تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱
۰
plusresetminus
بانوی جوان خوش‌فکر و تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان موفق به تولید ۲۰ نوع فرآورده از محصول خرما شده است.
تولید ۲۰ نوع فرآورده از محصول خرما توسط مددجو و کارآفرین کرمانی
به گزارش " راه آرمان" شهرستان بم از توابع استان کرمان از سالیان دور به‌عنوان یکی از قطب‌های تولید و صادرات خرما در کشور شناخته می‌شود.

متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت لازم در صنایع پشتیبان و تبدیلی، همواره محصول خرما به‌صورت خام و تک‌محصولی به فروش می‌رود و ضایعات خرما ازجمله هسته خرما دورریز می‌شود که به دلیل همین مسئله علاوه بر ایجاد خسارت برای کشاورزان درآمد کمی از محل فروش خرما نصیب آن‌ها می‌شود.

بانوی جوان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان با ۲۱ سال سن در حال تحصیل در رشته روانشناسی است که موفق به تولید محصولاتی ارزشمند شده که در جهت افزایش کمیت و کیفیت صادرات خرما نقش به سزایی ایفا می‌کند.

این بانوی جوان کارآفرین در مورد انگیزه خود از این کار می‌گویند: با توجه به اینکه محصول خرما برای خام فروشی در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود و سود چندانی عاید کشاورزان نمی‌شود به این فکر افتادم که از خرما و ضایعات خرما محصولاتی فرآوری کنم که سود خوبی نصیب کشاورزان خواهد شد.
این جوان خلاق و خوش‌فکر ادامه می‌دهد: از سال ۹۴ کار خود را شروع کردم و پس از اخذ مجوزهای قانونی اقدام به تولید ۲۰ فرآورده ازجمله حلوا خرما، قهوه خرما، شیره خرما، چیپس خرما، کمپوت خرما، شیره ارده،ترشی خارک و ... از محصول خرما کردم.

وی که توانسته هم‌اکنون زمینه اشتغال هفت نفر را فراهم کند می‌گوید: در صورت دریافت تسهیلات و حمایت از سوی دستگاه‌ها و ارگان‌ها و خرید دستگاه‌های بسته‌بندی می‌توانم زمینه اشتغال ۲۰ را فراهم کنم.

این مددجوی کارآفرین بابیان اینکه فرآوری محصول خرما سود بسیار بالایی دارد خاطرنشان می‌کند: تمامی محصولاتی که از خرما و ضایعات خرما تولید می‌کند به استان تهران ارسال و به فروش می‌رسد.

وی که هم‌اکنون ماهیانه 20 میلیون تومان درآمد خالص دارد می‌گوید: در صورت دریافت تسهیلات و خرید و راه‌اندازی دستگاه‌های بسته‌بندی محصولات تولیدی خود را به کشورهای همسایه صادر خواهم کرد.

 بانوی جوان خوش‌فکر بمی سال گذشته در رویداد کارآفرینی که با حضور ۵۰۰ نفر از مددجویان کارآفرین تحت حمایت کمیته امداد برگزار شد شرکت کرد و ایده وی به‌عنوان ایده برتر معرفی شد.

انتهای پیام/ د.طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcae0n6u49nua1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین