تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲
۰
plusresetminus
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور:

زکات در نظام اقتصادی فقر را از بین می برد

حجت الاسلام مهری گفت: زکات در نظام اقتصادی می تواند برای رفع فقر کمک کند و امیدواریم بتوانیم فقرا را در نظام اسلامی به کمک این فریضه الهی، یاری کنیم.
زکات در نظام اقتصادی فقر را از بین می برد
به گزارش راه آرمان :حجت الاسلام محمدطه مهری مدیرکل امور اجرایی زکات کشور پیش از ظهر امروز در همایش زکات مُلک سلیمانی در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان گفت: علاوه بر آیات و روایتی که پیرامون جایگاه و فلسفه فریضه  الهی زکات به صورت متعدد در قرآن آمده؛ بیش از دو هزار روایت از ائمه معصومین (ع) داریم که جایگاه فریضه  زکات در بعد  نظام مالی و اقتصاد اسلامی را برای کمک به فقرا  و نیازمندان ذکر می کند.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با اشاره به اینکه ما ۳۱ همایش زکات را برای جریان سازی این فریضه الهی پیش بینی کرده ایم ادامه داد: استان کرمان پنجمین مقصد این همایش و جریان سازی است و تا پایان سال هر هفته این جریان سازی را در کشور با حضور کارگزاران زکات و همراهی ائمه جمعه استان  نمایندگان شورای زکات خواهیم داشت، تا منتج به این بشود سر سفره فقراء طعام بیشتری ببریم و به فرموده امام صادق(ع) اگر مردم ادای زکات را داشته باشند نباید در جامعه اسلامی فقیر داشته باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: زکات در نظام اقتصادی می تواند برای رفع فقر کمک کند و امیدواریم بتوانیم فقرا را در نظام اسلامی به کمک این فریضه الهی، یاری کنیم.

انتهاس پیام/ط
  https://armanekerman.ir/vdci5vazyt1ar32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین