تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸
۰
plusresetminus
بازار تهیه اقلام مختلف برای دانش آموزان در آستانه سال تحصیلی داغ می شود که البته گران بودن کالاها و خودنمایی اجناس خارجی در ویترین ها به دغدغه نا تمام والدین تبدیل شده است.
مهری که با بی مهری قیمت ها شروع می شود/ رقابت ناتمام لوازم التحریر خارجی با نوشت افزار ایرانی
به گزارش راه آرمان؛ دوازده روز دیگر تا شروع سال تحصیلی جدید باقی مانده است. ایامی که دانش آموزان و دانشجویان پس از گذراندن دو سال تحصیلی به صورت مجازی، قرار است به صورت حضوری در فضای آموزشی قرار بگیرند.

افزایش قیمت ها در بین اقلام مختلف و از جمله لوازم التحریر، مسئله ای غیر قابل انکار است که بعضا قدرت خرید خانواده ها را کاهش می دهد در این شرایط می طلبد که مسئولان امر نظارت جدی بر قیمت ها داشته باشند تا مردم به راحتی و با قیمت مصوب خرید کنند.

به یکی از لوازم التحریر در سطح شهر کرمان مراجعه کردم، اکثر مراجعین، مادران به همراه فرزندان بودند که جهت تهیه لوازم التحریر در مغازه آمده بودند. تمایل اکثر دانش اموزان به سمت اقلام پر رنگ و لعاب خارجی و شخصیت های کارتونی در انیمیشن ها بود.امینی، بانوی کرمانی که به همراه دختر خود برای خرید آمده بود در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به افزایش قیمت لوازم التحریر گفت:
لوازم تحریر خارجی نسبت به ایرانی ها رنگ و لعاب بیشتری دارند و بچه ها را بیشتر جذب می کنند.

این بانوی کرمانی ادامه داد: از سوی دیگر به دلیل آنکه اکثرا صدا و سیما و شبکه پویا برنامه های کودک خارجی پخش میکند، بچه ها بیشتر علاقه مند به شخصیت ها آن برنامه ها  هستند و راغب می شوند که طرح روی لوازم التحریرشان، از شخصیت های کارتونی خارجی باشد.

حبیبیان که به همراه پسر خود برای خرید لوازم التحریر آمده بود، اظهار کرد: کمتر لوازم التحریر ایرانی مشاهده کرده ام و اکثر لوازم التحریر موجود، خارجی و با طرح های عجیب و غریب است.وی افزود: با توجه به کثرت وسایل مورد نیاز فرزندان در مدرسه قیمت‌ها چندان مناسب نبود.

این بانوی کرمانی خاطر نشان کرد: تنوع در بین لوازم التحریر خارجی چشمگیرتر و متاسفانه قیمت لوازم التحریر ایرانی نسبت به خارجی بالاتر است.

به گزارش راه آرمان؛ با توجه به برگزاری کلاس های تحصیلی به صورت حضوری و ضرورت هر چه بیشتر تهیه لوازم التحریر، کیف، کفش، امیدواریم مسئولان امر در زمینه نظارت بر قیمت ها تصمیم جدی اتخاذ کنند.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcjyhevmuqe8xz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین