تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱
۰
plusresetminus
امان الله علیمرادی با اشاره به اینکه شانزدهم آذر ماه امسال مصادف است با چهلمین روزی شهادت شهدای حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام است، گفت: این حادثه تروریستی، آتش‌افروزی آمریکا، انگلیس، فرانسه و مزدوران آنان را بیش از پیش آشکار کرد.
۱۶ آذر ماهیتی ضد آمریکایی دارد/ آتش افروزی دشمنان ایران با ترور شهدای شاهچراغ(ع) آشکارتر شد
حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه ۱۶ آذر روز دانشجوی ضد آمریکا و ضد سلطه است، گفت: در ۱۶ آذر سال ۳۲  تقریبا چهار ماه بعد از  کودتای ۲۸ مرداد سه دانشجو به خاک و خون غلتیدند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بعد از کودتای ۲۸ مرداد و آن اختناق و سرکوب عجیب و سکوت همه، ناگهان به وسیله‌ دانشجویان در دانشگاه تهران یک حرکت پیش آمد.

وی ابراز کرد: نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران آمده بود و این دانشجویان به عنوان اعتراض به آمریکا، به عنوان اعتراض به نیکسون عامل کودتای ۲۸ مرداد، در دانشگاه اعتصاب و تظاهرات کردند. البته با سرکوب مواجه شدند و سه نفرشان هم شهید شدند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی افزود: روز ۱۶ آذر باید همواره با مختصات روز دانشجو ضد نیکسون، دانشجو ضد آمریکا و دانشجو ضد سلطه شناخته شود.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در جنگ ترکیبی اخیر علیه ملت ایران، دانشگاه‌ها به عنوان یکی از ارکان پیشرفت کشور، مورد هجمه و توطئه قرار گرفته‌اند؛ دشمن با ترور دانشمندان و نخبگان علمی و همچنین با ابزار فرهنگی و تکیه بر سلاح تبلیغ، مزورانه به مواجهه با دانشجو و دانشگاه آمده است و در این میدان رزم و دفاع مقدس، دانشجویان بصیر و مبارز و روشن اندیش، می‌توانند چون گذشته، دشمنان را ناکام و مغلوب کنند.

وی  با بیان اینکه ۱۶ آذر ماهیتی ضد آمریکایی دارد، تصریح کرد: دانشجویان با هر سلیقه‌ سیاسی، اگر خط دشمن را بشناسند و در مسیر حرکت علمی خود هر جریانی را که قصد اخلال در حرکت علمی دانشگاه‌ها دارند، منهزم کنند؛ بی شک در حال مبارزه‌ فرهنگی و سیاسی با استکبار و نفوذی‌های نقابدار آن هستند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با تأکید بر اینکه جوهره آمریکا جلاد امروز همان آمریکا خونریزی ۱۶ آذر ماه سال ۳۲ است، عنوان کرد: شانزدهم آذر ماه امسال مصادف است با چهلمین روزی شهادت شهدای حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری حادثه تروریستی شاهچراغ حکایت از درماندگی و استیصال، سرافکندگان تاریخ در برخورد با ملت ایران دارد، خاطر نشان کرد: همان روزی که تفنگ های پر شده از گلوله های آمریکایی زائرین حرم مقدس شاهچراغ علیه السلام را به خاک خون کشیدند و مردم کشورمان را داغدار کردند و این اقدام ددمنشانه آتش‌افروزی آمریکا، انگلیس، فرانسه و مزدوران آنان را بیش از پیش آشکار کرد.

انتهای پیام/م
  https://armanekerman.ir/vdcjyvevmuqetvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما