش مدیر سرمایه‌گذاری شهرداری کرمان توضیح داد: با توجه به نظر شهردار  قرار بر این شد که این 20 غرفه با راهکاری داده شده  جابه جایی را انجام دهند و به مکان های بلوار 22 بهمن یا غرفه های شهربازی انتقال داده شوند و نظر خود شهرداری هم نیست که در گلزار شهدا حضور داشته باشند.


کمساری عضو کمیسیون گردشگری شورای شهر: لزوم نگاه ملی به پروژه مرمت قلعه دختر و قلعه اردشیر

محمدرضا کمساری عضو کمیسیون گردشگری شورای شهر با گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر و سوم خرداد ماه گفت:شورای شهر شهادت شهید صیاد خدایی را  محکوم می کند، شهادت این بزرگ مردان نشان از قدرت جمهوری اسلامی و ضعف دشمنان دارد که نمی تواند این قدرت را ببیند.

  رئیس کمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر کرمان در خصوص موضوع تملک در قلعه‌های اردشیر و دختر گفت:مردمی که در حریم این قلعه‌ها زندگی می کنند در گیر این طرح هستند و خواسته به حقی دارند که زودتر طرح این قلعه‌ها تعیین تکلیف شود.

وی توضیح داد: با پیگیری های شهرداری و میراث فرهنگی قسمت زیادی از تملک انجام شده است و در نشستی که با اداره میراث فرهنگی داشتیم بنا شد محدوده طرح قلعه‌ها به همراه ضوابط هرچه زودتر ارائه شود، اولین مسئله این است که اداره کل میراث و فرهنگی محدوده های قلعه ها را مشخص کند تا شهرداری  بتواند سریعتر  کار مردم را راه بیاندازد.

رئیس کمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر کرمان توضیح داد: باید  پروژه مرمت قلعه‌ دختر و قلعه اردشیر را با نگاه ملی دید تا بتوانیم از این فضا نهایت استفاده را ببریم.

وی تشریح کرد: پروژه هایی مثل قلعه دختر  و قلعه ادرشیر در کرمان نیاز به یک نگاه ویژه دارد، اگر این پروزه ها در شهرهای دیگر بودند، مطمئنا 40 سال معطل نمی ماند و ما می توانیم  افرادی را که در این حوزه خبره هستند دعوت کنیم و مشاوره دهند تا همین یک قلم پروژه را به سرانجام برسانیم و یک جاذبه توریستی و گردشگری را برای مردم کرمان  فراهم کنیم.


انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdca60n6649nu61.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین