تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵
۰
plusresetminus
مجید کهنوجی گفت: شهر رفسنجان به ۵۰ محله تقسیم شده و از این تعداد ۲۵ محله سرکشی شده. و تعهداتی داده شد که تمامی این تعهدات تا یک ماه آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.
تعهدات شهرداری در ۲۵ محله شهر رفسنجان تا یک ماه آینده اجرایی می شود
به گزارش  راه آرمان؛ مجید کهنوجی در نشست خبری که با حضور  پورباقری معاون شهرسازی و امور زیربنایی  و خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری ها در فرهنگسرای رسانه برگزار شد، به انجام مقدمات طرح اشتغالزایی و درآمد پایدار، اشاره و اظهار کرد: در ماههای پایانی سال گذشته تجهیزات و ماشین آلات خریداری شده است که به خاطر مشکلات مصرفی و قراردادی هنوز وارد مدار نشده است.
وی افزود: ماشین آلات به زودی وارد مدار خواهد شد و تا پایان خرداد بحث اشتغالزایی اولیه که تعهد کرده بودیم، انجام می شود و کار سرمایه گذاری برای درآمد پایدار در فاز اول انجام می شود.

شهردار رفسنجان در ادامه با تأکید بر اجرای تعهدات به جا مانده از شورای پنجم، افزود: تمام تعهدات شورای پنجم که اکثرا قرارداد بود را انجام دادیم و تمام پروژه ها را با میانگین پیشرفت ۱۰ درصد پذیرفتیم و تعهداتی که باید انجام شود تا پایان سال گذشته به بالای ۹٠ درصد رسیدند.

کهنوجی ادامه داد: طرح صدچشمه در زمان شورای دوره پنجم وعده داده و تعهد داده شده بود که این پروژه بایستی در کف رودخانه اجرا می‌شد اما به خاطر عدم مجوز آب منطقه ای استان حتی اجازه سنگ‌چینی و سیمانکاری به آن داده نشد.

شهردار رفسنجان به دوبانده کردن خیابان پرستار و جمهوری به عنوان یکی دیگر از وعده های مدیریت شهری اشاره کرد و ادامه داد: با مشاوری که از آب منطقه ای معرفی کرد، موفق شدیم با توجه به ساماندهی رودخانه و دیوار حائلی که از نظر سازه ای تایید کردند و دوره ۱۵٠ ساله ای مطالعاتی مجوز صادر شده است، یک باند دیگر در این دو خیابان اجرا کنیم تا تردد بلوار طالقانی و مدرس کاهش یابد.

کهنوجی ادامه داد: پروژه خیابان انقلاب که در زمان شورای پنجم تعهد داده شده بود، به خاطر نداشتن قرارداد به مرحله اجرا نرسید؛ لذا برای ساماندهی آن مشوق هایی برای بازاریان و اصناف گذاشتیم تا مغازه های طرفین را با تأیید میراث فرهنگی، طراحی کنیم.

وی بیان کرد: ساماندهی بلوار خلیج فارس کلید خورده و مناقصه اول شامل اجرای عملیات جدولگذاری و ساماندهی معابر برگزار شده است و طراحی پل روگذر به طول ۸۰۰ متر طول و ۳۰۰ متر عرشه در حال انجام است.

شهردار رفسنجان به رفع مشکل پروژه پیامبر اعظم(ص) پس از ۱۰ سال وقفه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: حق کسب و پیشه مغازه داران منطقه را به حساب اوقاف واریز کردیم تا ظرف یک ماه آینده مقابل ورودی پروژه تخریب و محدوده آن گشایش یابد.

کهنوجی با اشاره به عملکرد هفت ماهه شهرداری رفسنجان در دوره جدید، اظهار کرد: بودجه شورای پنجم برای سال ۱۴۰۰ رقم ۴۷٠ میلیارد تومان بود که در ۶ ماهه اول سال، ۱۹٠ میلیارد تومان از بودجه محقق شده بود.

وی افزود: در ۶ ماهه دوم سال گذشته ۳۱٠ میلیارد تومان درآمد برای شهرداری جذب شد که در مجموع درآمد شهرداری به ۵٠٠ میلیارد تومان رسید و از رقم ۴۷۰ میلیارد تومان عبور کرد.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه رقم بودجه شهرداری امسال نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است، از تصویب رقم ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری توسط شورای دوره ششم برای سال ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرد و گفت: در دو ماه ابتدای سال ۲٠٠ میلیارد تومان از بودجه محقق شده است.

وی ادامه داد: افزایش بودجه شهرداری کار ساده ای نبود به ویژه اینکه بحث سرمازدگی باغات پسته نیز بودجه را تحت الشعاع قرار می داد؛ اما با این وجود توانستیم درآمد کسب کنیم و روند خوبی داریم.

کهنوجی به رویکرد محله محوری مدیریت شهری اشاره کرد و با اشاره به تقسیم بندی شهر به ۵۰ محله از سرکشی به نیمی از محلات شهر خبر داد و بر استمرار بازدیدهای محله ای در سال جدید تأکید کرد.

کهنوجی هم چنین از تشکیل شورای محلات برای پاسخ به مطالبات مردمی خبر داد و تصریح کرد: به خواسته های مردم در محلات شامل احداث پارک محله ای، افزایش سرانه ورزشی و آسفالت معابر لبیک گفته ایم.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه حجم تعهدات شهرداری در بازدیدهای محله ای بالا رفته است، گفت: برای انجام تعهدات زمان بندی کرده ایم؛ برخی از آن ها تا پایان شهریورماه اجرا می شوند و در بیش از ۸٠ درصد محلات تا یکماه آینده فاز اول وعده ها عملیاتی و اجرایی می شوند.

انتهای پیام/
https://armanekerman.ir/vdcgwu9qnak9xq4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین