تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹
۰
plusresetminus
وعده وزیر صنعت در حاشیه بازدید از معدن تیتانیوم کهنوج:

حمایت مالی و تامین بودجه با رسیدن به پیشرفت فیزیکی60 درصدی معدن تیتانیوم

سید رضا فاطمی امین گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، قول داده ایم که اگر به ۶۰ درصد برسد در تامین بودجه کمک کنیم تا کار زودتر به اتمام برسد. 
حمایت مالی و تامین بودجه با رسیدن به پیشرفت فیزیکی60 درصدی معدن تیتانیوم

به گزارش "راه آرمان " در این بازدید که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان وزیر را همراهی می کرد؛ عنوان کرد: مجری این طرح مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگارد بوده و میزان سرمایه گذاری این طرح  ۲۴ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال است.

مروجی ادامه داد: محصول تولیدی این مجموعه کنستانتره تیتانیوم و ظرفیت تولید سالانه این طرح ۱۳۰ هزار تن است.

وی از اشتغال‌زایی ۲۶۰ نفری مجموعه تیتانیوم کهنوج به وزیر خبر داد و گفت : پیشرفت فیزیکی این طرح  ۴۰ درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، تاریخ مجوز فعالیت مجموعه تیتانیوم کهنوج را سال ۱۴۰۰ عنوان و ذخیره معدن این کارخانه را ۱۴۹ میلیون و یکصد هزار تن اعلام کرد.

سید رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید  از حمایت مالی از طرح تیتانیوم کهنوج خبر داد و گفت: واحد فرآوری تیتانیوم در کهنوج فعال بوده در یک سال گذشته به بخش خصوصی واگذار و پیشرفت آن خوب ارزیابی می شود که بی شک برای ادامه کار مسئولان را حمایت می کنیم.وی افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، قول داده ایم که اگر به ۶۰ درصد برسد در تامین بودجه کمک کنیم تا کار زودتر به اتمام برسد. 

فاطمی تاکید کرد: برنامه سازنده شرکت سرمایه گذار بهمن سال آینده است و اگر کار سرعت پیدا کند، می تواند در پاییز سال آینده به بهره برداری برسد.
 
وی تصریح کرد: برای هر شهرستان طرح آمایش صنعت و معدن و تجارت داریم در این طرح  تمامی فرصت های شهرستان ها بررسی می شوند با این هدف که اشتغال مورد نیاز آن بخش را تامین کند.

وزیر صنعت در خصوص فعال سازی ظرفیت های معدنی این شهرستان گفت: در کهنوج معادن زیادی وجود دارد، وعده حتمی ما اینست  که تا آخر امسال پروژه های سرمایه گذاری که می تواند اشتتغال مناسبی ایجاد کند را طراحی کنیم و در اولویت قرار دهیم. 

وی ضمن قول مساعد در کمک به پیشرفت پروژه ها گفت: در وزارت صمت به اندازه کافی پروژه سرمایه گذاری در کهنوج تعریف خواهیم کرد.

تهیه خبر: امیری

انتهای پیام / طهماسبی


  https://armanekerman.ir/vdcf1jdy0w6d0xa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین