تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵
۰
plusresetminus
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:

نجات جان ٩٩ نفر توسط آتش‌نشانان کرمانی در مردادماه

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: آتش‌نشانان شهرداری کرمان، طی ٣۵١ عملیات در مردادماه سال‌جاری، ٩٩ نفر از شهروندان را در حوادث مختلف نجات دادند.
نجات جان ٩٩ نفر توسط آتش‌نشانان کرمانی در مردادماه

به گزارش "راه آرمان " ابراهیم بابایی، با اشاره به اینکه در مردادماه سال‌جاری ١٣٢ عملیات اطفای حریق و ٢١٩ عملیات امداد و نجات در حوادثی که به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسایل ایمنی در شهر کرمان اتفاق افتاد، انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ١٣٢ حادثۀ آتش‌سوزی در ماه گذشته، ۵٩ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ٢۴ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ٢١ مورد مربوط به منازل مسکونی، ١١ مورد مربوط به مراکز تجاری، ١۴ مورد مربوط به جنگل و درختان، یک مورد مربوط اماکن دولتی و دو مورد مربوط به تجهیزات شهری بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: از مجموع ٢١٩ عملیات امداد و نجات در مدت یاد‌شده، ۴١ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ۶٣ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، ٢٩ مورد چیدن حلقه و قفل، ١٨ مورد امداد آسانسور، شش مورد امداد تصادفات خودرویی، چهار مورد امداد و نجات از کوه و بلندی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

بابایی خاطرنشان کرد: در مجموع این عملیات‌ها ٩٩ نفر از شهروندان نجات یافتند و ١٨ نفر نیز در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شدند که تعداد مصدومان حوادث مردادماه نسبت به ماه گذشته ۴٢ درصد کاهش داشته است.

وی، از ارائه آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی به ١١٠ نفر از کارکنان ادارات و شهروندان توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در مردادماه خبر داد و افزود: در مدت یادشده، ٩٢ مورد، مشاورۀ ایمنی و ۴۵ مورد بازدید ایمنی نیز بنا به درخواست شهروندان انجام شده است.

انتهای پیام/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcefo8zfjh8wzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین