تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳
۰
plusresetminus
خیر اندیش گفت: در حال حاضر کل کشور دچار کمبود شدید روغن است اما وزارت جهاد کشاورزی میزان  ۷۰ هزار تن سهمیه جدید روغن به کل کارخانجات در سطح کشور داده است.
کمبود روغن خوراکی تا هفته آینده رفع می شود /اختصاص ۴ هزار تن سهمیه روغن  به کارخانه  گلناز  کرمان

به گزارش" راه آرمان" در جلسه ستاد تنطیم بازار کرمان که پیش از ظهر امروز برگزار شد موضوع کمبود روغن در استان مورد بررسی قرار گرفت.

خیر اندیش رییس جهاد کشاورری استان کرمان در خصوص وضعیت روغن استان گفت: سهمیه استان کرمان کلا نسبت به جمعیت کم هست و اینکه با کمبود روغن روبه رو شویم را در جلسات قبل عنوان کرده بودیم.


وی ادامه داد: در حال حاضر کل کشور دچار کمبود شدید روغن است و وزارت جهاد میزان  ۷۰ هزار تن سهمیه جدید روغن به کل کارخانجات در سطح کشور داده است.

خیر اندیش  تاکید کرد:  از میزان سهمیه روغن اختصاص داده شده،  ۴ هزار تن روغن  به  کارخانه روغن نباتی گلناز  کرمان داده شده است که هم اکنون در حال بارگیری این محموله هستیم و به زودی از  بحران  کمبود روغن عبور خواهیم کرد.


خیر اندیش مدعی شد: میزان ۱۰۹۰ تن روغن مکشوفه  نیز در انبار های نیروی انتظامی اشتان قرار دارد که به واسطه نشتی و خراب شدن محصول اجازه توزیع آن توسط جهاد کشاورزی شمال و جنوب داده شده است.

وی به بار کشف و ظبط شده اشاره دوباره کرد و گفت:
اگر مسولان حمل بار و صدور بارنامه از عنوان قاچاق روغن تبرعه شوند، جهاد کشاورزی پول روغن مکشوفه و توزیع شده را به صاحبانش بر می گرداند در غیر این صورت جهت تنظیم بازار در استان از سوی مراکز تعاون روستایی و ... توزیع خواهند شد.

انتهای پیام/ طهماسبی

  https://armanekerman.ir/vdchv-nzm23ni-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین