تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹
۰
plusresetminus
حمید شهسواری گفت: کرمان پهناورترین استان کشور به دلیل وجود ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی، می تواند به بهشتی برای سرمایه گذاران تبدیل شود.
در سال جاری 215 میلیارد تومان اوراق تسویه در سامانه ثبت شده است/ استان کرمان می تواند به بهشتی برای سرمایه گذاران تبدیل شود
به گزارش راه آرمان؛ حمید شهسواری سرپرست اداره کل امور  اقتصادی و دارایی استان کرمان پیش از ظهر امروز طی نشست خبری، ضمن بزرگداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی رجایی و باهنر اظهار کرد: انسجام و همگرایی بیشتر مجموعه وزارت متبوع برای تحقق اهداف برنامه های هفته دولت ضروری است.
وی گفت: عدالت ورزی در همه زمینه ها باعث شفافیت سازی می شود و این از مواردی است که مقام معظم رهبری تاکید بسیار زیاد داشتند.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه ما به‌عنوان مسئولین باید به دنبال این باشیم که شفافیت را بیشتر کنیم، اذعان کرد:  عملکرد مسئولان باید طوری باشد که مردم احساس کنند مدیران و مسئولان از آنان فاصله ندارند و پیگیر امور آنها هستند.

شهسواری، انتظام و نظم بخشیدن به مسائل بودجه ای و بهبود فضای کسب و کار تکلیفی است که استاندار و دولت بر عهده این نهاد گذاشته که بایستی با هماهنگی بخش خصوصی بهبود یافته و موانع را برطرف و شفافیت ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید ارزآوری خوبی برای استان داشته باشیم، عنوان کرد: اکثر عناصر معدنی در استان کرمان وجود دارد که می طلبد با تکنولوژی خاص ارزش افزوده ای وارد استان کنیم.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان افزود: صنایع زنجیره فولاد در استان کرمان  راه اندازی شده که باعث ارزش افزوده و ایجاد اشتغال شده است.

شهسواری خاطرنشان کرد: در بحث معاونت اقتصادی جذب سرمایه گذاری اقتصادی است که ۵ طرح سرمایه گذاری در زمینه صنعت و معدن از کشورهای مختلف مجوز دریافت کردند تا بتوان زمینه ای جهت اجرای طرح های بیشتر و جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم شود.

وی ادامه داد: در سالهای اخیر تحولات بسیار اساسی و بنیادی در حوزه های اقتصادی و زیرساخت های سرمایه گذاری استان به خصوص در بخش خصوصی و صنعت ایجاد شده است.

شهسواری بیان کرد: استان کرمان، استانی برخوردار از منابع و امکانات خدادادی و دارای ظرفیت های خوب اقتصادی است.

وی تصریح کرد: کرمان پهناورترین استان کشور به دلیل وجود ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی، می تواند به بهشتی برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان به نرخ بیکاری در سال ۹۹ و ابتدای ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: براساس مرکز آمار ایران در سال ۹۹ نرخ بیکاری ۱۰/۶ درصد بوده که نسبت به سال قبل ۱۱/۳ درصد معادل ۰/۷واحد درصد کاهش تغییر مطلق داشته است که رتبه استان در این شاخص در بین استان های کشور ۱۹ بوده است.

شهسواری نرخ بیکاری استان را در ابتدای سال جاری را  ۱۱/۴درصد عنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به فصل بهار سال ۹۹ به میزان ۱/۳ واحد درصد افزایش یافته است که این شاخص برای کل کشور در فصل بهار سال جاری ۸/۸ درصد بوده است.

وی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال ۹۹ به میزان ۳۹/۶ درصد بوده و این شاخص برای کل کشور ۴۱/۳ بوده است.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان عنوان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی استان در ابتدای سال جاری به میزان ۴۰/۲درصد بوده که نسبت به ابتدای سال ۹۹ به میزان ۱/۱ واحد درصد افزایش داشته است و این شاخص برای کل کشور در بهار امسال ۴۱/۴ درصد بوده است.

شهسواری، سهم اشتغال را در سال ۹۹ به ترتیب در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات عنوان کرد.

وی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان را یکی از مهمترین دستگاه های موثر در سطح استانی عنوان کرد و گفت: وظیفه اصلی تنظیم و اجرای سیاستهای اقتصادی و مالی استان و برنامه ریزی برای ایجاد نظم و انضباط مالی و اقتصادی برعهده دارد.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان همچنین جذب، هدایت و راهبری سرمایه گذاری در سطح استان را از دیگر وظایف این اداره کل برشمرد.

شهسواری با بیان اینکه در بخش نظارت مالی و خزانه داری طی سالهای اخیر رویکرد جدیدی در مسائل مالی و ذیحسابی  آغاز کرد، افزود: این بخش تمام تلاش خود را بکار گرفت تا نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی با دقت نظر کامل دستگاه های اجرایی عملیاتی شود و در کنار آن نیز راه اندازی خزانه داری الکترونیکی، راه اندازی سامانه های الکترونیکی و ساماندهی نظام ذیحسابی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان توانسته است با مشارکت در تهیه و ارایه تحلیل های آماری و اطلاعات بهنگام در سیاستگذاری و تصمیم گیری استانی و ملی تاثیرگذار باشد.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان تصریح کرد: فروش اموال مازاد دستگاه‌ها بر اساس آیین‌نامه انجام می‌شود و دستگاه‌های نظارتی هم نظارت خود را انجام می‌دهند تا تخلفی انجام نشود.

شهسواری افزود: از ابتدای امسال 215 میلیارد تومان اوراق تسویه در سامانه ثبت شده است که به روش مالیاتی بدهی دستگاه‌ها به پیمانکاران تسویه شده است.


انتهای پیام/نامجو https://armanekerman.ir/vdcb98b88rhb5gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین