تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷
۰
plusresetminus
جعفر رودری با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان در سطح کشور 26 است، گفت: در شش ماه نخست سال بیش از 11 هزار فرصت شغلی تعهد اشتغال استان محقق شده که از برنامه های خود عقب هستیم.
شاخص نرخ بیکاری استان در سطح کشور 26 است/ بیش از 11 هزار فرصت شغلی تعهد اشتغال استان محقق شده
 
به گزارش راه آرمان؛ جعفر رودری عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان با اشاره به اینکه میزان جمعیت استان کرمان سه میلیون و 341 هزار نفر است، گفت: بخشی از جمعیت استان که قادر و مایل به انجام ۹۴۰ هزار نفر از جمعیت استان فعال هستند که قادر و مایل به انجام کار هستند  که از این تعداد ۸۴۰ هزار نفر شاغل هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه میزان سواد شاغلین استان با سطح کشور تقریبا یکی است، عنوان کرد: ترکیب سواد بیکاران استان نشان می دهد که بیکاران استان نسبت به متوسط کشور باسوادتر هستند.

وی ابراز کرد: تعداد بیکاران استان با سطح تحصیلات آموزش عالی، ده درصد نسبت به میزان متوسط کشور بیشتر است.

رودری با تاکید بر اینکه بار تکلف جمعیت فعال بسیار مهم است، اظهار کرد: جمعیت فعال استان در سال گذشته حدود ۴۴ هزار نفر کاهش پیدا کرد که از تعداد حدود یازده هزار نفر مرد و عمده آن بانوان بوده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سال گذشته تعهد شغلی ایجاد 43 هزار فرصت شغلی ایجاد شد، گفت: متأسفانه بر اساس آخرین آمار کل کشور، 76 هزار فرصت شغلی به دلیل شیوع کرونا و شرایط اقتصادی کشور از بین رفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان در سطح کشور 26 است و ما باید به مقوله تثبت شغلی توجه کنیم، تصریح کرد: در شش ماه نخست سال بیش از 11 هزار فرصت شغلی تعهد اشتغال استان محقق شده که از برنامه های خود عقب هستیم.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان های بردسیر، سیرجان، بافت و ارزوئیه روند خوبی در تعهد اشتغال داشته اند و بقیه شهرستان ها نیز با درجه متفاوت در رده های دیگر قرار دارند و شهرستان های فاریاب و شهر بابک در این عرصه در بدترین شرایط قرار دارند.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdca66n6m49nue1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین