تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
۰
plusresetminus
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

آغاز عملیات اجرایی اولین طرح تولید لاستیک های فوق سنگین در کشور با حضور وزیر صمت

محمدرضا پور ابراهیمی گفت: با دعوت از وزیر صمت فردا صبح بعد از ۲ سال پیگیری مستمر و برگزاری نشست های مختلف در کمیسیون اقتصادی مجلس و مجموعه استان با همکاری بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور اولین پروژه تولید لاستیک های فوق سنگین در ایران در شهرکرمان اجرایی می شود.
آغاز عملیات اجرایی اولین طرح تولید لاستیک های فوق سنگین در کشور با حضور وزیر صمت
به گزارش راه آرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به نیاز استان صنعتی کرمان به لاستیک های فوق سنگین جهت ماشین آلات معدنی که نیاز به آنها تاکنون از طریق واردات انجام می شود در نشست مشترک با مدیران وقت شرکت های بزرگ مطرح و با توافقی که در اولین جلسه در کمیسیون اقتصادی انجام شد این مهم در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: این طرح با مشارکت شرکت های بزرگ معدنی و شرکت های مرتبط با تولید لاستیک در کرمان نهایی شد و پس از پیگیری لازم صدور مجوزها و اخذ تخفیف زمین آب بعد از یک سال و نیم عملیات اجرایی آن صبح فردا با حضور وزیر صمت و استاندار کرمان آغاز می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: این شرکت جهت تولید سالیانه 30 هزار تن انواع تایر های فوق سنگین و معدنی رادیال در زمینی به مساحت 90هکتار در محدوده جغرافیایی بین مناطق سعدی و رباط کرمان واقع شده است.

وی افزود: این طرح برای حدود ۸۰۰ نفر اشتعال مستقیم و هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد و قرار است به مدت سه سال به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی میزان سرمایه گذاری در این طرح را بیش از ۶ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با اجرای این پروژه مهم بخشی از ظرفیت اشتغال مورد نیاز منطقه اجرایی گردد.

پورابراهیمی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در بحث تولید و اشتغال در کشور گفت: اولویت ما در بحث ملی و استانی ایجاد ظرفیت های تولید و اشتغال برای مردم به ویژه جوانان می باشد و هیچ موضوعی مهم تر از این نخواهد بود

وی گفت پس از اجرای موفق بزرگ‌ترین پروژه تولید سلول های خورشیدی که دو‌ماه قبل در کرمان شروع گردید تا پایان امسال بیش ٥٠ هزاز میلیار تومان پروژه اقتصادی در شهرستان کرمان اجرایی می شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از استاندار کرمان در حمایت کامل از اجرایی شدن پروژه های اقتصادی مذکور گفت؛ همکاری مستمر دولت و مجلس نقش مهمی در اجرایی شدن این پروژها در شهرستان کرمان داشته است.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcjxvev8uqetvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترین اتفاق سال 1401 استان کرمان
افتتاح دو واحد گازی نیروگاه مهتاب کویر
احداث پروژه اظطراری آب کرمان از خلیج فارس
مصوبات 20 هزار میلیارد تومانی سفر رئیس جمهور به کرمان
حادثه سقوط بالگرد وزیر ورزش
دستگیری جاسوس موساد
کلنگ زنی مجتمع تولید لاستیک فوق سنگین
آغاز تولید سل نیروگاه های خورشیدی
تولید بزرگترین دامپتراک معدنی
تغییر مدیران ارشد استان
سیل رفسنجان و جنوب کرمان