مدير جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت:در پی وقوع تند بادهای شدید در منطقه فیض آباد و طرز از توابع بخش مرکزی شهرستان راور به ۵۷۰ هکتار باغات، اراضی و زمین های کشاورزی شهرستان راور خسارات فراوانی وارد آورد.

به گزارش راه آرمان قنبری مدير جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت:در پی وقوع تند بادهای شدید در منطقه فیض آباد و طرز از توابع بخش مرکزی شهرستان راور به ۵۷۰ هکتار باغات، اراضی و زمین های کشاورزی شهرستان راور خسارات فراوانی وارد آورد.

وی ادامه داد : تندبادهایی با سرعت بیش از ۵۸کیلومتر در ساعت، صبح شنبه ۲۲ ارديبهشت ماه تا بامداد يكشنبه در شهرستان راور و خصوصا روستاهای منطقه طرز وفیض آباد از توابع بخش مرکزی راور به ۵۷۰ هکتار از باغات این شهرستان خسارت وارد کرد که باعث قطع درختان، ریزش میوه های نارس زرد آلو، گردو و بادام شد.

مدیر جهاد کشاورزی راور افزود : با بيان اينكه هنوز از حجم خسارات گزارش دقیقی مخابره نشده است، اما مشاهدات در روستاهای طرز وفیض آباد، حاکی از آن است که حجم زیادی از درختان میوه این بخش با مشکلات عدیده ای روبرو شده و به تعدادی خانه مسکونی نیزخسارت وارد شده است .

احمد مسعودي مدير جهاد كشاورزي شهرستان كرمان نیز به وجود سیلاب در این منطقه اشاره کرد و گفت : هم تند با د و هم سیلاب خسارت های بسیاری را به شهرستان راور وارد کرده است  به طور مثال بر اثر بارندگی روز پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت ماه در راور و با جاری شدن سیل در اين شهرستان بخصوص روستاهای گوجرد و توابع این روستا خساراتی به خطوط انتقال آب، قنوات و باغات وارد گردید که برآورد خسارات ریالی در دست بررسی می باشد .

وی افزود : سیلاب چند روز گذشته سبب  خسارت در مساحتی بالغ بر ۳۶۰۰۰ هکتار و برآورد میزان خسارت وارده ۲۰۱۶۰ تن پسته و مبلغ ۸۰۶۴۰۰۰ میلیون ریال بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه کشاورزان و باغداران مناطق از تسهیلات بانکها جهت اقدامات باغبانی، یا تجهیز باغات و یا اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار استفاده نموده اند تنفس در بازپرداخت تسهیلات در سال جدید کمک شایانی به بهره برداران خواهد کرد که لازم است مسئولین بانک ها نسبت به این مشکل راه حلهای لازم را ارائه و کمک شایانی به بهره برداران خصوصا کشاورزان مناطق پسته خیز انجام شود .

انتهای پیام/م

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری