تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴
۰
plusresetminus
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان خبر داد؛

برنامه کشت ۶ هزار هکتار ی و تولید ۳۶۰ هزار تُن پیاز در جنوب کرمان

فرامرز رستگاری گفت: برنامه کشت ۶ هزار هکتاری و تولید ۳۶۰ هزار تُن پیاز در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در جنوب کرمان هدف‌گذاری، تعیین و ابلاغ شد و برنامه‌ریزی جهت کشت محصولات استراتژیک کشاورزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان قرار گرفته است.
برنامه کشت ۶ هزار هکتار ی و تولید ۳۶۰ هزار تُن پیاز در جنوب کرمان
به گزارش "راه آرمان" از جیرفت؛ فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در راستای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی به منظور تأمین امنیت غذایی و اولویت کشت‌های استراتژیک و قراردادی، براساس میزان کشت و تولید سایر استان‌ها، پیش‌بینی میزان ذخیره‌سازی تولید پائیزه صورت می‌گیرد.
 
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: میانگین صادرات چند سال گذشته، تعادل عرضه و تقاضای بازار، برنامه کشت و تولید محصول پیاز برای سال زراعی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ به ترتیب ۶ هزار هکتار و تولید ۳۶۰ هزار تُن هدف‌گذاری، تعیین و ابلاغ گردیده است.
 
وی بیان کرد: برابر ارزیابی‌ها و بررسی‌های میدانی برداشت و ذخیره‌سازی آنیون ست از خزانه‌های منطقه و استان در سطحی معادل ۲۱۷ هکتار و به عبارتی تأمین ست مورد نیاز بیش از ۵ هزار هکتار کشت در حال انجام می‌باشد.
 
 
رستگاری به کشاورزان توصیه کرد: برای احداث خزانه تولید نشاء و کشت سال زراعی پیش‌رو نهایت تلاش و دقت را به عمل آورند و به نحوی برنامه‌ریزی انجام شود که با مدیریت کشت، تولید، میزان و زمان عرضه مناسب، منافع اقتصادی مطلوب حاصل و از هرگونه بی‌ثباتی بازار، اُفت و نوسان قیمت و خسارات احتمالی و ممانعت به عمل آید.
 
مدیر زراعت سازمان اظهار کرد: با توجه به شرایط بین‌المللی و دو چندان شدن اهمیت امنیت غذایی و اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی، مدیریت و برنامه‌ریزی کشت به صورت چند محصولی با اولویت کشت محصولات استراتژیک گندم، کلزا و سایر محصولات سبزی صیفی از جمله سیب زمینی می‌تواند راهکار مناسب و مطلوب در جهت دستیابی به بازاری با ثبات، اقتصادی پویا و درآمدی پایدار باشد.
 
انتهای پیام/امیر ی
https://armanekerman.ir/vdccsmqsm2bqim8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما