تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳
۰
plusresetminus
مرتضی آقا تهرانی گفت: باید ظواهر فرهنگی و معنوی را هم نمایان کنیم؛ معنویت با زبان هنر خود را بهتر می تواند نشان دهد.
معنویت با زبان هنر بهتر نشان داده می شود/ شهید سلیمانی افتخاری برای اسلام است
به گزارش راه آرمان؛ مرتضی آقا تهرانی در آیین بزرگداشت روز رفسنجان در تالار خیام دانشگاه ولیعصر این شهر اظهار کرد: کمیسیون فرهنگی افتخار می کند تا بیشتر با اهل فرهنگ و مردم نشست و برخاست داشته باشد تا مشکلات را شناسایی و حل کند و در اتاق های دربسته تصمیم نگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه شهید سلیمانی افتخاری برای اسلام است، گفت: امروز هم به رفسنجان آمدیم تا با مردم و ظرفیت های این شهرستان بیشتر آشنا شویم، برای معرفی آثار و قعالیت های گردشگری می توان از هنر هم بهره گرفت تا تفاوت را برساند چراکه این گفتار و نوشتار و هنر در بیان و معرفی آثار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه رفسنجان قبل انقلاب محل رفت و آمد بزرگان اسلام بوده است، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری رفسنجان جایی بوده که در زمان قبل از انقلاب سال ۴۲ به راحتی صحبت می کردیم و حرف هایی که در جاهای دیگر نمی توانستیم بیان کنیم در این شهرستان بیان می شد.

آقا تهرانی بیان کرد: درست است که کمیسیون فرهنگی در ارتباط با میراث، ورزش و ارشاد است باید ظواهر فرهنگی و معنوی را هم نمایان کنیم؛ معنویت با زبان هنر خود را بهتر می تواند نشان دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس وجود وقف و خیران را در رشد اقتصادی شهرستان مهم دانست و گفت: وجود حوزه های علمیه و روحانیون در این شهر از برکات است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام دینی نیست که فقط احکام جزئی نماز و … را بگوید بلکه باید در همه جای زندگی در حوزه های مختلف اعم از ورزش، گردشگری، پزشکی و .. بروز شود و حرف جدید داشته باشد؛ آداب و زندگی اسلامی باید نشان داده شود که با سبک زندگی غربی ها فرق دارد و این یک امتیاز است.

آقا تهرانی بیان کرد: اسلام و سبک زندگی به روش مسلمان بودن باید در همه جای زندگی ورود پیدا کند و تفاوت آن نشان داده شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بر تقویت حوزه های علمیه تاکید کرد و گفت: طلبه های امروز باید به روز باشند نه طلبه ۵۰۰ سال پیش، طلبه ها باید اصول دینی و اسلامی در همه حوزه ها را تبیین کنند.

وی عنوان کرد: برای بررسی نقاط ضعف و مشکلات شهرستان به رفسنجان آمدیم و برای حل این مشکلات راه حل ارائه می دهیم.

انتهای پیام/
https://armanekerman.ir/vdcenx8zfjh8woi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین