چندسالی از تاسیس ناحیه صنعتی شهرستان ریگان می گذرد و زیرساخت‌های این ناحیه صنعتی محیا شده است اما از سرمایه‌گذار دولتی و غیر دولتی خبری نیست.

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان به نقل از صبح کویر؛شهرستان ریگان یکی از شهرستانهای شرقی استان کرمان و البته با وجود داشتن پتانسیل های بسیار زیادی در زمینه های کشاورزی ، دامداری و صنایع تبدیلی و کوچک و … یکی از محرومترین شهرستان های استان می باشد.

 

 

چندسالی از تاسیس ناحیه صنعتی شهرستان ریگان می گذرد و زیرساخت‌های این ناحیه صنعتی محیا شده است اما از سرمایه‌گذار دولتی و غیر دولتی خبری نیست.

 

 

موضوع بیکاری یکی از معضلات جوانان و خانواده های آنان در این شهرستان می باشد.

 

 

همانطور که می دانید یکی از شاخصه های محرومیت زدایی و غلبه بر معضل بیکاری ، رشد و توسعه صنعتی هر شهرستان می باشد که از طرق مختلف می تواند شکل بگیرد:زمینه سازی برای هدایت سرمایه گذاریهای اقتصادی به شهرستان،ترغیب و تشویق سرمایه گذاران دولتی و شرکت های عمومی ( نظیر بانکها ) ،تنوع بخشی به فعالیت های اقتصادی و بویژه افزایش نقش فعالیتهای صنعتی و خدماتی ،ایجاد زمینه های اشتغال، فعالیت و سرمایه گذاری برای جذب و نگهداشت نیروهای کار آفرین شهرستان ،تحول ساختار بخش کشاورزی در راستای دستیابی به کشاورزی پایدار ، مدرن و رقابتی و جذب صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی.

 

 

فلسفه تشکیل شهرک‌های صنعتی، تبدیل شدن این شهرک‌ها به قطب‌های صنعتی و سرشکن شدن هزینه‌های تولید است. «شهرک‌های صنعتی به قطب‌های تولید تبدیل می‌شوند و اصولأ دولت تسهیلاتی را برای تشویق تولیدکنندگان برای حضور در این شهرک‌ها در نظر می‌گیرد.

 

 

آیا روزی فرا خواهد رسید که چندین کارخانه در این ناحیه صنعتی ساخته شود و جوانان بیکار این منطقه بکارگیری شوند؟

 

 

امیدواریم مسئولین تدبیری برای مردم و جوانان این منطقه بیاندیشند تا با آوردن فرصتهای شغلی که در آوردن کارخانه های تولیدی است به تنها شهرستان بدون کارخانه تولیدی ،شور و شادابی در دل جوانان این منطقه نیز بوجود آید و از مهاجرت نیروهای جوان و متخصص به شهرهای بزرگ کاسته شود.

 

 

انتهای پیام/۵۰۶۴

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری