تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷
۰
plusresetminus
معاون میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد؛

تعطیلی مرمت باغ سالار کلانتر به دلیل تغییر متولی است

مجتبی شفیعی گفت: دلیل تعطیل پروژه باغ سالار کلانتر به خاطر تغییر و تحولاتی در زمینه متولی صورت گرفته است که اداره اوقاف باید این کار را انجام دهد تا قرار داد جدید با پیمانکار بسته و ادامه کار انجام خواهد شد.
تعطیلی مرمت باغ سالار کلانتر به دلیل تغییر متولی است
به گزارش راه آرمان؛ باغ سالار کلانتر بنای تاریخی به جا مانده از دوره قاجار در دل شهر کرمان چشم نوازی می کند. ایناثر تاریخی در مرداد ماه سال 1384 به ثبت ملی رسیده است. با دیدن ایوان، هشتی، بادگیر، حوض، تابستان نشین و زمستان نشین این بنا که منقش بر گچ بری و عناصر تزئینی است می توان عناصر مختلف معماری اصیل استان کرمان را مشاهده کرد.

مرداد ماه دو سال گذشته بود که کار مرمت و بازسازی این اثر تاریخی آغاز شد و قرار بود که این باغ قاجاری به‌عنوان یک سفره‌خانه سنتی در اختیار عموم قرار بگیرد. محمد جواد فدایی استاندار وقت کرمان در روند بازدید از این پروژه در  بیستم مهر ماه سال گذشته  عنوان کرده بود: امیدواریم با تسریع روند اجرای پروژه، نوروز ۱۴۰۰ شاهد بهره‌برداری و افتتاح این مجموعه‌ی تاریخی با کاربری سفره‌خانه باشیم. حال در نیمه سال ۱۴۰۰ قرار گرفته ایم و این پروژه به اتمام نرسیده است.

مجتبی شفیعی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص آخرین اقدامات برای بازسازی و مرمت این باغ گفت:  این پروژه مدتی است که تعطیل است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان خاطر نشان کرد: دلیل تعطیلی پروژه به خاطر تغییر متولی است؛ قبلا متولی این مکان وقفی، متولی خاص بوده است و هم اکنون تغییر و تحولاتی در زمینه متولی صورت گرفته است که اداره اوقاف باید این کار را انجام دهد تا قرار داد جدید با پیمانکار بسته و ادامه کار انجام خواهد شد.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcb85b8wrhb5gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین