تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸
۰
plusresetminus
سرهنگ خوشوقت گفت: ضمن اعلام محدودیت های ترافیکی روز قدس به تشریح شرایط ترخیص غیرحضوری خودرو از طریق سامانه «پلیس من» پرداخت و افراد بدون حضور در دفاتر پلیس می‌توانند وارد این سامانه شوند و اقدام به ترخیص خودرو خود از پارکینگ کنند.
محدودیت‌های ترافیکی روز قدس اعلام شد/ مالکان خودرو از مزایای طرح «پلیس من» بهره مند شوند
به گزارش راه آرمان: سرهنگ اسماعیل خوشوقت روز چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران توضیح داد:خوشبختانه پلیس راهور از دهه گذشته در حوزه آموزش فرهنگی به خوبی عمل کرده است و پلیس با استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای می تواند در بهبود رانندگی و جلوگیری از سوانح نقش داشته باشد لذا در کنار اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی و اقدامات زیرساختی، باید در حوزه آگاهسازی و فرهنگ سازی نیز گام های موثرتری برداریم و این رویه را ادامه خواهیم داد.

وی اشاره به طرح پلیس من توضیح داد: فقط مالکان خودرو می توانند از مزایای طرح «پلیس من» بهره مند شوند، حتی امکان استفاده وکیل قانونی افراد وجود ندارد و شخص مالک می تواند بدون حضور فیزیکی و فقط از طریق سامانه پلیس من نسبت به ترخیص خودرو اقدام کند.

سرهنگ خوشوقت افزود طرح «پلیس من» یک طرح دایمی است تصریح کرد: یکی از اقدامات پلیس حرکت به سمت هوشمندسازی است و افراد در هر شهری می توانند در آزادسازی خودرو خود اقدام کنند.

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی هر سال با استفاده از ظرفیت‌ها و سیاست تشویقی اقداماتی انجام می دهد که مردم از مزایای این طرح ها استفاده کنند در سال گذشته بخشش جرایم رانندگی را داشتیم و بسیاری از افراد خلافی خود را براساس این بخشش پرداخت کردند.

وی افزود: امسال طرح عید تا عید را از نیمه شعبان آغاز کردیم که خودروهای متوقف در پارکینگ به صورت فوق العاده ترخیص می‌شوند و این طرح تا عید فطر تمدید شده استو افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+١٠ از تسهیلات پلیس و مزایای اقساط بندی خلافی خودرو بهره مند شوند؛ عوارض شهرداری و سایر عوارض در این طرح دیگر نیاز به پرداخت ندارد.

وی با اشاره به  اینکه عید سعید فطر و راهپیمایی روز جهانی قدس را در پیش داریم بیان کرد: پلیس اعمال محدودیت ها و ممنوعیت هایی را در این روز در این زمینه اعمال می کند که این طرح در مرکز استان محدودیت‌های ترافیکی راهپیمایی روز قدس از ساعت ۷ صبح روز جمعه در جهت بهتر برگزار شدن این مراسم در مسیر راهپیمایی(تقاطع توحید تا مصلی) اعمال می‌شود.

سرهنگ خوشوقت افزود: رانندگان برخی خودروها با ایجاد صدای ناهنجار و سرعت بالا در ساعات پایانی شب سبب سلب آسایش مردم می شوند و برخورد پلیس با آنان به منظور جلوگیری از سوانح و آرامش بخشی به جامعه در اولویت پلیس قرار می گیرد. 

وی اذعان کرد: تصادفاتی که در پایان شب رخ می دهد اگر راننده حالت طبیعی نداشته باشد، علاوه بر مجازات های بازدارنده ۶ ماه گواهی نامه توقیف و دو ماه ماشین در پارکینگ متوقف خواهد شد.

خوشوقت با بیان اینکه شهر کرمان از نظر تجهیزات ترافیکی نیاز به یک انقلاب و دگرگونی دارد، گفت: در استان کرمان حتی در خط‌کشی معابر هم مشکل وجود دارد و با همکاران در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی، شهرداری، شورای شهر وغیره برای رفع این نواقص ترافیکی در تلاش هستیم.

سرهنگ امین پاک‌ایزدی، رئیس پلیس راهور شهرستان کرمان نیز در این نشست توضیح داد: پس از عید فطر ایستگاه شش شبانه پلیس راه‌‌اندازی و شهر برای متخلفان رانندگی ناامن خواهد شد. طبق آمار بیشترین تصادفات در ساعات پایانی شهر اتفاق می‌افتد که از این به بعد طبق دستور قضایی علاوه بر مجازات‌های بازدارنده، وسیله نقلیه نیز توقیف می‌شود.

وی گفت: با موتور سیکلت های متخلف حرکت در پیاده روها، ایجاد صداهای ناهنجار، حرکت های نمایشی، عدم استفاده از کلاه ایمنی پلاک های دستکاری و مخدوش شد و افراد فاقد گواهی نامه به شدت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdcfxvdyjw6d0ta.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین