تاریخ انتشار :پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴
۰
plusresetminus
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان خبر داد؛

پیش بینی حدود 480 برنامه طی هفته ازدواج در استان کرمان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان از پیش بینی حدود ۴۸۰ برنامه طی هفته ازدواج در استان کرمان خبر داد.
پیش بینی حدود 480 برنامه طی هفته ازدواج در استان کرمان
به گزارش راه آرمان؛ محبوبه نژادزمانی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه هفته ازدواج امسال از روز دهم تیرماه مصادف با سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز می شود و تا 16 تیرماه ادامه خواهد داشت، گفت: تاکنون حدود ۴۸۰ برنامه بر اساس برنامه‌های ارائه شده از شهرستان ها برای هفته ازدواج پیش بینی شده است.

او برگزاری جلسات ستاد ساماندهی و کمیته های تخصصی با موضوع ازدواج، انجام مراسم ازدواج آسان و جشن ها در سطح شهرستان و مرکز استان، اهدای جهیزیه، هماهنگی برای تولید و پخش ویژه برنامه های متنوعی با ایجاد شور و نشاط اجتماعی و بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و بومی محلی استان، معرفی آیین های کهن و سنتی ازدواج از طریق موشن گرافی، کلیپ و فیلم های کوتاه، مصاحبه با روانشناسان، جمعیت شناس ها و جامعه‌شناسان برتر حوزه ازدواج و خانواده، ارائه مشاوره رایگان از سوی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج خانواده و همچنین مراکز مشاوره بعضی دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی به صورت حضوری و آنلاین را برخی از برنامه های قابل اجرا طی هفته ازدواج برشمرد.

نژادزمانی برپایی ایستگاه مشاوره رایگان در سطح شهرستان‌ها به ویژه مناطق محروم، تجلیل از زوجینی که دارای ویژگی‌های بارز و الگو سازی که می تواند فرهنگ سازی ازدواج آسان به هنگام و آگاهانه را ترویج کنند، قدردانی از فعالین و خادمین ازدواج، تولید و نشر محصولات رسانه‌ای، برپایی پایگاه های سلامت خانواده با همکاری برخی دستگاه های عضو ستاد ساماندهی، برگزاری همایش ها، قدردانی و تجلیل ها و خطبه های نماز جمعه و توصیه ائمه جمعه به موضوع ازدواج جوانان و بحث جمعیت و فرزندآوری را از دیگر برنامه های ارائه شده طی هفته ازدواج اعلام کرد.

او به برگزاری مراسم ازدواج آسان ۵۰ زوج تحت عنوان پیوند ماندگار به عنوان یکی از برنامه های شاخص این هفته اشاره می کند و می گوید: این رخداد به منظور ترویج فرهنگ برگزاری ازدواج های آسان، آگاهانه و پایدار و مقابله با رسومات نوظهور و تجملات و تشریفات دست پا گیر در امر ازدواج جوانان انجام می شود.

به گفته نژادزمانی این کار با همراهی خیرین برگزار می شود که جوانان می توانند با الگوبرداری از این مراسم، زندگی مشترک خود را بدون تجملات آغاز کنند.

او با بیان اینکه مراسم برای عروس داماد به صورت رایگان انجام می شود، می گوید: خدماتی که در این بحث انجام می شود، بحث عاقد، آزمایشگاه، آرایشگاه، آتلیه، عکس، لباس عروس و داماد و سفره عقد است که به صورت رایگان انجام می شود و در پایان نیز به عروس و داماد هدیه اهدا می شود.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdcdn50fnyt0xj6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین