تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷
۰
plusresetminus
سعید صحبتی گفت: به سال های گذشته متفاوت است،زیرا که امسال درصد قابل توجه ای از جامعه واکسینه شده اند و بار بیماری کرونا در سطح جامعه کمتر شده و محدویت ها هم به نسبت همین موضوع کمتر شده است.
برگزاری مراسم شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز
دکتر سعید صحبتی در گفتگو با خبرنگار "راه آرمان "در خصوص برگزاری مراسمات مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان و شب های قدر اظهار کرد: برگزاری مراسمات شب های قدر آنچه که در دستور عمل های ستاد کرونا در نظر گرفته شده است در تمام استان ها اجرا می شود.

سخنگوی دانشگاه علوم ‌پزشکی کرمان بیان کرد: مطمئنا برگزاری مراسمات امسال نسبت به سال های گذشته متفاوت است،زیرا که امسال درصد قابل توجه ای از جامعه واکسینه شده اند و بار بیماری کرونا در سطح جامعه کمتر شده و محدویت ها هم به نسبت همین موضوع کمتر شده است.

وی افزود: اما توصیه های بهداشتی سرجای خودش همچنان پا بر جا است،لذا در ایام و شب های معنوی تاکید بر این که رعایت های پروتکل های بهداشتی انجام شود.
 
صبحتی با اینکه  مراسمات شب های قدر امسال به صورت حضوری برگزار  می شود ادامه داد:  امید است این مراسم با شکوه و معنویت خاص خود برگزار شود اما تاکید براین است کسانی  که در این مراسمات حضور داشته باشند که دو نوبت واکسن  کرونا را دریافت کرده باشند و افرادی که بیماری زمینه ای ویا  علائم مشکوکی چون تب و سرفه که می تواند نشانگر  وجود کرونا باشد حضور پیدا نکنند.

وی تصریح کرد: مسئولین امر این مراسمات باید توجه داشته باشند که اگر مراسم در مکان سر بسته برگزار می شود حتما تهویه مناسب و فضای برای هوا داشته باشد و حداقل المقدور در مکان های که فضای باز دارند برگزار شود تا خطرات کمتری افراد را در بر گیرد.

وی با بیان اینکه  فاصله مناسب فیزیکی بین افراد در مراسمات تجمعی از الزامات است توضیح داد: ضمن اینکه مراکز بهداشت  نظارت بر کم و کیف مراسمات را برعهده دارند اما امیدوارم با کمترین مشکل این مراسم را بتوانند برگزار کنند و مردم استفاده کامل رو ببرند.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdcaain6y49nuu1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین