تاریخ انتشار :سه شنبه ۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷
۰
plusresetminus
رضایی گفت:اعلام کردیم نباید مدرسه کپری در استان کرمان وجود داشته باشد و همچنین نباید از بخاری نفتی استفاده شود و در این راستا در مدارس عشایری و دورافتاده از بخاری های جدید خورشیدی استفاده می کنیم و روسای آموزش و پرورش موظف هستند موارد را اعلام کنند تا بخاری جدید تامین شود تا مشکلی به وجود نیاید.
استفاده از بخاری نفتی در مدارس کرمان ممنوع است/ مدرسه کپری نباید در استان کرمان وجود داشته باشد
به گزارش راه آرمان؛ رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان افزود: اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار در یک‌سال گذشته با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

وی اظهار کرد: یادواره شهید علی ایرانمنش مدیرکل شهید آموزش و پرورش استان کرمان با همکاری بسیج فرهنگیان برگزار شد و طرح پنجشنبه‌های شهدایی در استان کرمان با اولویت شهدای دانش آموز و معلم برگزار می‌شود و در این طرح با خانواده شهدا دیدار انجام می شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: در تابستان  طرح روخوانی و روانخوانی قرآن کریم اجرا شد و اردوگاه‌های آموزش و پرورش در این طرح قرار گرفتند و طرح نذر خدمت مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش است و در این طرح ۲ هزار و ۵۶۰ آموزگار با ما همکاری دارند که به‌صورت رایگان برای ارتقای سطح کیفی علمی دانش آموزان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹۸۶ پایگاه مطالعاتی در استان کرمان راه‌اندازی شده است، ادامه داد: تمام مدارس استان از ۱۴ فروردین امسال حضوری شدند و تحصیل حضوری دانش آموزان از سر گرفته شد.

رضایی با اشاره به اینکه رتبه اول جشنواره جوان خوارزمی در دوره بیست و سوم از دانش آموزان استان کرمان بود ادامه داد: که بسیار اهمیت دارد و ۱۳ دانش آموز استان کرمان به المپیادهای علمی کشور راه یافتند که در صورت برگزیده شدن، عضو تیم المپیاد کشور می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۶ پروژه نیمه تمام آموزش و پرورش در استان کرمان داریم، اذعان کرد: در شهرستان‌های شرقی استان مجتمع آموزشی فنی و حرفه‌ای تاسیس می‌شود و هفت مجتمع آموزشی حیات طیبه برای هفت شهرستان جنوبی در دستور کار است که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

رضایی گفت: انتظار می‌رود شرکت‌های بزرگ صنعتی استان کرمان برای توسعه فضای آموزشی و خرید تجهیزات همکاری کنند و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی همراه آموزش و پرورش باشند.

وی با اشاره به اینکه در هیچ جای استان نباید از بخاری نفتی برای گرم کردن کلاس‌ها استفاده شود و سیستم گرمایشی جدید جایگزین می‌شود ادامه داد: روسای آموزش و پرورش استان حتماً بر این مسئله نظارت کنند.

وی با اشاره به اینکه تمرکز آموزش و پرورش در استان اجرای پروژه مهر است تا مدارس آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس را داشته باشند، گفت: فرآیند نقل و انتقالات در استان کرمان انجام شد و از تمام همکاران فرهنگی تشکر می‌کنم؛ حدود ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران در این فرآیند شرکت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۱۰۰ درصد مدارس ما از ۱۴ فروردین تا خردادماه حضوری شد و ثبت رکورد بیش از ۵۴۰۰ بازدید از روند آموزش حضوری در مدارس استان کرمان را در مدت مذکور داشتیم.

وی تشریح کرد: اعلام کردیم نباید مدرسه کپری در استان کرمان وجود داشته باشد و همچنین نباید از بخاری نفتی استفاده شود و در این راستا در مدارس عشایری و دورافتاده از بخاری های جدید خورشیدی استفاده می کنیم و روسای آموزش و پرورش موظف هستند موارد را اعلام کنند تا بخاری جدید تامین شود تا مشکلی به وجود نیاید.

وی افزود: فضای آموزشی استان و شهر کرمان پائین تر از میانگین کشور قرار دارد و اداره کل نوسازی مدارس موظف شده طی مدت سه سال این عدد را به متوسط کشوری برساند و این امر در سفر وزیر به استان مصوب شده و در این سفر برای هفت شهرستان جنوبی هر کدام یک میلیارد تومان سرانه اختصاص یافت.

رضایی بیان کرد: ۱۱ مجتمع حیات طیبه و مدرسه شبانه روزی در چهار شهرستان شرقی و هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در سفر وزیر آموزش و پرورش به استان کرمان مصوب و ساخت آنها آغاز شده است.

وی با اشاره به جذب مشارکت خیرین، عنوان کرد: در یک مورد، توافق ساخت دو هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در رودبار جنوب را داشتیم و زمین نیز از سوی منابع طبیعی در اختیار گذاشته شده است.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdcjyhevouqe88z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین