تاریخ انتشار :جمعه ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۸
۰
plusresetminus
چند تن از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کردند: اینکه آمریکا مدعی حقوق بشر در جهان است، این موضوع بی اساس و دور از حقیقت و واقعیت است؛ چرا که آمریکایی ها در بسیاری از کشورهای دنیا عملیات نظامی و لشکر کشی انجام داده است.
رفتار نژادپرستانه آمریکا با مردم خود بزرگترین نقض حقوق بشر است/ حقوق بشر آمریکایی با تعاریف هیچ یک از ادیان و مذاهب تناسب ندارد
به گزارش راه آرمان؛ تیر ماه در ایران اسلامی، یادآور اتفاقات متعدد تلخ و جانکاه است. ترور نافرجام مقام معظم رهبری، شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان، شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی، شهید محراب، بمباران سردشت و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس؛ جنایات دردآوری که از تاریخ ششم تا دوازدهم تیر ماه علیه ملت ایران به وقوع پیوست.
 
براساس منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری، ششم تا دوازدهم تیرماه هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده و این بازه زمانی بهترین فرصت به منظور تبیین ابعاد مختلف جنایات آمریکا در عرصه‌های مخلتف بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران است.
 
وقاحت آمریکایی در همراهی قاتلان بشریت و دم از حقوق بشر زدن
 
رهبر فرزانه انقلاب در سال 1396 در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در جمع مردم و مسئولان عنوان کردند" رئیس‌جمهور آمریکا در یک نظام قبیله‌ایِ عقب‌مانده‌یِ منحطِّ محض می‌ایستد در کنار رئیس قبیله و رقص شمشیر میکند، آن‌وقت به چهل میلیون رأی ملّت ایران در یک انتخابات آزاد ایراد میگیرد! دشمنانی با این وقاحت و با این حدّ از پرده‌دری و بی‌ملاحظگی که می‌ایستند در کنار قاتلینِ شب و روز مردم کوچه و بازار یمن، و اسم از حقوق بشر می‌آورند؛ دیگر از این وقاحت بالاتر! قریب دوسال‌ونیم است که شب و روز دارند یمن را بمباران میکنند؛ نه مراکز نظامی یمن را، [بلکه] کوچه را، بازار را، مسجد را، بیمارستان را، خانه‌های مردم را؛ بی‌گناهان را میکُشند، زن و کودک و بچّه و بزرگ را به قتل میرسانند؛ آن‌وقت اینها میروند پهلوی آنها می‌ایستند، با یکدیگر مغازله میکنند و اسم حقوق بشر می‌آورند و جمهوری اسلامی را به‌خاطر حقوق بشر تحریم میکنند! دیگر وقاحت از این بالاتر؟"(۱۳۹۶/۰۳/۱۴)
 
این پایگاه خبری با چند تن از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات استکبار جهانی در این عرصه به گفتگو نشسته است که مشروح آن را در گزارش زیر می خوانید.
 
ابراهیم عزیزی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه حقوق بشر در آمریکا یک شعار تو خالی است و این مسئله هیچ مبنایی ندارد، گفت: آمریکایی ها در حالی که شعار این موضوع را می دهند اما جنایات بسیاری را نسبت به سیاه پوستان انجام داده و تبعیض نژادی قائل می شوند.
 
حقوق بشر آمریکایی برای برخی ملت ها جنایت و غارت و برای منصوبین خود آرامش به ارمغان می آورد
 
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: این چه حقوق بشری است که برای بخشی از کره زمین جنایت، قتل و غارت تجویز می کنند و برای بخش دیگر کره زمین که منصوبین، متفقین و نزدیکان خود هستند، رویکرد دیگری را اتخاذ می کنند؛ این اقدامات نشان دهنده دوگانه بودن رفتار آمریکایی ها در موضوع حقوق بشر است.
 
وی بیان کرد: می توان گفت حقوق بشر در آمریکا هیچ معنایی ندارد و در داخل این کشور، این موضوع را رعایت نمی کنند و نمونه بارز آن می توان به اقدامات علیه سیاه پوستان اشاره داشت؛ بنابراین راهبرد آمریکایی ها و رفتارهایی که در این مدت پلیس آمریکا با سیاه پوستان داشته است، خود بزرگترین نقض حقوق بشر است.
 
رفتار نژادپرستانه آمریکا با مردم خود بزرگترین نقض حقوق بشر است
 
عزیزی ابراز کرد: در بیرون از مرزهای جغرافیایی آمریکا جنایاتی که دولتمردان این کشور علیه ملت های افغانستان، یمن، عراق و دیگر کشورها انجام می دهند که این اقدامات نشان دهنده خصلت شیطانی بودن آنان است؛ بنابراین حقوق بشر تنها برای آمریکا یک سیاست نژاد پرستانه است.
 
علی علیزاده در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه بر اساس مستنداتی که در جهان وجود دارد، آمریکا پایمال کننده ترین و اصلی ترین ناقض حقوق بشر در جهان است، گفت: به عنوان مثال در جنگ های اخیر به این منظور که عراقی ها سلاح شیمیایی دارند، بدون مجوز به این کشور حمله کردند و چند صد هزار نفر از مردم این کشور را کشتند.
 
دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از حمله آمریکا به عراق، وزیر دفاع آمریکا عنوان کرد که ما می دانستیم که سلاح های عراقی ها شیمیایی نیست؛ آمریکایی ها در حمله به افغانستان با ادعای واهی حضور پیدا کردند و این ملت مظلوم و بی پنهان را نابود کردند و زیر ساخت های این کشور را از بین بردند.
 
حقوق بشر دستاویز استکبار برای غارت کشورها است
 
وی با اشاره به پشتیبانی آمریکا از رژیم غاصب اسرائیل افزود: در جنگ اواکراین و روسیه همه به دنبال این هستند تا جلوی آدم کشی و خسارت ها را بگیرند و در این بین تنها آمریکا به دنبال منافع خود است.
 
علیزاده با اشاره به جنایات استکبار جهانی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: هر جایی که ردی از جنایات، خونریزی، حق کشی و ظلم را می بینیم، یقینا پای آمریکا در میان است.
 
دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در خود آمریکا، سیاه پوستان به عنوان افراد ساکن در این کشور، امنیت ندارند و مردم در فقر به سر می برند و صدای آنها به جایی نمی رسد.
 
یعقوب رضا زاده در گفتگو با راه آرمان؛ گفت: اینکه آمریکا مدعی حقوق بشر در جهان است، این موضوع بی اساس و دور از حقیقت و واقعیت است؛ چرا که آمریکایی ها در بسیاری از کشورهای دنیا عملیات نظامی و لشکر کشی انجام داده است.
 
دست آلوده به جنایت آمریکا در ترور دانشمندان و متخصصان دنیا
 
دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: آمریکا علی رغم اینکه مدعی حقوق بشر است اما همواره حقوق بشر را در منطقه خاورمیانه، آسیا، اروپا و آفریقا زیر پا گذاشته است و در ترور دانشمندان هسته ای و متخصصین دنیا دست داشته است.
 
وی اظهار کرد: نمونه زیر پا گذاشتن حقوق بشر آمریکایی ها را می توان در جنگ بین اوکراین و روسیه مشاهده کرد که با دخالت های مستقیم و غیر مستقیم خود باعث از بین رفتن نیروهای دفاعی و نظامی هر دو کشور در این جنگ شده اند.
 
شهریار حیدری در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه اولین ناقض حقوق بشر در جهان، آمریکا بوده است، گفت: هر سلاح مخربی که در دنیا علیه بشر تولید شده است از جمله سلاح های هسته ای و شیمیایی، توسط آمریکا تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق بشر از اساس، تفکر و ریشه دولتمردان آمریکایی بوده است، عنوان کرد: هم اکنون به بهانه قدرت هسته ای و اقتصادی از این ابزار علیه کشورهایی که حقوق بشر را رعایت می کنند، استفاده می کند و دیگر کشورها را به ضد حقوق بشر متهم می کند.
 
وی با تأکید بر اینکه لازم است حقوق بشر بر اساس تعریف حقوق بشر بین المللی تعریف و بازنگری شود گفت: حقوق بشر آمریکایی به هیچ عنوان با رعایت حقوق بشر از دیدگاه ادیان و مذاهب ، تناسب ندارد و از این جهت هفته حقوق بشر آمریکایی، بهترین فرصت برای بازنگری این حقوق بشر در نهادهای بین المللی است.
 
حیدری خاطر نشان کرد: ضعف ساختارهای بین المللی باعث شده کشوری که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر است دیگران را به این مسئله متهم کند.

انتهای پیام/م
https://armanekerman.ir/vdcevf8zwjh8wfi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین