تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵
۰
plusresetminus
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: باتوجه به اهمیت جوانی جمعیت، راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری و نازایی کلینیک تخصصی ولایت، همراه با ۳ مورد جای‌گذاری نطفه موفق، همراه است.
افتتاح رسمی مرکز درمان ناباروری جیرفت همراه با ۳ مورد جای‌گذاری ivi موفق
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری«راه آرمان» ؛ صبح امروز علی‌اصغر خیرخواه در مراسم افتتاح مرکز درمانی ناباروری و نازایی در کلینیک تخصصی ولایت جیرفت، درمان ناباروری را نیاز مهم مردم جنوب کرمان معرفی کرد و گفت: با توجه به بحث «جوانی جمعیت»، معضل ناباروری و مشکلات فرزندآوری در جنوب کرمان لازم بود که امروز با حضور متخصصین، این حوزه هم مستقل شد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: افتتاح رسمی این مرکز با حضور دو پزشک متخصص و ۳ مورد ivi موفق، همراه است.
 
ذبیح‌الله اعظمی با اشاره به قانون «جوانی جمعیت»، وجود مراکز درمان ناباروری و نازایی در هر منطقه را ضروری دانست و گفت: متاسفانه آمار نازایی در جنوب کرمان بالا هست و نرخ فرزندآوری در شهرستان عنبرآباد مطلوب هست ولی نرخ باروری در شهرستان جیرفت، نگران کننده است.
 
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: نگرانی و مجلس و دولت از اضافه نشدن افراد جوان و پیری جمعیت کشور است و چون هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی بالا هست، درنتیجه بخشی از هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی را دولت متقبل شده است.
 
وی به تمایل بخشی از متقاضیان درمان ناباروری و نازایی به حضور در مراکز بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: با هماهنگی نمایندگان مجلس، همکاری معاون پارلمانی و دریافت نامه از معاون بانوان رییس جمهور، میتوان ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف در هزینه‌ها خواهد داشت.
 
انتهای خبر/ فاریابی
https://armanekerman.ir/vdchqinzi23nxmd.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما