کمالی پور گفت:مصلحت نیست که مدیران دو تابعیتی در پست های حساس کلیدی کشور حضور داشته باشند و علت اصلی این است که این مدیران نمی توانند دلسوزی لازم را در جهت تحقق آرمان های کشور داشته باشند.

 

 

 

 

 

یحیی کمالی پور عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با راه آرمان ؛در خصوص فعالیت مدیران دو تابعیتی در سطح کشور و به ویژه در پست های کلیدی اظهار کرد: تمام اقداماتی که در سطح کشورمان انجام می شود بر مبنای مصالح عمومی مردم و کشور است؛ لذا آنچه که بر اساس شرایط فعلی جامعه استنباط می شود این است که مدیران دو تابعیتی دلسوزی لازم را در جهت تحقق آرمان های کشور نمی توانند داشته باشند؛ اگر چه این مسئله به صورت مطلق نیست.

 

 

وی تصریح کرد: مدیری که دو تابعیتی است در حالت خیلی خوشبینانه بخواهیم عنوان کنیم حداکثر پنجاه درصد از ذهن و توانش صرف کشور دیگری می شود که آن تابعیت مظاعف را کسب کرده است؛ بنابراین ب توجه به تجربیاتی که ما به دست آورده ایم ضرورت ندارد که این افراد در پست های کلیدی و حساس مملکت حضور داشته باشند.

 

 

کمالی پور عنوان کرد: عدم حضور این مدیران در پست های کلیدی به معنای نفی حضور آنها در کشور و استفاده آنان از امکانات نیست؛ اما مصلحت نیست که این افراد در پست های حساس کلیدی کشور حضور داشته باشند و علت اصلی این است که مدیران دو تابعیتی دلسوزی لازم را نمی توانند داشته باشند.

 

 

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پایان خاطر نشان کرد:مجلس با تجربیاتی که از قبل در این زمینه وجود داشته است به این مسئله ورود کرده و در تلاش هستیم که مدیران دو تابعیتی در پست های کلیدی کشور حضور نداشته باشند و مرتبا در حال پیگیری این مسئله هستیم.

 

 

تهیه و تنظیم:سیروئی نژاد

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری